Far og sønn til World-cup finalen i Gøteborg
3.3.2021 14:42:11 CET | Norges Rytterforbund | Pressemelding

Ut fra det systemet FEI har satt opp som kvalifisering til årets finale i Longines FEI World Cup ™ i Gøteborg 31. mars til 4. april, har Norge fått to plasser. Geir Gulliksen er kvalifisert til finalen gjennom de poeng han hadde fra forrige sesong. Geir avsluttet den sesongen med seier i den siste kvalifiseringen nettopp i Gøteborg, mens finalen i Las Vegas ble avlyst.
Etter FEIs system får Norge en plass til i finalen i år som følge av at Norge er arrangør av et World Cup-stevne, nemlig Kingsland Oslo Horse Show. Denne plassen vil gå til Johan-Sebastian Gulliksen melder landslagsleder Mikael Kolind.
-Vi er glade for den muligheten vi har til å sende to ryttere til denne finalen, sier Mikael. – Det hersker jo mye usikkerhet nå både grunnet koronapandemien og virusutbruddet i Valencia, men enn så lenge må vi ha troen på at det blir en finale. For våre deltageres del tar vi selvsagt alle forholdsregler og følger hestene nøye opp.
Grunnet utbruddet av ekvint herpesvirus EHV-1, nevrologisk variant, har FEI avlyst de fleste internasjonale stevner i Europa frem til og med 28. mars. Gøteborg Horse Show er ikke avlyst, og arrangøren jobber mot at det vil bli stevne i Scandinavium.
Dette stevnet vil man kunne følge via GHS Live.
Alle foto: Rebecca Ballestad-Mender / Norges Rytterforbund
Nøkkelord
Kontakter
Nina JohnsenSportssjef
Tel:452 32 211nina.johnsen@rytter.noBilder



Om Norges Rytterforbund
Nøkkelfakta Norges Rytterforbund:
- Stiftet 10.desember 1915
- 12 største særforbundet i NIF
- 32 500 medlemmer
- 9 forskjellige grener
- 17 kretser
- 340 klubber
- ca 1000 stevner pr år (fra klubb- til nasjonale stevner)
Følg pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Rytterforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
19-årige Mira ble nummer sju i VM-debuten23.8.2026 23:46:47 CEST | Pressemelding
Mira Antonsen Hjelle (19) fra Os avsluttet sitt første VM i paradressur med syvendeplass i kürfinalen i grad 5. I sin aller første internasjonale sesong som pararytter leverte hun over 70 prosent i alle tre VM-klassene.
Slo pappa Geir – historisk VM-resultat23.8.2026 20:14:41 CEST | Pressemelding
For 20 år siden ble Geir Gulliksen nummer 21 i VM-finalen i Aachen. Søndag var det sønnen Johan-Sebastians tur på den samme arenaen – og med 16. plass sørget han for tidenes beste norske individuelle VM-resultat i sprangridning.
Gulliksen klar for VM-finalen22.8.2026 02:26:22 CEST | Pressemelding
Lier-rytteren Johan-Sebastian Gulliksen og Equine America Harwich VDL er klare for den individuelle VM-finalen i sprangridning i Aachen søndag. Etter en sterk runde foran 40 000 tilskuere fredag kveld sikret 29-åringen seg 18. plass – og dermed en plass blant de 25 ekvipasjene som skal kjempe videre om VM-medaljene.
Johan-Sebastian Gulliksen videre i VM – jakter finaleplass i Aachen21.8.2026 11:17:32 CEST | Pressemelding
AACHEN: Verdens beste sprangryttere kjemper om VM-medaljene i Aachen - og Lier-rytterenJohan-Sebastian Gulliksen er med i kampen. Etter en formidabel feilfri runde med hesten Equine America Harwich VDL torsdag kveld, sikret 29-åringen seg plass blant de 60 beste individuelt – og dermed videreavansement i mesterskapet.
Isabel Freese videre til Grand Prix Special i VM12.8.2026 22:41:21 CEST | Pressemelding
Isabel Freese og Total Hope OLD leverte en flott Grand Prix under VM i dressur i tyske Aachen onsdag. Med 76,227 prosent og åttendeplass blant 91 startende er den norske ekvipasjen klar for fredagens Grand Prix Special.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
