Ezzari ute med samfunnskritisk EP - "Elsk/Hat-forhold til Søndre"
23.10.2020 08:46:09 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Ezzari er i dag ute med EPen "Elsk/Hat-forhold til Søndre" som ikke bare speiler et personlig tema, men også et aktuelt og viktig et. EPen tar opp en rekke samfunnskritiske ting han selv har opplevd i sin oppvekst på Søndre Nordstrand og ønsker å formidle hvordan livet har sett ut for han og mange andre fra samme område. Det er viktig for Ezzari å belyse hvorfor politikerne i Norge er nødt til å brette opp armene for å hjelpe de unge som vokser opp i slike miljøer i dag.
EPen kommer også med en 16 minutter lang kortfilm, først i 3 deler. Vi har allerede fått en smakebit av dette i låtene «Elsker min hood» og «Nabolaget». Den tredje og siste låten «Bale eller Tony Montana» er en rytmisk feelgood-låt, men likevel er teksten og budskapet i fokus og minst like viktig og seriøst som i de to foregående.
HØR "ELSK/HAT-FORHOLD TIL SØNDRE" HER
- "De tre låtene jeg gir ut i dette prosjektet har et felles tema, men forskjellig sound. De er alle inspirert av fransk musikk og fransk rap, som jeg hørte på da jeg bodde i Paris. Jeg ønsker å få frem at det finnes miljøer i Oslo som strever. Jeg sitter ikke på alle svarene men jeg har selvsagt meninger om hva som burde vært annerledes. Det er dette jeg ønsker å vise gjennom låtene og kortfilmen. Jeg ønsker å åpne samtalen til andre." - Ezzari
Tracklist:
1. Elsker min hood
2. Nabolaget
3. Bale eller Tony Montana
Ezzari satte virkelig navnet sitt på kartet etter en solid debut i 2017. Siden da har han utgitt 9 singler og en EP, hatt en rolle i den globale suksess-serien SKAM, gjort en hel haug med store live-opptredener og vært med i NRKs podkastsatsning «Andregenerasjonen». Han har nå totalt 18 millioner streams i Spotify og over 1,5 millioner visninger på YouTube.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Karen Moe ute med ny singel - E itj heilt mæ18.6.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe dykker inn i alt det rare sommerforelskelser får oss til å gjøre i sin nye singel E itj heilt mæ. Hennes femte låt for året gir oss sommerfugler i magen.
To av Nordens største rapnavn forener krefter på ny singel12.6.2026 13:13:23 CEST | Pressemelding
Roc Boyz har slått seg sammen med danske Tessa i låten Backshots, som er ute nå!
Dinho om generasjonspress: «Ække alltid din feil» ute 19. Juni12.6.2026 09:33:29 CEST | Pressemelding
Hva om du ikke ligger bak i livet, bare på din egen vei? På den nye singelen «Ække alltid din feil» tar Dinho et oppgjør med sammenligningskulturen og presset om å lykkes raskt, i en energisk raplåt om å stole på sin egen prosess.
Nå kommer lydsporet til fotballfesten: Heia Norge!12.6.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
I dag slippes Heia Norge!, albumet som skal følge Norges menn gjennom sommerens fotballfest. Blant bidragsyterne finner vi blant annet Marstein, girl in red, John Carew, Drillos og mange nye og gamle stjerner.
Dagny tar oss ut på dansegulvet med Dancefloor Erotica12.6.2026 08:35:00 CEST | Pressemelding
Popdronningen Dagny slapp i natt sitt tredje album Dancefloor Erotica. Albumet tar oss inn i Dagnys nye æra hvor hun lener seg inn i det frie, selvsikre og dansbare.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

