Universal Music Norge

Ezzari slipper første singel og video fra kommende tre-spors EP – “Nabolaget”

Del

Med sine 18 millioner streams i Spotify og over 1,5 millioner visninger på YouTube, satte Ezzari virkelig navnet sitt på kartet etter en solid debut i 2017. Siden da har han utgitt 9 singler og en EP, hatt en rolle i den globale suksess-serien SKAM, gjort en hel haug med store live-opptredener og vært med i NRKs podkastsatsning «Andregenerasjonen». Nå er han endelig klar med ny musikk. I dag 04. September slipper han “Nabolaget”.

HØR EZZARI - "NABOLAGET" HER

- «De tre låtene jeg gir ut i dette prosjektet har et felles tema, men forskjellig sound. De er alle inspirert av fransk musikk og fransk rap, som jeg hørte på i Paris, da jeg bodde der. Det er et sammensatt prosjekt – det er musikk og en film, som hører sammen. De hører sammen. Også uten videoene er låtene sterke alene, både som en trilogi, men også helt alene». -Ezzari

3-spors EP-en «Elsk/hat-forhold til Søndre» tar for seg en del samfunnskritiske ting som skjer på Søndre Nordstrand, hvor Adam Ezzari vokste opp. Han formidler hvordan han opplevede oppveksten der, og hvorfor politikerne i Norge er nødt til å brette opp armene for å hjelpe de unge som vokser opp i slike miljøer i dag. EPen slippes 23. Oktober.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Last ned bilde
Nicolay Kjærnet
Nicolay Kjærnet
Last ned bilde
Nicolay Kjærnet
Nicolay Kjærnet
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

MARCUS & MARTINUS ANNONSERER EN SJELDEN KONSERTOPPLEVELSE: - Velkommen til vårt rom, sier duoen.21.11.2025 10:00:00 CET | Pressemelding

8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Med en rå internasjonal produksjon i ryggen blir det en elektrisk opplevelse du ikke vil gå glipp av, med både gamle hits og helt nye låter fremført for aller første gang. Billetter slippes 28. november kl. 10:00 via Ticketmaster.no – Endelig er vi tilbake i Oslo! Vi gleder oss til en magisk kveld på Unity Arena. Takk til alle dere som har vært med oss gjennom årene, dere betyr alt for oss. Dette er begynnelsen på noe nytt for oss, en slags oppvåkning, sier Marcus & Martinus. Duoen vil medvirke i den kommende sesongen av TV 2-programmet «Hver gang vi møtes», som sendes fra januar 2026. Med dette markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. – Vi er så gira på å få ta med denne energien ut til dere og dele både ny musikk og gamle favoritter. ‘The Room’ markerer starten på en ny

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye