Enighet om ny TV-avtale mellom TV 2 og Telenor
21.1.2022 19:30:13 CET | TV 2 | Pressemelding

Tidligere i dag kom Telenor og mediehuset TV 2 til enighet om en ny distribusjonsavtale. 550 000 T-We-kunder får dermed TV 2, og kjente programmer som «The Voice» og «Hver gang vi møtes», tilbake på skjermen.
Den nye avtalen gir Telenors kunder tilgang til alle TV 2s kanaler med nyheter, sport, underholdning, drama og andre TV- programmer. Alle Telenors kunder får også i løpet av året tilgang til strømmetjenesten TV 2 Play som en del av TV-pakken.
– Vi ønsker å takke alle våre kunder for tålmodigheten. Nå kan de igjen se TV 2s gode innhold via T-We. Vi gikk til forhandlinger med ønske om et langsiktig samarbeid med TV 2 der vi investere mer i norsk kvalitetsinnhold, og skaper et enda bedre TV-produkt for kundene våre. Disse ambisjonene blir ivaretatt i den nye avtalen, sier Camilla Amundsen, leder for TV og bredbånd for Telenor Norge.
– Vi er glade for å ha kommet til enighet med Telenor om en langsiktig og fremtidsrettet samarbeidsavtale. Nå kan vi endelig ønske seerne velkommen tilbake, og ikke minst takke for tålmodigheten som har blitt satt på prøve. Avtalen er viktig i den harde konkurransen mot internasjonale strømmetjenester, og sikrer seerne godt norsk innhold i årene som kommer, sier Olav T. Sandnes, sjefredaktør og administrerende direktør i TV 2.
Kontaktpersoner
Caroline Lunde
Kommunikasjonsdirektør, Telenor
971 55 855
Sarah Willand
Kommunikasjonsdirektør, TV 2
936 06 305
Kontakter
Sarah WillandOrganisasjons- og kommunikasjonsdirektør
Tel:+47 936 06 305sarah.willand@tv2.noBilder
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 styrker sin posisjon i en krevende tid13.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
I et mediemarked preget av global konkurranse, fall i lineær-TV og økte kostnader leverer TV 2-konsernet vekst i både inntekter, resultat og strømming. Resultatet påvirkes vesentlig av økte resultatbidrag fra RiksTV, øvrige datterselskap og effekter fra salg av datterselskap, solid vekst for strømmetjenesten TV 2 Play og et godt reklamemarked.
«Folles verden»: Erik Follestad tilbake med ny hockeyserie12.3.2026 15:00:00 CET | Pressemelding
Erik Follestad, hockeygutt i sjela og folkekjær TV-personlighet, inviterer seerne med på en unik reise inn i den norske hockeykulturen. I den nye sportsdokuserien «Folles verden» på TV 2 Play, skal han sammen med Jonas Bariås og Josefine Engmann, utforske lidenskapen, galskapen og dugnadsånden som preger sporten han elsker.
Årets påskekrim på TV 211.3.2026 10:00:07 CET | Pressemelding
Gjennom påsken kan TV 2 tilby flere spennende serier fulle av mystikk, dramatikk og krim. Fullstedig oversikt over årets påskekrim på TV 2 finner du her.
Presseinvitasjon: Pressetreff og førpremiere på «Mord i Sogn»11.3.2026 08:54:34 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer pressen til pressetreff og premierevisning på krimserien «Mord i Sogn» på Vika kino tirsdag 17. mars.
Eksklusive direktesendinger i forbindelse med og av den 98. Oscarutdelingen søndag 15. mars9.3.2026 15:30:13 CET | Pressemelding
Ane Rostad Stokholm med gjester sparker i gang showet med et førprogram, eksklusivt på TV 2, fra klokken 22.15 til 23.30. Line Haus, Camilla Laache og Marianne Jemtegård tar over studio fra klokken 23.30 og guider seerne gjennom natten, eksklusivt på Disney+. Den røde løperen sendes fra klokken 23.30, og selve utdelingen begynner ved midnatt, eksklusivt på Disney+.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

