Endelig: Slik samler du info fra ulike banker på ett sted

Funksjonaliteten er på plass i den seneste versjonen av Danske Banks mobilløsning, som allerede ligger tilgjengelig i Play butikk i App Store.
- Dette er noe kundene våre har etterspurt og ønsket seg. Mange nordmenn har nå et kundeforhold til flere bankaktører og det er både tungvint og tidkrevende og logge inn flere steder for å få full oversikt. Nå kan du få alt på ett brett via vår plattform. Dette vil gjøre det lettere å benytte banktjenester fra forskjellige banker og fortsatt beholde oversikten, sier digitaldirektør Johanna Herbst i Danske Bank i Norge.
Funksjonaliteten er utviklet av Financial technology-selskapet Spiir, der Danske Bank også er medeier.
I første omgang vil man kunne se saldo og transaksjoner fra alle sine konti på tvers av ulike bankaktører. Etter hvert vil man også kunne overføre og betale fra disse kontiene.
Tror konkurrentene vil følge etter
- Vårt mål som bank er å gi kundene våre finansiell trygghet gjennom enkle dagligbanktjenester, og sånn sett passer denne nye tjeneste oss som hånd i hanske. Vi er først ut i Norge med denne funksjonaliteten men jeg kan nærmest garantere at flere vil følge etter, sier Herbst.
For å hente kontiene må Danske Bank-kunder inngå en avtale om «Kontoer fra andre banker» i mobilbanken og deretter logge på den andre banken via ny mobilbank. Deretter vil man få opp kontiene i kontilisten, der det vises transaksjoner fra de siste tre måneder.
Den nye løsningen kommer i kjølvannet av de nye betalingstjenestedirektivet, PSD2, som blant annet har som formål å legge til rette for økt konkurranse i bankmarkedet.
Nøkkelord
Kontakter
Øystein SchmidtPressesjef, Danske Bank
Tel:+47 951 47 645oystein.schmidt@danskebank.noBilder


Dokumenter
Om Danske Bank
Danske Bank er banken for næringslivet.
Følg pressemeldinger fra Danske Bank
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Danske Bank på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Danske Bank
Ni store europeiske banker går sammen for å utstede stablecoin25.9.2025 08:01:11 CEST | Pressemelding
ING, Banca Sella, KBC, Danske Bank, DekaBank, UniCredit, SEB, CaixaBank og Raiffeisen Bank International lanserer en stablecoin knyttet til euro i tråd med MiCAR-regelverket. Dette digitale betalingsinstrumentet, som bruker blokkjede-teknologi, har som mål å bli en pålitelig europeisk betalingsstandard i det digitale økosystemet.
Sterkt første halvår for Danske Bank i Norge18.7.2025 07:38:28 CEST | Pressemelding
Danske Bank leverer gode finansielle resultater etter første halvår som rendyrket bank for næringslivet i Norge. Andre kvartal preges av høy kundeaktivitet, god inngang av nye kunder og en styrket stab av spesialister.
Danske Bank Norge med positiv utvikling i årets første kvartal2.5.2025 07:49:37 CEST | Pressemelding
Danske Bank legger i dag frem sitt første kvartalsresultat som rendyrket bank for næringslivet i Norge. Banken viser til en sterk start på året med gode finansielle resultater.
Danske Bank med historisk sterke tall i Norge7.2.2025 07:35:26 CET | Pressemelding
Danske Bank vokser i Norge. Det viser årsresultatet for 2024 som legges frem i dag. I Norge leverer bedrifts- og storkundesegmentet historisk sterke tall.
Danske Bank får administrativt gebyr fra Finanstilsynet22.1.2025 08:31:37 CET | Pressemelding
Ifølge Finanstilsynet har Danske Bank i Norge brutt reglene om forbud mot markedsmanipulasjon i forbindelse med en obligasjonsutstedelse i 2023.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom