Endelig er det fart i feriesalget igjen!
24.6.2021 08:00:00 CEST | Apollo | Pressemelding

Allerede underveis i fredagens pressekonferanse om 3. trinn i gjenåpningsfasen begynte bestillingene å tikke inn hos reisearrangøren. Frem til nå har hoveddelen av salget vært av reiser i august og september, men nå sikrer også mange seg en feriereise i juli.
På mandag toppet bestillingene seg, og Apollo hadde sin beste salgsdag siden pandemien startet. Totalt kan reisearrangøren nå melde om tredobling i salget sammenliknet med ukene før.
- Endelig! Det er ingen tvil om at reiselysten har vært stor og at dette er noe mange har ventet lenge på. Det føles utrolig godt å være igang igjen, sier Apollo-sjefen Erik Haug.
Snart 5/10 reiser solgt
Grunnet usikkerheten rundt reiserådet er kapasiteten begrenset i juli, og nå begynner enkelte avganger å fylles opp. Det største trykket merkes likevel i august og september, da arrangøren åpner opp for flere reisemål fra hele landet.
- Hellas er sommerens soleklare favoritt, med Kreta i spissen fra alle de norske byene. I august og september er 5 av 10 reiser allerede solgt, så det kan lønne seg å være rask nå hvis man vil til Middelhavet i sommer, forteller Haug.
Mye å spare i august
Pågangen til Apollos kontaktsenter har vært stor de siste dagene, og fortsetter salget i dette tempoet risikerer man ifølge reisearrangøren ikke bare at favoritthotellene rives vekk, men også at prisene stiger. Disse styres av tilbud og etterspørsel.
- Kan du reise i midten av august, etter fellesferien, er det derimot mye å spare – og både Hellas, Kroatia og Kypros viser seg fra sin aller beste side på sensommeren, smiler Apollo-sjefen.
For å imøtekomme den store etterspørselen har Apollo valgt å forlenge sesongen utover høsten på flere av sine reisemål. Dermed kan man i år sikre seg Middelhavssol til langt ut i oktober.
Apollos topp 5 reisemål i sommer:
- Kreta
- Rhodos
- Epirus-regionen (Parga, Lefkas & Sivota)
- Makarska (Kroatia)
- Kypros
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 906 21 735beatriz.rivera@apollo.noErik HaugAdministrerende direktør Apollo Norge
Tel:+47 91 16 21 01erik.haug@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Humor, hits og hattrick: Disse kjendisene vil nordmenn helst reise med11.5.2026 07:45:00 CEST | Pressemelding
Nordmenn er kanskje kjent for å være litt forsiktige hjemme, men når kofferten skal pakkes og ferien planlegges, er det helt andre kvaliteter som teller!
Sånn får du mer ferie for pengene!6.5.2026 14:18:49 CEST | Pressemelding
Sommerferien trenger ikke å bli dyr for å bli god. Med noen enkle valg kan du få både mer innhold, lavere pris og større trygghet på reisen.
Apollo blir Travelife-sertifisert for fjerde gang!4.5.2026 12:36:25 CEST | Pressemelding
Sertifiseringen innebærer at Apollo oppfyller høye sosiale og miljømessige standarder i bransjen, og markerer et viktig steg i reisearrangørens satsing på et mer bærekraftig reiseliv.
Drivstoff og priser: Apollo svarer på spørsmål om sommerferien22.4.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Det sterke mediefokuset på drivstoff og flytrafikk har skapt usikkerhet rundt sommerferien for mange nordmenn. Her svarer Apollo på de vanligste spørsmålene om pris, kansellering og gjennomføring av sommerreisene.
Salgsrekord på sommerreiser!21.4.2026 14:44:27 CEST | Pressemelding
Nå går feriesalget unna: Apollo melder om en salgsøkning på over 40 prosent de siste to ukene, sammenlignet mot samme tid i fjor.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


