eMMa ute med sin første låt på engelsk - This & That!
12.11.2021 07:56:17 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Etter stor etterspørsel fra fansen er 13 år gamle eMMa i dag ute med sin aller første låt på engelsk, «This & That». I oktober slapp hun låten på norsk under navnet «123», nå er låten og musikkvideoen ute på engelsk til ære for all fansen eMMa har utenfor landegrensene.
«Det er første låt jeg slipper på engelsk så det er veldig spennende. Jeg har gjort coverlåt tidligere på engelsk July av Noah Cyrus), men dette er min egen første låt på engelsk.Jeg håper at mange utenfor Norge også kan høre på musikken min når jeg slipper en engelsk låt.Men til alle norske følgere, så har jeg også sluppet denne låten på norsk Det er samme låt, men samtidig synes jeg de blir to forskjellige låter. Låten handler om å ta valg, og når du møter noen du synes er kjekk så er det vanskelig noen ganger å vite hva som er riktig å gjøre.» - eMMa
Hør låten HER.
Se musikkvideoen HER.
Med et moderne pop-sound, beviser eMMa nok en gang at hun er en lovende stjerne blant norske artister. I 2020 ga hun ut låten “Million”, hvor musikkvideoen har blitt sett hele 4,9 millioner ganger på YouTube.
Emma Gunnarsen er fra Trofors i Nordland, hvor hun bor sammen med mamma og pappa og brødrene Marcus og Martinus. Emma elsker å opptre og underholde, og er en kreativ jente med masse energi. Med 220K følgere på Instagram, 106K følgere på YouTube og 382K følgere på TikTok, har eMMa allerede bygget opp en stor plattform til tross for sin unge alder.
Nøkkelord
Kontakter
Maria SanniEvent & Promotion Manager
Tel:+47 974 94 254Maria.Sanni@umusic.comBilder

Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Unge Særing ute med «Sommerfugl»2.10.2026 15:41:05 CEST | Pressemelding
18 år gamle Unge Særing følger opp «Ariel» med «Sommerfugl» en låt om vennskap, voksenlivet som kommer snikende og sorgen over noen som ikke lenger er der. Singelen er ute i dag, 2. oktober.
U2 er tilbake med nytt studioalbum – bandets første på ni år24.9.2026 18:00:00 CEST | Pressemelding
Island Records annonserer i dag utgivelsen av Carnaval De Luz - U2s 16. studioalbum og bandets første album med nytt materiale på ni år - med slipp 13. november 2026. Samtidig kommer en helt ny låt med tittelen ‘Silencio’, som er ute nå og ledsages av en musikkvideo. Lytt HER. Se HER. I uken som markerer at det er 50 år siden Larry Mullen Jr. i september 1976 hengte opp en håndskrevet lapp på oppslagstavlen ved Mount Temple Comprehensive School på Dublins Northside med teksten «Trommeslager søker musikere for å starte band», kommer et nytt verk som viser at Bono, The Edge, Adam Clayton og Larry Mullen Jr. fortsatt finner nye dimensjoner og muligheter i sin kreative prosess. Innspilt litt overalt og produsert av Jacknife Lee, Carnaval De Luz består av 12 låter som utforsker temaer som spiritualitet, vennskap, frihet og utholdenhet i møte med mørke krefter som trenger seg på. Lydmessig finnes det ekko av bandets mest eksperimentelle arbeider, kombinert med stramt komponerte låter som ‘Th
lille Caesar på sin første norgesturné – 29 konserter over hele landet22.9.2026 08:55:00 CEST | Pressemelding
Høsten 2026 er lille Caesar ute på sin aller første norgesturné. Totalt besøker den 21 år gamle artisten fra Drammen 24 steder og spiller 29 konserter over hele landet. Med seg har han både de største låtene fra karrieren og sine favoritter fra det nye albumet "ADAM".
Secret Garden slipper You Raise Me Up med Royal Philharmonic Orchestra18.9.2026 10:11:05 CEST | Pressemelding
You Raise Me Up er den første singelen fra det kommende albumet Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra. Låten er ute globalt i dag fredag 18. september.
Benjamin Ingrosso kjemper med kjærlighetslivet på ny dobbelsingel18.9.2026 09:09:48 CEST | Pressemelding
«funny feeling» og «waste my time» slippes 18. september via EMI Nordic
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
