Universal Music Norge

Emelie Hollow slipper “Feel”, ny singel fra kommende EP og debutalbum “Half The Story”

9.4.2021 08:50:52 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
Foto: Frode Fjerdingstad
Foto: Frode Fjerdingstad

Den talentfulle artisten og låtskriveren Emelie Hollow slipper i dag singelen «Feel» fra sitt kommende debutalbum «Half the Story».

Albumet er delt opp i tre forskjellige kapitler og kommer ut i sin helhet til høsten.

I januar kom EP-en og det første kapittelet «Half The Story (Chapter One)», som inkluderte den gull-sertifiserte «Break it Right» med to ganger Spellemannsprisvinner Ruben, «Don’t Leave Me Now» og radiosinglen «Monster». En annen sang fra det kommende albumet, «Me», ble sluppet før jul i forbindelse med Netflix-suksessen «Hjem til jul» hvor sangen er med, ble radiolistet i Norge og skapte bølger langt utenfor våre grenser.

Singelen «Feel» er neste singel ut fra EP-en «Half The Story (Chapter Two)» og er allerede spillelistet på NRK P3. Emelie sier: - «Feel» er veldig spesiell for meg. Jeg skrev den sammen med Wayne Hector og produsent Lars Rosness under en av mine aller første zoom-sessions noensinne. Jeg elsker hvordan teksten sier alt akkurat som det er på en veldig ærlig måte! Det er definitivt en av de mest personlige låtene på albumet.  

Ved siden av fokuset på egen artistkarriere, har Emelie Hollow tross sin unge alder allerede lang erfaring og blitt en ettertraktet låtskriver. Hun har reist rundt i verden og skrevet for andre i Stockholm, København, London og Nashville, samtidig som hun har en rekke store samarbeid å se tilbake på, blant annet med Dagny, Seeb, Ruben, Emma Steinbakken, Victoria Nadine, Alexander Oscar, Jesper Jenset, TIX, Skaar og ikke minst Alan Walker. Sistnevnte og Emelie samarbeidet om låten «LILY» hvor Emelie i tillegg til å skrive, også har lånt bort vokalen sin. Låta har p.t. mer enn hele to milliarder streams på verdensbasis. Emelie slapp nylig også “If Not You Then Who” sammen med danske KOPS.

Med sin unike vokal og sterke formidlingsevne har Emelie Hollow satt spor som artist. Høsten 2019 slapp hun sin debut-EP, som smakfullt sydde sammen og viste en dybde i Emelies låtskriverkunst og artisteri.

Emelie Hollow Collection: https://EmelieHollow.lnk.to/Collection


Instagram/Facebook/Twitter/Youtube/Spotify

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Frode Fjerdingstad
Foto: Frode Fjerdingstad
Last ned bilde
Foto: Frode Fjerdingstad
Foto: Frode Fjerdingstad
Last ned bilde
Foto: Frode Fjerdingstad
Foto: Frode Fjerdingstad
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Malik slipper «KJÆRLIGHET OM DAGEN»22.10.2026 11:00:42 CEST | Pressemelding

Etter suksessen med «VAKRESTE PÅ BYN», følger Malik opp med den nye singelen «KJÆRLIGHET OM DAGEN» fredag 23. oktober. Låten viser en mer sårbar og reflektert side av artisten, og bygger videre på det melodiske uttrykket som har preget hans siste utgivelser. Singelen «VAKRESTE PÅ BYN» ble sluppet tidligere i år og fikk raskt stor oppmerksomhet på TikTok. Nylig fremførte Malik også låten under Costume Awards på Nationaltheatret i Oslo, foran et fullsatt teater med profiler fra mote-, influencer- og musikkbransjen. Sammen viser «VAKRESTE PÅ BYN» og «KJÆRLIGHET OM DAGEN» bredden i Malik som artist – fra energisk banger til varm og bittersøt historiefortelling. «KJÆRLIGHET OM DAGEN» handler om en relasjon som er fin, men kortvarig – om nærheten som finnes i øyeblikket, selv når man vet at det kanskje ikke varer. I refrenget synger Malik: «Selv om det kortvarig, har vi det bra sammen, kjærlighet om dagen», og setter ord på følelsen av å holde fast i noe ekte, selv når det bare finnes her og

Silje Nergaard slipper jubileumsutgave av At First Light21.10.2026 11:15:55 CEST | Pressemelding

«Våren 2000 var jeg i Stockholm og mikset albumet mitt, At First Light. En morgen mens jeg spiste frokost på hotellet, lyttet jeg til miksen av sangen vi hadde gjort ferdig dagen før. Sangen het Be Still My Heart. Med hodetelefonene på, og mens kaffen ble kald, følte jeg umiddelbart at sangen hadde noe helt spesielt. Det jeg ikke ante da var at denne låta og dette albumet, ville åpne verden for meg på en måte jeg aldri kunne ha forestilt meg.»

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye