Else Kåss Furuseth og Markus Neby får talkshow på NRK

Den folkekjære komikeren og programlederen Else Kåss Furuseth sier hun brukte store deler av fjoråret på å fundere over livet. Derfor ser hun på dette talkshowet nesten som et barn. Hun håper programmet skal gi plass til alle slags gjester og at nesten alt skal være lov.
– Når jeg inviterer folk oppi sofaen, prøver jeg å tenke på det som å sette sammen en regjering! Man bør ha såpass mye til felles, at vi unngår at noen går. Men alle vet at det blir litt lite show uten et «wildcard». Det er her Markus Neby kommer inn. Med hjelp av hans gitarsoloer, frekke kommentarer og rause hjerte skal vi forhåpentligvis røske og knuffe litt på lørdagskvelden, om det er lov å si, sier Furuseth.
En drøm i oppfyllelse
Elses «sidekick» er Markus Neby, kjent fra blant annet P3morgen:
– Jeg elsker Else og synes det er helt rått at jeg skal få jobbe med henne. Hun har vært gjest i P3morgen flere ganger. Da har jeg alltid tenkt at det hadde vært veldig gøy å gjøre mer med henne. Jeg kan faktisk gå så langt som å si at det er en drøm at det nå skjer. Det er ikke mange folk som nærmer seg 40 som jeg har drømt om å jobbe med! sier Neby.
– Og så skal jeg ikke skryte av meg selv, men jeg er ekstremt musikalsk og vanvittig god på gitar. Det er en viss fare for at man vil legge merke til det i løpet av et program. Jeg tror programmet kommer til å fremstå relativt ujålete. Uansett om vi prøver å være jålete.
Prosjektleder i NRK, Thea C. Flinder, er storfornøyd med det nye programlederparet:
– Else og Markus har en svært god kjemi. Vi har sterk tro på at de sammen kan tilby publikum en underholdende lørdagskveld. Else er varm, rask i replikken og vanvittig dyktig til å få det beste ut av alle hun prater med. I mine øyne er hun den perfekte programleder og et naturlig førstevalg til denne lørdagsflaten. Markus er et spennende humortalent som har god trening i å prate med folk etter seks år i P3morgen. Han har en musikalitet og kreativitet som vi tror vil tilføre mye til programmet, sier Flinder.
Kontakter
Kommunikasjonsansvarlig for "Kåss til kvelds":
Nathalie Sprus (nathalie.sprus@nrk.no / 90942708)
Bilder



Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
«Bakemesterskapet junior» er tilbake på NRK12.12.2025 13:05:22 CET | Pressemelding
Åtte bakeglade og kreative barn gir alt for å imponere dommerne i den nye sesongen.
Skal lede Debatten12.12.2025 10:10:00 CET | Pressemelding
Åsa Vartdal og Espen Aas tar over som programledere for Debatten fra nyttår.
Idrettsgallaen er tilbake på Hamar11.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Lørdag 10. januar er Idrettsgallaen tilbake på Hamar. Mia Hundvin og Erik Solbakken skal være programledere for direktesendingen på NRK for andre gang.
Feirer med 12-timers sending10.12.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
NRK feirer 100 år med radio fra Bergen med 12 timer direktesendt jubileumssending.
Lager humor av tabubelagte temaer4.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Komiker Lars Berrum har blitt kjent med blinde, bevegelseshemmede, transpersoner, dødelig syke, kortvokste og folk med Tourettes syndrom. I TV-serien «Tabu» lager han et humorshow der hans nye venner er både æresgjester og punchline.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
