El Papi starter 2021 med den optimistiske vinterhyllesten “Sju Fjell”
12.2.2021 08:14:21 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

El Papi har hatt en tung vinter; både Covid-19 og kjærlighetslivet gjorde han deprimert i slutten av 2020. Etter mye om og men med staten fikk han lov til å feire julen hjemme i Mexico. Han fulgte alle forhåndsregler, og er nå hjemme i Norge, ferdig med innreisekarantene. Hjemme i Mexico hentet han mye inspirasjon, og fant sin livsglød igjen. Det ble lett for han å se hva han savnet, nemlig snøen og vinteren.
HØR EL PAPI - "SJU FJELL" HER
El Papi sin første singel i 2021, «Sju Fjell», handler om den flotte vinteren vi har i Norge. Han klarte ikke å gi slipp på den norske hytte- og skitradisjonen mens han var borte, og har nå laget en sang om nettopp dette. Han har mulig også åpnet øynene for en ny flamme, eller kanskje det bare er 2021 som er sommeren hans i kveld? Det som er sikkert er at vinterdepresjonen har El Papi lagt bak seg, og er nå mer lysten på å spre glede og motivasjon for det kommende året. El Papi har i hvert fall bestemt seg for at 2021 blir et bedre år enn 2020.
El Papi har hatt en rask og stor vekst i det norske markedet, med over 125 millioner streams, over 18 000 følgere på Instagram og 52 000 følgere på TikTok. Han sier selv at “han ikke kan huske sist han slapp en singel som ikke endte opp i Topp 50”. Han hadde flere låter på topplistene både i Sverige og i Norge i fjor, blant annet låtene “Igjen og Igjen” sammen med TIX som har samlet over 10 millioner streams, “Midsommarnatt” med over 9 millioner streams og “Sykepleierinnen” med over 24 millioner streams og som ifølge TV2 og Spotify var en av Norges mest streamede norske låter. Den unge artisten begynner nå å bli godt etablert i musikkbransjen. El Papi lager musikk for folket, og folket viser alltid at de liker musikken.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



