Universitetet i Bergen (UiB)

Eksperter fra UiB: Gasslekkasjene i Østersjøen

Del

Trenger du en ekspertkilde på situasjonen rundt gasslekkasjene i Østersjøen? Følgende UiB-forskere kan bidra.

Ignacio Herrera Anchustegui, førsteamanuensis ved Det juridiske fakultet
Tlf: 55 58 39 20, ignacio.herrera-anchustegui@uib.no

  • Energirett, naturressursrett, havvind, EU-rett

Atle Rotevatn, professor ved institutt for geovitenskap
Tlf: 55 58 33 90 / 481 09 959, Atle.Rotevatn@geo.uib.

  • Geologi generelt, oljereservoarer, fornybar energi

Knut Einar Skodvin: professor ved Det juridiske fakultet
Mobil: 917 82 658, Knut.Skodvin@uib.no

Kjell Erik Lommerud, professor i økonomi 
mobil: 958 01 901 Kjell-Erik.Lommerud@uib.no

  • Følger av krigen for økonomien i Norge og utenfor.
  • Energimarkeder, strømpriser, oljepriser, gasspriser, rente, inflasjon, kronekurs med mer

Ingunn Hindenes Thorseth, professor Senter for dyphavsforskning
Tlf: 55 58 34 28, ingunn.thorseth@uib.no

  • Dyphavsforskning

Oddvar Kaarbøe, professor i økonomi
Mobil:959 34 576 Oddvar.Kaarboe@uib.no

  • Følger av krigen for økonomien i Norge og utenfor.
  • Energimarkeder, strømpriser, oljepriser, gasspriser, rente, inflasjon, kronekurs med mer

Om Universitetet i Bergen (UiB)

Universitetet i Bergen (UiB)
Universitetet i Bergen (UiB)
Postboks 7800
5020 Bergen

+47 55 58 00 00http://www.uib.no

Følg pressemeldinger fra Universitetet i Bergen (UiB)

Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Universitetet i Bergen (UiB) på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universitetet i Bergen (UiB)

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom