EHI hyller Toni Braxton og 90-tallet på debuten
3.4.2020 09:00:19 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Når EHI skal gi ut sitt debutalbum Toni Braxton er det ingen tvil om hva som har drevet han!
Toni Braxton er en hyllest til Toni Braxton, 90-tallet generelt og sjangeren R&B spesielt.
Norsk-nigerianske EHI er født og oppvokst på Stovner i Groruddalen med sin mamma og lillesøster. I barndommen var han alltid den som kom litt skeivt ut med lærerne, hadde dårlige sosiale ferdigheter og kom fra et hjem med trange kår. Men han var spesielt god på to ting: å synge og være morsom - og det brukte han for alt det var verdt.
I oppveksten ble han introdusert for artister som Barry White, Craig David, Destiny´s Child, Marvin Gaye, TLC, Whitney Houston og andre store navn. Samtidig var det viktig for hans mor at de hørte på afrikansk musikk. Siden hans far ikke gjorde det, tok hun på seg oppgaven med å introdusere han for musikk med afrikanske røtter. Dermed ble Harry Bellafonte og Fela Kuti blant noen av hans viktigste inspirasjonskilder.
Slik ble Toni Braxton til.
Tilbake til 90-tallet!
"Du veit, kassetten ut av boomblasteren. Eller for å være helt ærlig, vi hadde bare en liten svart radio fra ett eller annet merke du ikke fikk noen andre steder en på Stovnersentret. Snu til side B, favoritt låta mi var alltid på side B. Jeg veit det er sjukt klisjé å si det men jeg elsker, virkelig elsker 90-tallet. Eller når jeg satt på en benk for meg sjøl å pugga Toni braxton tekster, "Unbreak my heart, say you love me again..." jeg skreik det så høyt at stemmen min brista. Jeg elsker Toni Braxton. Jeg elsker blokk-Stovner, en villa på Vinderen kanke fucke med det any day okei... jeg elsker 90-tallet!
Denne plata er alt jeg husker fra den tida.
Denne plata er alle minnene mine fra da det værste jeg kunne tenke meg var å ikke fikse en date til skoleballet.
Denne plata er en tidsmaskin som kræsjer i 2020.
De som veit, de veit. Tilbake til 90, yeah. Og Toni da", forteller en inspirert EHI.
Som en hyllest til 90-tallet og Toni Braxton slippes debutalbumet Toni Braxton i dag.
Blant gjestene på skiva finner vi Blen (SE), Goldie 6is (DK) og Ellen Aabol på hver sin låt.
Trackliste Toni Braxton:
1. Aaliyah (intro)
2. Faller (ft Blen)
3. 9 - 5
4. Hun vet
5. Alt jeg har (ft Goldie 6is)
6. Toni Braxton
7. Tusen millioner dråper
8. Ikke lov meg noen ting (ft Ellen Aabol)
9. Tanker
10. Ensom (interlude)
11. Ditt problem
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
Ny musikk fra EMI Nordic26.6.2026 09:37:43 CEST | Pressemelding
Det er gitt ut flere sterke låter fra EMI denne fredagen. Ys1 slapp låten "Modig" sammen med Weimoth, svenske VC Barre kom med "JEG HATAR DIG" og GERD har gitt oss singelen "Crazy".
Ramón slipper HOT GUYS CLUB25.6.2026 10:35:30 CEST | Pressemelding
Ramón gav oss lydsporet til sommeren med sitt nyeste album RAMUELO. Nå tar han oss med inn på klubben med remixene i HOT GUYS CLUB.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

