E6 ved Stavsjøfjelltunnelen blir neppe åpnet før helgen
– Vi oppfordrer derfor trafikantene allerede nå om å ta høyde for denne situasjonen når de planlegger helgeutfart, spesielt med tanke på rushtiden fredag. Vi oppfordrer de som kan om å ha hjemmekontor, eller om å reise kollektivt. Må du kjøre, tenk trafikksikkerhet, ta det rolig, og beregn ekstra tid, sier prosjektleder Roar Dypvik i Statens vegvesen.
Omkjøringsveg er fylkesveg 950 Hommelvik - Stjørdal, som er midlertidig åpnet for modulvogntog type 1 og 2, og 24 meters vogntog.
Trafikanter oppfordres til å sjekke 175.no før de skal ut og kjøre. På denne nettsiden finnes det til enhver tid oppdatert trafikkinformasjon.
– Statens vegvesen avventer geotekniske vurderinger fra byggherre Nye Veier AS før vi avgjør når vi kan åpne veien. I tillegg må vi vurdere skadeomfanget skredet har gitt på tunnelens tekniske utstyr.
– Vi forstår at det er en krevende situasjon for trafikantene når en så sterkt trafikkert veg som E6 ved Trondheim må stenges. Både trafikksikkerhet og forutsigbar fremkommelighet er viktig for oss, avslutter Dypvik.
Dette sier Trøndelag fylkeskommune om omkjøringsvegen
Det er Trøndelag fylkeskommune som eier omkjøringvegen, fylkesveg 950. Fylket oppfordrer alle trafikanter til å ta ekstra hensyn for å ivareta trafikksikkerheten i omkjøringsperioden.
– Skolebarn og andre myke trafikanter ferdes langs ruta. Vær ekstra oppmerksom, særlig ved gangfelt og andre krysningspunkter. Vi minner også om muligheten for å ta tog og buss, sier seksjonsleder Endre Rudolfsen i Trøndelag fylkeskommune.
Nøkkelord
Kontakter
Roar DypvikProsjektlederStatens vegvesen, Drift og vedlikehold
Tel:90021268roar.dypvik@vegvesen.noEndre RudolfsenSeksjonslederTrøndelag fylkeskommune
Tel:924 25 625endru@trondelagfylke.noOm Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Advarer mot sterke inntrykk i sommer: Denne sommeren kan bli den dødeligste på flere år30.6.2025 13:21:27 CEST | Pressemelding
Flere MC liv har gått tapt denne sesongen og i helga var det flere ulykker på MC. Nødetatene og Statens vegvesen ber nå alle som skal ut i sommertrafikken om hjelp.
Fredag starter nødvendig vedlikehold av E6 Klemetsrud bru30.6.2025 10:01:14 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen skal skifte brufuger på E6 Klemetsrud bru sør for Oslo. Arbeidet starter fredag 4. juli kl. 22.00 og to kjørefelt mot Oslo blir stengt.
Stenger E6 ved Eidsvolltunnelen fra fredag kveld til søndag30.6.2025 09:14:30 CEST | Pressemelding
Ny Sletta bru er nå ferdigstøpt. Fra fredag 4. juli kl. 21 til søndag 6. juli kl.12 stenges E6 for å legge om trafikken. Når E6 åpner igjen, vil trafikken gå som normalt forbi anleggsområdet.
Stenger E6 ved Langnesberga i Snåsa i en uke27.6.2025 13:45:41 CEST | Pressemelding
Statens vegvesen må legge ned ny og skifte stikkrenner, samt støpe og reetablere støttemurer ved E6 Langnesberga. E6 blir derfor stengt fra tirsdag 1. juli kl. 07.00.
Denne helgen bør du la bilen stå27.6.2025 13:16:09 CEST | Pressemelding
Denne helgen skjer det mye i Oslo både i byen og på veiene. Dette er helgen du bør la bilen stå.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom