E6 og rv. 4 er åpne igjen
13.8.2023 11:32:12 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding

- Stor innsats fra mange gjør at vi stadig åpner nye veistrekninger, sier Cato Løkken. Men understreker igjen at det kan ta tid å «friskmelde» alle veiene. Det er fare for utglidninger når vannet trekker seg tilbake. Derfor har Vegvesenet folk ute for å vurdere skadeomfanget. Det pågår reparasjonsarbeid også i dag for å få stand vegnettet. Trafikantene kan være trygge på at vi kun åpner veiene når de er sikre, sier han.
Tungtrafikken bør kjøre Østerdalen
At E6 er åpen betyr ikke at alle bør kjøre her. Det er fortsatt omkjøringer via mindre veier, som ikke egner seg for tungtrafikk. Dette gjelder strekningene Harpefoss- Frya, Fåvang sentrum og Tretten sentrum.
- Vi oppfordrer tungtransporten til å velge rv. 3 Østerdalen når de skal nordover. Der er fremkommeligheten best, sier Cato Løkken.
E134 Drammen - Hokksund er nå helt stengt på grunn av at vannstanden er steget ytterligere. Omkjøring er fortsatt via rv. 350 og fv. 283, på motsatt side av Drammenselva.
Status på stengte Europa - og riksveier søndag morgen:
- E16 ved Sperillen
- E134 Drammen – Hokksund
Vis hensyn til hverandre
Noen steder er omkjøringer gjennom tettbygde strøk, der fremkommeligheten kan være begrenset.
- Vis hensyn til beboerne, myke trafikanter og de som arbeider med veien, avslutter Cato Løkken
Søk informasjon før du kjører
Situasjonen kan fortsatt endre seg. Søk oppdatert informasjon hvis du skal kjøre i de berørte områdene.
Kilder til informasjon om situasjonen på vegene:
- Trafikkmeldinger finnes på www.vegvesen.no/trafikk og i appen Vegvesen trafikk.
- Vegvesenets samleside om ekstremværet Hans: www.vegvesen.no/hans
- Vegtrafikksentralenepå Twitter/X: @VTSost, @VTSMidt, @VTSvest, @VtsNordog@VTSMidt
- Publikumstelefon 175
- Media
Kontakter
Pressevakt Transport og samfunn
* Trafikksikkerhet og ulykkesstatistikk
* Trafikktall
* Fotobokser/fartskontroll
* Skilt
* Bompenger
* Trafikkstyring og beredskap
* Teknologi
* Klima og miljø
* Plansaker
* Nasjonale turistveger (Pressekontakt: 91104480)
* Norsk vegmuseum (Pressekontakt: 61285250)
Bilder

Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Kø inn mot Hamar fra mandag når signalanlegg skal skiftes ut7.11.2026 10:34:46 CET | Pressemelding
Ta høyde for at kjøreturen på riksveg 25 fra E6 og Åkerkrysset inn mot Hamar sentrum vil ta lengre tid fra mandag morgen og hele neste uke.
Vegen kan være bar i det ene øyeblikket og glatt i det neste6.11.2026 14:55:55 CET | Pressemelding
Vi er i overgangen mellom høst og vinter, og føret kan skifte raskt. Vegen kan se svart og bar ut, men likevel være dekket av en tynn hinne med is.
Bergsikring på E39 i Brusdalen6.11.2026 12:13:43 CET | Pressemelding
Den 10. november skal Statens vegvesen sikre bergskjæringer langs E39 i Brusdalen i Ålesund. Vegen vil være åpen, men trafikantene må regne med noe redusert framkommelighet
Statens vegvesen rehabiliterer støyskjerm langs Trondheimsveien i Oslo5.11.2026 10:26:49 CET | Pressemelding
Statens vegvesen skal skifte ut eksisterande støyskjerm på Rv 4 Trondheimsveien ved Skillebekk i Oslo. Etter planen skal arbeidet starte i midten av november.
Arbeid på Tau den neste månaden5.11.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Måndag 9. november startar Statens vegvesen et arbeid på Tau som vil vare cirka fire veker.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
