Drillo ønsket av Pride-miljøet

- Homofili er ikke politisk. Vi har en organisasjon som heter Fri som jobber politisk for oss, forteller Petterson. Det er frykt som først og fremst holder oss igjen når det gjelder å prate om det. Pride er et regnbueflagg for alle. Homofili har hatt en naturlig stor plass fordi vi har måttet kjempe for våre rettigheter og trygghet i mange år, fortsetter han.
Tore Petterson utfordrer Drillo
- Drillo hadde vært en fantastisk person som kunne tatt det steget på vegne av heterofile i idretten. Han er en hvit man i sin alder og tyngde som kunne tatt opp tematikken på vegne av et macho-miljø hvor man feilaktig blander maskulinitet og seksualitet, sier Tore Petterson.
- Gjengen hans kommer ikke på mine foredrag eller i mitt miljø. Jeg kjenner han ikke, men det hadde vært så bra for vår sak om han sier; "Nå er det stopp. Det er ok å være skeiv i fotballen", fortsetter han.
Det var i den nyeste episoden av Gullvaffel-podden at Tore Petterson ytret sitt ønske om at Drillo kan være en viktig person som går foran som hetero idrettsprofil for å gjøre det enklere for skeive å komme seg ut av skapet.
Kontakter
Knut Harald SommerfeldtViken idrettskrets/Kommunikasjonsansvarlig
Tel:+4790649907Knutharald.sommerfeldt@idrettsforbundet.noBilder

Om Viken idrettskrets

Strømsveien 80
2010 Strømmen
41 90 01 02https://www.idrettsforbundet.no/idrettskrets/viken/
Viken idrettskrets består av ca. 1.500 idrettslag, 51 idrettsråd og 55 særidretter og utgjør om lag 22% av medlemsmassen i norsk idrett.
Følg pressemeldinger fra Viken idrettskrets
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Viken idrettskrets på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Viken idrettskrets
Når enerettsmodellen settes på spill – da må vi si: STOPP30.6.2025 10:06:42 CEST | Debattinnlegg
Enerettsmodellen skal ligge fast. Det er et viktig politisk og idrettspolitisk prinsipp. Men da må modellen også tåle lys på sine egne svakheter. Når staten både eier, styrer og fører tilsyn, uten klare skiller og ansvarslinjer, da må vi si: STOPP.
Idretten får 30 millioner til energiledelse24.6.2025 11:44:21 CEST | Pressemelding
Viken, Oslo, Innlandet og Vestfold og Telemark idrettskretser har sammen med tilhørende fylkeskommuner fått 30 millioner kroner fra Sparebankstiftelsen DNB til prosjektet «Energiledelse i Idrettslag». Prosjektet skal hjelpe idrettslag med å kutte energikostnader og redusere klimagassutslipp fra egne anlegg.
Grønt gress 2031: 20 millioner til grønnere fotballbaner12.6.2025 12:55:40 CEST | Pressemelding
Ny tilskuddsordning skal utrede bærekraftige kunstgressløsninger før mikroplastforbudet trer i kraft.
Norges første geoenergipark for fotball9.6.2025 23:50:31 CEST | Pressemelding
Grønn pionér i norsk idrett: Gjelleråsen Idrettsforening har skrevet idrettshistorie. Som første klubb i Norge har de etablert en fullskala energibrønnpark under fotballbanen – et fremtidsrettet grep som gjør anlegget klimanøytralt, kutter CO₂-utslippene med 120 tonn per bane, og reduserer energikostnadene med opptil 80 prosent.
Flertallet av eldre kan tenke seg å være aktive i idrettslag20.5.2025 14:30:41 CEST | Pressemelding
Ny undersøkelse viser: Seks av ti over 60 år ønsker eller vurderer å delta i fysisk aktivitet i regi av et idrettslag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom