Dette er nordmenns sexfantasier!

Trekant topper listen over nordmenns sexfantasier. Hele 21% av nordmenn har denne sexfantasien. Det kommer frem i en fersk undersøkelse gjennomført av YouGov for nettbutikken Nytelse.no.
- Trekant har alltid vært høyt på listen over nordmenns sexfantasier, og det er helt tydelig at flere har fått øyenene opp for denne drømmen. Fantasier er en viktig del av sexualiteten vår, og for mange er fantasien, veien til orgasme, sier sexolog i Nytelse.no, Maria K. Ebbestad.
På andre- og tredjeplass fantaserer nordmenn om, det å bli dominert og sex på offentlig sted, med henholdsvis 15% og 12%. Det er altså ingen tvil om at nordmenn er eventyrlystne.
- Dominanse har vært høyt på listen helt siden Fifty Shades og Grey-bølgen herjet i verden over. Ofte savner man det at noen tar ansvar i sengen og å slippe alle hemninger, og derfor seiler det å bli dominert inn på en god nummer to. Når det gjelder sex på offentlig sted, er det ofte spenningen med å kunne bli oppdaget som tenner nordmenn, avslører Ebbestad.
Likevel legger hun til at selv om man har en fantasi, er det ikke nødvendigvis slik at man ønsker å gjennom føre den, og at noen fantasier er absolutt best i hodet.
- I fantasier er alt lov, og du trenger ikke ta noen hensyn til noe annet enn hva som tenner deg. Virkeligheten er en litt annen. Når det er sagt ser vi at fantasiene flest nordmenn fantaserer om, også de fantasiene flest har gjennomført, avslører sexologen.
For i undersøkelsen kommer det frem at 16% av nordmenn har hatt sex på offentlig sted, 13% har hatt trekant og 11% har blitt dominert av sexpartneren sin.
Snakk om sexfantasier!
God kommunikasjon er nøkkelen til et godt sexliv og det å snakke om sex er det ikke alle par som er like flinke til.
- Mitt beste tips når det kommer til å gjennomføre sexfantasier, er å snakke godt igjennom det med partner for å finne ut om dette er noe begge ønsker å gjennomføre, tipser Ebbestad.
Når man snakker om fantasier blir man også bedre kjent med sin partner, både med hva hen liker og ikke liker. Det er også en fin måte å komme i stemning på, skape sexlyst og mer tilknyttning.
- Mange har en tendens til å skylde på partneren om man føler sexlivet er kjedelig. Man tenker ofte at partneren ikke er spennende nok, ikke vil utforske mer, eller ikke tar nok initiativ. Sannheten er at man ikke kan klage så lenge man ikke sier ifra. Så snakk sammen om sex, oppfordrer Ebbestad.
Kontakter
Maria K. EbbestadSexolog og pressetalskvinneNytelse.no
Tel:98467280maria@nytelse.nowww.nytelse.no/podcast/Bilder


Om Nytelse.no
Vårt mål i Nytelse.no er å overraske, glede og inspirere deg med sexleketøy for han, henne og par. Vi er offisiell leverandør for de fleste merker i vår bransje. Vi er opptatt av å tilby sexleketøy vi vet gir deg de beste opplevelsene, uansett erfaringsnivå og seksuelle preferanser.
Følg pressemeldinger fra Nytelse.no
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nytelse.no på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nytelse.no
7. mai feires verdens onanidag!6.5.2025 05:00:00 CEST | Pressemelding
Mai er onani-måneden og 7. mai feires verdens onanidag. I en ny norsk undersøkelse kommer det frem at 8 av 10 onanerer. – Alle bør onanere og vi må ha mer fokus på nytelse, spesielt blant kvinner, sier sexolog.
I dag er det kake- og oralsexdagen!14.4.2025 05:00:00 CEST | Pressemelding
I dag 14. april er det kake og oralsexdagen. Dette er et motsvar til guttas «Biff&Blowjob dag»! Kake og oralsex dagen handler om å sette kvinnens nytelse i sentrum. Det handler om å lene seg tilbake og nyte det beste verden har å by på, kake og oralsex!
Nytelse.no lanserer verdens første selvrensende sexleketøy – aldri mer vasking!1.4.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
– Lei av å vaske sexleketøy etter bruk? Nytelse.no revolusjonerer bransjen med sitt nyeste produkt: Clean-O-Tron 3000 – verdens første selvrensende sexleketøy.
Erotiske påskepakker tar av: 125 % salgsøkning hos Nytelse.no27.3.2025 13:37:31 CET | Pressemelding
Nordmenn storhandler erotiske påskeegg. Sammenlignet med fjoråret har den populære nettbutikken Nytelse.no 125% økning på påskepakker fylt med sexleketøy!
Denne uken er det Biff- og blowjob-dagen!10.3.2025 13:59:08 CET | Pressemelding
14. mars er det Biff- og blowjob-dagen og det feires med sugeuke hos Nytelse.no,og nordmenn handler sugemaskiner som aldri før, i tillegg får du blowjob-tips av sexologen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom