Det er det vi fikk ut av Drillo i dag. Hva tenker du om det, Tore?
- Jeg synes at det er kult at han stiller opp og tar til orde, og sier noe om det. Jeg tenker at han er en man av sin tid og at han nok minner om mange pappaer, og besteforeldre rundt omkring, som synes at dette er rart og dette snakker vi ikke om.

- Men at han sier at det er en selvfølgelighet at fotballen er for alle, da har vi kommet langt når vi fått med oss de godt voksne på den tankegangen. Hvis de kan være med på det, da kan vi nå ut til hvem som helst! fortsetter Tore Petterson.
Det var i den nyeste episoden av Gullvaffel-poddenat Tore Petterson ytret sitt ønske om at Drillo kan være en viktig person som går foran som hetero idrettsprofil for å gjøre det enklere for skeive å komme seg ut av skapet.
Les også: Drillo ønsket av Pride miljøet
Vi ringte opp Egil "Drillo" Olsen som tok seg tid til å svare på oppfordringen:
- Jeg føler at jeg aldri har vært særlig engasjert i den problematikken, men jeg har levd et liv i fotballen og opplevd, da jeg var fotballspiller selv, men det er jo fryktelig lenge siden. Da var det nok en del skepsis, og også til viss grad fordømmelse av homofile. Da snakker vi om femti år siden, forteller Egil "Drillo" Olsen.
Det har jo blitt både avkriminalisert, og vært på tapetet, men det er fortsatt viktig å få holdningene ut av skapet også i idretten. Kan du si noe for å få holdningene ut til fotballen?
- For all del, for all del, naturligvis skal fotballen være for alle, og legning har ikke noe som helst å si i den sammenhengen der, avslutter han.
Kontakter
Knut Harald SommerfeldtViken idrettskrets/Kommunikasjonsansvarlig
Tel:+4790649907Knutharald.sommerfeldt@idrettsforbundet.noBilder

Om Viken idrettskrets

Strømsveien 80
2010 Strømmen
41 90 01 02https://www.idrettsforbundet.no/idrettskrets/viken/
Viken idrettskrets består av ca. 1.500 idrettslag, 51 idrettsråd og 55 særidretter og utgjør om lag 22% av medlemsmassen i norsk idrett.
Følg pressemeldinger fra Viken idrettskrets
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Viken idrettskrets på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Viken idrettskrets
Drillo ønsket av Pride-miljøet23.6.2022 23:55:22 CEST | Pressemelding
I en podkast episode om å være skeiv i idretten, ytret TV-profilen Tore Petterson et ønske om at Drillo blir en hetero forkjemper for skeives deltakelse i idrett.
Maren inspirerer tusenvis23.6.2022 14:17:42 CEST | Pressemelding
Maren Kristine Innleggen fra Østfold Bedriftsidrettkrets mottok nylig prisen månedens Gullvaffel for sin innsats som tilrettelegger og motivator i Ti på topp.
Vi står ved et veiskille – aktivitetsglede skal løfte oss opp!8.6.2022 13:55:24 CEST | Kronikk
Viken idrettskrets har eksistert i halvannet år nå, men jeg tør påstå at vi har erfaring som en 100-åring! Vi har en fantastisk organisasjon, som vi, til tross for pandemien, har snakket mye sammen med de siste årene. En av de viktigste erfaringene vi har gjort oss er at vår visjon er litt for trang for å beskrive engasjementet vi møter.
Inviterer til Livsløpet i Fredrikstad31.5.2022 12:27:02 CEST | Pressemelding
Viken idrettskrets strekker ut armene og inviterer deg som jobber i barnehage og skole, kommune, fylkeskommune, er elev i videregående eller student, er ansatt eller frivillig i idretten og andre organisasjoner, fordi du er viktig for at vi alle skal kunne leve et aktivt liv i Viken.
Frivilligheten ønsker flyktningene velkomne!11.4.2022 10:00:00 CEST | Pressemelding
De frivillige lag og foreningene i Viken har i løpet av kort tid samlet seg og organisert et mottaksapparat for å velkomne flyktningene fra Ukraina. Nær 150 lag og foreninger i 38 kommuner i Viken ønsker å skape aktivitet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom