Fana Sparebank

Det blir kundeutbytte fra Fana Sparebank i år

Del
Det ligger i Fana Sparebank sin kultur å gi tilbake til lokalsamfunnet og kundene. Nå betaler banken ut 55 millioner i kundeutbytte til alle som har hatt lån eller innskudd i foregående år.

Kundeutbyttet er basert på hvor mye du har i lån og sparepenger, bankens resultat, og hvor lenge du har vært kunde i foregående år. Alle kunder i Fana Sparebank som har hatt innskudd, lån eller begge deler minst én dag i løpet av det foregående året, kvalifiserer til å få kundeutbytte.

- Det er gledelig at kundene våre skal få sin del av overskuddet. Vi vil gi tilbake til kundene våre, og den beste måten å gjøre det på er med kundeutbytte, sier administrerende direktør i Fana Sparebank, Lisbet K. Nærø.

Fana Sparebank har i løpet av sine 140 år vært en viktig bidragsyter i lokalsamfunnet, og deler hvert år ut flere millioner til ulike kategorier i lokalmiljøet. Både barn og unge, personer som har gjort noe bra for andre, bedrifter og organisasjoner innen bærekraft og virksomheter i vår region.

Nå vil banken også at kundene skal få ta del i overskuddet direkte.

- Vi er en av få selveide, lokale sparebanker i Norge. Det betyr at inntekten vi får fra kundene ikke går til investorer, men kommer oss og kundene til gode. Derfor er det naturlig at de også får ta del i overskuddet vårt, gjennom kundeutbytte, sier Nærø.

Kundeutbyttet gjelder for 2021, og vil bli utbetalt til kunder i 2022 – uavhengig av om du fremdeles er kunde i banken eller ikke. Det vil bli delt ut utbytte både for innskudd og utlån, for inntil 2 millioner kroner.

- Det er viktig for oss at vi ikke gjør forskjell på kundene, og alle som bidrar skal få ta del i utbyttet. Kundeutbytte gjør at vi får gi tilbake til våre kunder, samtidig som vi håper det bidrar til å flere nye kunder inn i banken, forteller Nærø.

Det betyr selvsagt ikke at Fana Sparebank skal slutte med gavemidler – dette kommer altså i tillegg til pengene som allerede deles ut, legger hun til.

Kunder av banken kan få inntil 8.000 kroner totalt i kundeutbytte. Mer informasjon om utregning og utbyttet finner du på bankens hjemmeside.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Fana Sparebank

Fana Sparebank
Fana Sparebank
Østre Nesttunv. 3
5221 Nesttun

915 03 411https://www.fanasparebank.no/

Fana Sparebank er eneste lokalbank i Bergen, med hovedkontor på Nesttun og ett avdelingskontor i Bergen sentrum. Konsernet Fana Sparebank består av Fana Sparebank, Fana Sparebank Eiendom og Fana Sparebank Boligkreditt. Totalt ca. 135 ansatte.

De senere år har Fana Sparebank vært en aktiv bidragsyter til finansbyen Bergen, gjennom medvirkning til etableringen av Frende Forsikring, Brage Finans og Norne Securities.

Følg pressemeldinger fra Fana Sparebank

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fana Sparebank på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Fana Sparebank

Sterk utlånsvekst i rekordår6.2.2025 14:08:50 CET | Pressemelding

Årets siste kvartal viser en solid utlånsvekst for Fana Sparebank. Utviklingen i boligutlån fremstår som særlig positiv, med 1,8 prosent vekst for kvartalet alene. De samlende utlånene er økt med 748 millioner kroner, eller 2,7 prosent for kvartalet. Utlånsveksten for 2024 under ett er på hele 2,3 milliarder kroner, eller 8,8 prosent. Den gode trenden har fortsatt inn i 2025. Rentenettoen er opprettholdt på et høyt nivå. Dette, sammen med svært høy porteføljekvalitet, gir meget tilfredsstillende resultater. Gavetildelinger i 4. kvartal utgjorde rekordhøye 18,7 millioner. Årets egenkapitalavkastning er 10,2 prosent. Under forutsetning av generalforsamlingens godkjenning, vil det bli satt av hele 200 millioner kroner til bankens gavefond og 75 millioner kroner til kundeutbytte.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye