Derfor er Bobilenes Servicekjede en smart løsning for bobileierne

En felles løsning
For å forstå hvorfor dette er en genistrek for både forbrukere og verksteder, må vi forklare litt om det tekniske. Claus Magelssen, importsjef for deler og tilbehør i RSA, forteller at det i dag finnes et utall bobilmerker, men at nærmere 95 prosent av alle bobiler i Europa er bygget på et Fiat-chassis.
– Bobilforhandlerne er vanligvis eksperter på boenheten, men kunnskapen er ikke alltid tilstrekkelig på bilenheten. Det har rett og slett vært svært få verksteder som har spesialisert seg på reparasjoner av bobiler. Du kan jo tenke deg følgende scenario: Du har investert i en flott og dyr bil, men om det plutselig skjer noe med girkassa står du bom fast. Da hadde jeg blitt grinete.
RSA har i mange år vært Fiats største forhandlerkjede i Norge, og Fiat-teknologien er derfor noe de har spisskompetanse på. Derfor har de dannet en servicekjede der RSAs forhandlere kan reparere bobiler: Bobilenes Servicekjede.
– Vi skal sikre at bobilkundene får den hjelpen de trenger når de kommer til verkstedene. Dette er noe alle parter tjener på: Verkstedene får flere kunder og bobileieren, som gjerne er på tur, får reparert doningen og kan komme seg raskt av gårde, sier Magelssen.
Gjennom Bobilenes Servicekjede vil all markedsføring foregå på tysk, fransk, engelsk og norsk.
– Vi har bygd landets beste serviceapparat for dekk, chassis, motor og drivverk for bobiler. Denne løsningen er like viktig for både bobileier og verkstedet.
Her finner du oversikten over verkstedene.
Et økende marked
Så langt har tilbakemeldingene fra både verksteder og bobilentusiaster vært svært positive.
– Noen av bileierne vi har vært i kontakt med har nærmest følt seg neglisjert, men med vårt serviceapparat blir det en helt annen tilværelse. Vi har verksteder som sørger for at bilene raskt kommer tilbake på veien, og det tror jeg vil være viktig, sier Magelssen.
I fjor meldte Motor.no at det aldri før har vært like mange bobiler på norske veier, og Magelssen tror at bobilfeberen ikke vil gi seg med det første.
– Dette markedet har hatt en eksplosiv vekst gjennom mange år, og ikke minst er dette et marked som kommer til å være der lenge.
Fata om Bobilenes Servicekjede
- Etablert: 2016
- Antall medlemmer: 36 verksteder
- Geografisk spredning: Fra Lakselv i nord til Kristiansand i sør og fra Sør-Varanger i øst til Sotra i vest.
- En del av RSA (www.rsa.no)
Vil du vite mer om Bobilenes Servicekjede? Kontakt Claus Magelssen på tlf 46 97 10 97 for en uforpliktende prat.
Kontakter
Claus Magelssen
Tel:469 71 097claus.magelssen@rsa.noBilder
Lenker
Om RSA
Følg pressemeldinger fra RSA
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra RSA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra RSA
Maxus lanserar dieseltransportbilar i Sverige31.3.2025 11:24:57 CEST | Pressemelding
Maxus erbjuder för närvarande ett av Sveriges bredaste modellprogram av elektriska transportbilar. Nu utökar märket sitt utbud av transportbilar ytterligare genom att introducera dieseltransportbilarna Deliver 7 och Deliver 9. Med de nya drivlinorna understryker Maxus sin nya strategi, där målet är att bli ett ännu mer mångsidigt och starkt transportbilsmärke på den svenska marknaden.
Nowy Maxus e-Deliver 5: Elektryczny van z platynową certyfikacją Euro NCAP debiutuje na polskim rynku już za 155 900 zł!20.3.2025 09:47:47 CET | Pressemelding
Producent dostawczych i osobowych vanów, pick-upów oraz SUV-ów Maxus wprowadza na polski rynek model e-Deliver 5: najbardziej zaawansowany technicznie van średniej wielkości. Dzięki wykorzystaniu wiodących kompetencji Maxusa w napędach elektrycznych, e-Deliver 5 łączy największą ładowność w klasie, zasięg sięgający 489 km (wg normy WLTP) oraz ceny zaczynające się już od promocyjnej oferty 155 900 zł (bez uwzględnienia programów dopłat).
Vi præsenterer e-Deliver 5 – en elektrisk varevogn til en skarp pris19.3.2025 09:00:00 CET | pressemeddelelse
Maxus e-Deliver 5 lanceres nu i Danmark – en elektrisk varebil, der kombinerer avancerede sikkerhedsløsninger, solid lastekapacitet og fleksible løsninger. Maxus e-Deliver 5 lanceres til en skarp introduktionspris på kun kr. 259.900,- ekskl. moms.
JAC Motors lanserer E30X på det norske markedet – klar for prøvekjøring og levering13.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
JAC Motors har endelig lansert den kompakte elbilen E30X. Denne modellen markerer en viktig milepæl for bilprodusenten, som den første modellen på en helt ny plattform. Bilen er nå tilgjengelig for prøvekjøring hos alle norske forhandlere og kan leveres omgående.
Maxus e-Deliver 5: en elektrisk skåpbil med Platinum i Euro NCAP10.3.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Maxus utökar sitt utbud av elektriska transportbilar i Sverige med lanseringen av e-Deliver 5 – en elektrisk skåpbil som kombinerar den senaste tekniken, enastående säkerhet och imponerande lastkapacitet. Med Platinum-certifiering i Euro NCAP erbjuder modellen maximalt skydd under hela arbetsdagen. e-Deliver 5 lanseras till ett mycket konkurrenskraftigt introduktionspris på 399.900 kr. exkl moms och de första bilarna beräknas komma till Sverige i April.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom