dePresno slipper julelåt

dePresno liker å tro at det er en liten julenisse i oss alle. En kjerne av godhet.
Ikke at han tror på julenissen, men det virker veldig fint å ha noen å tro på. For nissen krever lite av oss - bare vær snill og god - og vil oss alle vel. Sitt fineste juleminne fikk han for bare noen få år siden, når han fikk kle seg ut som julenissen og dele ut gaver til sin niese og nevø.
Ikke at nissen spiller en stor rolle i Bjarte dePresno Borthens liv. Julen er mest en unnskyldning for å være med familie og venner, spise god mat og slappe av. Ønske seg snø. Julemusikk er ikke egentlig en favoritt, så hva så med "In Comes Christmas"?
"Det begynte egentlig som en spøk, en varm sommerdag etter at vi hadde skrevet ferdig noen låter" forteller Bjarte om samarbeidet med Askjell Solstrand og Fred Well "Askjell spilte de mest julete akkordene han kunne, Fred og jeg nynnet med og noen timer senere var In Comes Christmas der."
Med to album å ferdigstille gikk låten litt i glemmeboken hos Bjarte selv, som ble litt - er det lov å si gledelig? - overrasket når han tok den fram igjen og innså at han faktisk likte den riktig så godt. Essensen i låten er det han mener bør være essensen i julen. "Vi må stresse ned og fokusere på å sette pris på dem og det vi har. Det er jo egentlig sånn man skal tenke alltid, men spesielt i julen hvor det er ekstra mye press og stress."
Enn gaver? "Jeg ønsker meg alltid fred på jord, men mamma og pappa har aldri klart å ordne det" svarer Bjarte med et smil "Ja, og gode sokker. Nå er jeg gammel nok til å sette pris på sånt som var kjedelig før."
Selv liker han best å gi opplevelser.
Og julegaven 2019 fra dePresno til oss alle sammen er altså låten "In Comes Christimas", en melodiøs påminnelse om å gjøre julen til den opplevelsen du ønsker. Stress ned, vær snille og gode med hverandre!
Nøkkelord
Kontakter
Elisabeth RiksenHead of PR Strategy
Tel:92012160elisabeth.riksen@sonymusic.comBilder

Lenker
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
Countrypop-prinsesse Madeléne er en rebell30.6.2025 08:08:00 CEST | Pressemelding
Uvdølingen Madeléne feirer frihet og uavhengighet med å slippe countrypop-singelen "Rebell" fredag 4. juli
Bargee slipper sommerkveldens soundtrack med Makosir20.6.2025 10:09:39 CEST | Pressemelding
Bargee er tilbake med sommerlåten «Best at du går nå» med sin gode kompis Makosir.
Spelloppmaker gir deg sommerens råeste festlåt – “Høll på hatten”19.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Countryrockerne i Spelloppmaker er tilbake med et smell – bokstavelig talt. Med den nye singelen “Høll på hatten” leverer bandet en fartsfylt og fengende låt som er skreddersydd for varme netter, høy allsang og lange kvelder på puben.
Marie Tveiten debuterer med dirrende stalker-pop fra Telemark!19.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Marie Tveiten går solo med låten «Heilt tilfeldig» – en dempet, men ladet poplåt om å håpe så sterkt på å møte noen at du oppsøker stedet der du vet han kanskje dukker opp. Helt tilfeldig, så klart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom