Den svenske artisten Alfred er klar med første låt ut!
17.1.2020 08:05:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Joel Alfred Helin kommer fra Ställdalen i Sverige, og er kjent under artistnavnet Contacreast med sine 30 millioner avspillinger. Musikk har vært en del av livet til artisten siden han var ung, og har siden hatt en stor lidenskap for produksjon og låtskriving. Nå satser han andre veier, og fortsetter å lage fengende elektronisk musikk, under navnet Alfred.
Alfred er endelig klar for å slippe den personlige låten «Tomma Intet», hvor budskapet er en fortolkning av temaene frustrasjon og angst, samt noe de fleste av oss kan relatere til, søken etter «noe mer». Artisten beskriver hvordan låten ble til, og hvordan han hadde det under prossessen:
«Jeg skrev «Tomma Intet» i en periode av livet hvor det meste føltes vanskelig eller i beste fall likegyldig. Jeg lå ofte våken om nettene og tilbragte derfor nattetimene i studioet istedenfor.»
Alfred slipper låten, og lyrikkvideo til låten, «Tomma Intet» som gis ut via Universal Music Norge 17. januar.
Kontakter
Alva OreEvent & Promotion Manager
Tel:+47 980 01 700alva.ore@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


