Dejligbjerg Steen og Rakkenes inn i Norturas konsernledelse

Dejligbjerg Steen (49) kommer fra rollen som administrerende direktør for Idun Ingredienser. Hun har lang erfaring fra merkevarebedriften Orkla, hvor hun blant annet har vært Direktør Marked i Orkla Foods Norge og Pierre Robert Group samt Direktør i Orkla Marketing og Innovation. I tillegg til erfaring fra Orkla, har hun i rollen som daglig leder for TINEs datterselskap Sunniva Drikker AS vært med på å bygge Sunniva juice sin posisjon i det norske markedet.
- Jeg er glad for å ha fått på plass en solid og god leder for forretningsområdet. Sammen med organisasjonen, bonden og kundene skal hun utvikle våre posisjoner innenfor hvitt kjøtt og egg. Hun styrker samtidig konsernledelsen og forretningsområdet med solid merkevarekunnskap, sier konsernsjef Anne Marit Panengstuen.
Kjell S. Rakkenes (50) har bred erfaring i Nortura, men kommer fra stillingen som direktør for nærings og handelspolitikk i konsernet. Han har bakgrunn som informasjonsdirektør i Posten/Bring, administrerende direktør, partner og rådgiver i en rekke reklame- og kommunikasjonsbyråer, deriblant DIST, Creo, JKL/MS&L og Geelmuyden.Kiese Danmark.
- Jeg er glad for å få på plass en resultatorientert leder med bred erfaring både i og utenfor Nortura. Hans kunnskap på områdene han skal lede blir viktig i konsernets videre kommersielle utvikling, Norturas omdømme og i arbeidet med å skape gode rammevilkår for et landbruk i hele Norge og den landbruksbaserte næringsmiddelindustrien, sier Panengstuen.
- Nortura har en stor rolle i norsk matproduksjon og i å utnytte våre ressurser så bærekraftig som mulig. Det er spennende å få være en del av dette, og å jobbe videre med å styrke Prior som en av Norges viktigste merkevarer ytterligere. Å skape konkurransekraft i hele verdikjeden er en forutsetning for å lykkes, og jeg ser frem til å ta fatt på denne oppgaven sammen med flotte kolleger i Nortura. Selskapet er på en endringsreise, den gleder jeg meg både til å påvirke og være en del av, sier Siw Dejligbjerg Steen.
Siw Dejligbjerg Steen tiltrer i stillingen fra 1. september Kjell S. Rakkenes tiltrer 1. juli.
For ytterligere informasjon:
Anne Marit Panengstuen, mobil 928 17 991
Siw Dejligbjerg Steen, mobil 908 85 591
Kjell S. Rakkenes, mobil 905 52 956
Bilder
Om Nortura
Nortura er en av Norges største matprodusenter, med kjente merkevarer som Gilde og Prior.
Vi jobber hver dag for matglede, helse, bærekraft og verdiskaping over hele landet.
Følg pressemeldinger fra Nortura
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nortura på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nortura
Resultatforbedring og økt omsetning for Nortura12.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nortura øker omsetningen med 646 millioner kroner og styrker resultatet før skatt og avskrivinger (EBITDA) i 1. tertial med 112 millioner sammenlignet med fjoråret.
Norturas årsresultat preges av omstilling14.2.2025 08:17:31 CET | Pressemelding
Til tross for sterke kommersielle prestasjoner på flere områder i 2024, preges årsresultatet av fortsatt omstilling og høyere driftskostnader.
Egg tilbakekalles grunnet mulighet for helseskade6.2.2025 15:58:53 CET | Pressemelding
Nortura og andre produsenter tilbakekaller flere ulike egg. Grunnet feil hos fôrleverandør, Felleskjøpet, kan noen av eggene ha et forhøyet nivå av vitamin D. For høyt inntak av vitamin D kan være helseskadelig. Forbrukere som har kjøpt de aktuelle eggene bes om å kaste eller returnere dem til butikk.
Nortura styrker satsingen på halal9.12.2024 11:58:58 CET | Pressemelding
Den 1. september overførte Nortura all slakting av halalkylling til sitt oppgraderte anlegg på Hærland som fra før har håndtert all skjæring og pakking av halal. Gjennom å samle produksjonen på et sted styrker Nortura sin satsing på halal og skaper muligheter i et marked i vekst.
PRIOR lanserer proteinpulver - kun laget av 100% norsk eggehvite18.11.2024 09:59:44 CET | Pressemelding
PRIOR Matprotein er et nytt smaksnøytralt proteinpulver, egnet for bruk i både mat og drikke. Matproteinet er laget av tørket eggehvite og uten bruk av tilsetningsstoffer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom