Dean Lewis slipper albumet "The Hardest Love"
4.11.2022 10:27:12 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Dean Lewis har sunget seg inn i hjerter verden over. Han er av de få med over én milliard strømminger på én låt, og over 80 millioner av disse i Norge.
I høst slapp Dean Lewis sin nye og personlige låt “How Do I Say Goodbye”, hvor han synger om hvordan det er å skulle miste et nært familiemedlem. Låten ligger for øyeblikket på #7 på Spotifys toppliste i Norge.
Med et mål om å berøre hjertene til lyttere verden rundt, følger Dean nå opp suksessen til “How Do I Say Goodbye” med utgivelsen av sitt andre album, “The Hardest Love”.
Dean Lewis var i Norge og spilte konsert for et utsolgt Sentrum Scene den 18. september.
I tillegg til “How Do I Say Goodbye” er “Half A Man”, og hans monsterhit “Be Alright” høyt på strømmelistene. Dean Lewis har vært med på 2 låter med Kygo; “Never Really Loved Me” og “Lost Without You” og var med Kygo på hans konsert på Ullevål Stadion.
“When I create music, I don’t just want to connect to the ears of the listener, I also want to connect to the heart. But when I can connect to both, it’s even better.”
Se vedlagt pressetekst om albumet og Deans tanker om hver låt på albumet.
FOLLOW DEAN LEWIS
INSTAGRAM | FACEBOOK | TWITTER | YOUTUBE | WEBSITE | SPOTIFY | APPLE | AMAZON | TIKTOK
Nøkkelord
Kontakter
Silje Hope
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder
Dokumenter
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
U2 annonserer verdensturné i 2027 – slipper ny låt og musikkvideo15.10.2026 18:05:00 CEST | Pressemelding
U2 legger ut på verdensturné med Carnaval De Luz presents: The Greatest Show On Earth. De første konsertene er bekreftet i Mexico City, São Paulo og Buenos Aires, med Beck som support. Samtidig slipper bandet den nye låten ‘The Greatest Show On Earth’, med en musikkvideo regissert av Anton Corbijn. Turnédatoer i Europa og Nord-Amerika annonseres snart.
Makosir følger opp gullalbumet med «I et annet liv»!15.10.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fire måneder etter at debutalbumet Spill For Galleriet gikk inn i varmen hos det norske publikummet, er Makosir klar med ny musikk. 16. oktober slipper han singelen «I et annet liv» - en låt om kjærligheten som føles riktig, men som likevel ikke får lov til å bli. Singelslippet følger en sterk sommer for Makosir. Debutalbumet Spill For Galleriet har passert Gull, med låter som «Jessica» og «Gledestårer», mens «SOS» har nådd Platina. Fire måneder etter slipp ligger «SOS» fortsatt trygt inne på topp 20 i Norge, etter å ha holdt seg på topp 10 gjennom sommeren. Nå følger han opp med «I et annet liv». Låten handler om en uforløst kjærlighet mellom to mennesker som trekkes mot hverandre, samtidig som de vet at forholdet kanskje aldri kan fungere. I teksten beskrives relasjonen som både et sjansespill, en umulig melodi og et slott bygget av sand - intenst og vakkert, men skjørt nok til å rase sammen. Det oppsummeres i låtens siste linjer: «Lås etter meg Selvom jeg vil treffe deg Det ække mer
Karen Moe hyller faren og livet på gården i «Bondeliv»15.10.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Etter sin største festivalsommer hittil er Karen Moe tilbake med høstens andre singel. «Bondeliv» slippes 16. oktober og er en personlig countrypop-ballade om en barndomsdrøm, et generasjonsskifte og kjærligheten til livet på gården.
ANE BRUN SLIPPER ‘EAT THE FRUIT’ MED RÖYKSOPP9.10.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
9. oktober slipper Ane Brun «Eat The Fruit» med Röyksopp. Låten er siste singel før albumet I Thought We Were The Same, som slippes 6. november.
40 år etter «Suser avgårde»: En ny generasjon norske artister tolker deLillos8.10.2026 07:34:44 CEST | Pressemelding
Fredag 9. oktober slippes hele soundtracket til den norske spillefilmen «Suser avgårde», samme dag som filmen har kinopremiere. 40 år etter at deLillos ga ut debutalbumet med samme navn, får låtene nytt liv gjennom tolkninger fra blant andre ULD, No.4, Kaja Gunnufsen, Daniela Reyes, Daufødt og Pumpegris. På albumet møtes også deLillos, ULD, No.4 og Daniela Reyes i en ny versjon av «Fuglen».
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



