Universal Music Norge

Dean Lewis slipper albumet "The Hardest Love"

4.11.2022 10:27:12 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
Den australske singer-songwriteren Dean Lewis sin imponerende reise til toppen av de globale musikklistene vil nå enda større høyder med dagens utgivelse av hans etterlengtede, andre album «The Hardest Love».

Dean Lewis har sunget seg inn i hjerter verden over. Han er av de få med over én milliard strømminger på én låt, og over 80 millioner av disse i Norge.

I høst slapp Dean Lewis sin nye og personlige låt “How Do I Say Goodbye”, hvor han synger om hvordan det er å skulle miste et nært familiemedlem. Låten ligger for øyeblikket på #7 på Spotifys toppliste i Norge.

Med et mål om å berøre hjertene til lyttere verden rundt, følger Dean nå opp suksessen til “How Do I Say Goodbye” med utgivelsen av sitt andre album, “The Hardest Love”.

Dean Lewis var i Norge og spilte konsert for et utsolgt Sentrum Scene den 18. september.

I tillegg til “How Do I Say Goodbye” er “Half A Man”, og hans monsterhit “Be Alright” høyt på strømmelistene. Dean Lewis har vært med på 2 låter med Kygo; “Never Really Loved Me” og “Lost Without You” og var med Kygo på hans konsert på Ullevål Stadion. 

“When I create music, I don’t just want to connect to the ears of the listener, I also want to connect to the heart. But when I can connect to both, it’s even better.” 

Se vedlagt pressetekst om albumet og Deans tanker om hver låt på albumet. 

FOLLOW DEAN LEWIS

INSTAGRAM | FACEBOOK | TWITTER | YOUTUBE | WEBSITE | SPOTIFY | APPLE | AMAZON | TIKTOK

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Last ned bilde
Foto: Kent Tarver
Foto: Kent Tarver
Last ned bilde
Foto: Kent Tarver
Foto: Kent Tarver
Last ned bilde

Dokumenter

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

U2 er tilbake med nytt studioalbum – bandets første på ni år24.9.2026 18:00:00 CEST | Pressemelding

Island Records annonserer i dag utgivelsen av Carnaval De Luz - U2s 16. studioalbum og bandets første album med nytt materiale på ni år - med slipp 13. november 2026. Samtidig kommer en helt ny låt med tittelen ‘Silencio’, som er ute nå og ledsages av en musikkvideo. Lytt HER. Se HER. I uken som markerer at det er 50 år siden Larry Mullen Jr. i september 1976 hengte opp en håndskrevet lapp på oppslagstavlen ved Mount Temple Comprehensive School på Dublins Northside med teksten «Trommeslager søker musikere for å starte band», kommer et nytt verk som viser at Bono, The Edge, Adam Clayton og Larry Mullen Jr. fortsatt finner nye dimensjoner og muligheter i sin kreative prosess. Innspilt litt overalt og produsert av Jacknife Lee, Carnaval De Luz består av 12 låter som utforsker temaer som spiritualitet, vennskap, frihet og utholdenhet i møte med mørke krefter som trenger seg på. Lydmessig finnes det ekko av bandets mest eksperimentelle arbeider, kombinert med stramt komponerte låter som ‘Th

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye