Danske Bank sikrer seg ny storfisk

Nyheten kommer bare en drøy uke etter at Akademikerne fornyet sin hovedavtale med banken.
- Tekna representerer en ekstremt attraktiv og profesjonell partner, samtidig som medlemmene deres stiller høye krav. Denne nye avtalen vil dermed bidra til å gjøre Danske Bank enda mer skjerpet og inspirere oss til å forbedre våre løsninger ytterligere. Samtidig var det veldig viktig å få til en avtale med Tekna når vi nå fornyet avtalen vår med Akademikerna, så dette ersvært gode nyheter, sier landesjef i Danske Bank, Trond F. Mellingsæter.
Avtalen gjelder fra 1. januar 2019 og er på tre år.
Tekna : - Skal lønne seg å være med medlem
Tekna er Norges største masterforening og organiserer medlemmer som har høyere grad innen teknologi, realfag eller naturvitenskap. Foreningen er en del av Akademikerfellesskapet.
- Tekna er en tydelig partner for våre medlemmer i arbeidslivet, støtter dem faglig gjennom hele sin karriere, samtidig som vi påvirker samfunnet i riktig retning. Det skal dessuten lønne seg økonomiske å være organisert i Tekna, sier Line Henriette Holten, konstituert generalsekretær i Tekna.
Hun er svært fornøyd med at Tekna nå inngår samarbeid med Danske Bank.
- Avtalen gir våre 76.000 medlemmer kollektiv tilgang til markedets beste vilkår på banktjenester over tid. Vi slutter oss med dette til Akademiker-avtalen som gir økt forhandlingskraft for alle medlemmene, sier Holten.
- Vi gleder oss stort
Hos Danske Bank ser de nå frem til å starte arbeidet med å ønske så mange nye Tekna-medlemmer som mulig velkommen som nye kunder.
- Vi gleder oss stort til å bevise ovenfor vår nye partner at vi er en stødig, solid og betrodd partner som strekker seg langt med hensyn til pris og rådgivning. Avtalen inneholder i tillegg en klar intensjon fra begge parter om å bli strategiske partnere for hverandre i perioden. Det betyr at Danske Bank skal bidra med sin kompetanse inn mot alle foreningene i Akademikerne, sier Mellingsæter.
Akademikerne – som Tekna er en del av - er en arbeidstakerorganisasjon for personer med utdannelse på masternivå eller tilsvarende.
Organisasjonen ble stiftet i 1997 og representerer totalt 203.000 medlemmer fra 13 medlemsforeninger.
Nøkkelord
Kontakter
Øystein SchmidtPressesjef, Danske Bank
Tel:+47 951 47 645oystein.schmidt@danskebank.noBilder




Om Danske Bank
Historien om Danske Banks virksomhet i Norge går tilbake til etableringen av Privatbanken i 1859. I dag er banken landets tredje største.
Våre 1.050 ansatte betjener kunder i personmarkedet og bedriftsmarkedet i tillegg til store institusjonelle kunder fra 25 lokale bankkontor og 4 regionale finanssentre.
Ut over bankaktiviteter tilbyr vi livsforsikrings- og pensjonsprodukter, kapital-forvaltning, eiendomsmeglerservice og leasing.
Norge er et av Danske Banks kjernemarkeder.
Danske Bank er en nordisk universalbank med sterke regionale røtter og tette forbindelser til resten av verden. I mer enn 145 år har vi hjulpet mennesker og virksomheter i Norden med å innfri deres ambisjoner.
Vi ønsker å skape langsiktig verdi for alle de som stoler på oss – våre kunder, aksjonærer og de samfunn vi opererer i.
Vårt mål er å bli anerkjent som den mest betrodde finansielle partneren ved å gjøre det enkelt å ta viktige økonomiske beslutninger og enkelt å bruke banken.
Danske Bank har hovedkontor i København og er notert på Nasdaq Copenhagen
Følg pressemeldinger fra Danske Bank
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Danske Bank på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Danske Bank
Strategisk endring i Danske Bank i Norge7.6.2023 07:33:03 CEST | Pressemelding
Danske Bank har etter en strategisk gjennomgang besluttet å fokusere sin drift i Norge innen bedrifts- og storkundesegmentet. Som en konsekvens av dette vil man ikke lenger vil videreføre satsingen på personmarkedet, og det har dermed blitt innledet en prosess for et mulig salg av denne delen av filialen.
Danske Bank endrer rentene10.5.2023 09:00:00 CEST | Pressemelding
I takt med utviklingen i markedet øker Danske Bank renten på boliglån og innskudd inntil 0,25 prosentpoeng.
Meget god start på året trass volatile forhold – sterkt Norge-resultat28.4.2023 08:10:04 CEST | Pressemelding
Danske Bank-konsernets tall etter 1. kvartal 2023 viser en sunn oppgang i totale inntekter, nedgang med hensyn til nedskrivninger på utIån, samt stabile driftskostnader sammenlignet med tilsvarende periode i fjor. I Norge fortsetter den gode utviklingen for banken, der man blant annet opplever kraftig medvind innen bedriftsmarkeds-segmentet.
Danske Bank endrer rentene28.3.2023 12:00:00 CEST | Pressemelding
I takt med utviklingen i markedet øker Danske Bank renten på boliglån og innskudd inntil 0,25 prosentpoeng.
God underliggende drift trass utfordrende marked – sterkt resultat i Norge2.2.2023 08:00:00 CET | Pressemelding
Danske Bank-konsernets årsregnskap for 2022 påvirkes i stor grad av at banken i fjor satte et punktum for Estland-saken og blant annet satte av DKK 14 milliarder til dette formålet. Den underliggende driften er imidlertid fremdeles solid. I Norge var spesielt bedriftssegmentene på offensiven og filialen her hjemme leverte dermed nok et godt årsresultat.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom