DalPro AS tilbakekaller produktet: «Hjort kvernet»

Del
Intern kvalitetskontroll har avdekket forhøyede funn av bakterien E. coli i et parti på ca 100 kg av vårt produkt «Hjort kvernet», 100% hjort fryst, 0,500 kg.

 Produktet er trukket fra markedet og finnes ikke lengre i butikkene. Varmebehandling av kjøtt og kjøttvarer i form av koking og steking vil drepe eventuelle E. coli-bakterier som er til stede (matportalen.no). DalPro er ikke kjent med at noen har blitt syke. DalPro ber om at man kaster varen, eller at man eventuelt returnerer den til butikken det er kjøpt i. Tilbakekallingen gjelder produktet: «Hjort kvernet», 100% hjort fryst, 0,500 kg. produsert 19.11.20 med lotnr 5470 og holdbarhetsdato 19.11.2022.

Produktet er solgt i følgende butikker i Trøndelag:

  • Coop Mega og Extra Orkanger
  • Rema 1000 Orkanger, Stavset, Røros
  • DalPro Gårdsmatbutikk Hitra

Nøkkelord

Kontakter

Om DalPro AS

DalPro AS
Hammerstaddalen 1
7250 Melandsjø, Hitra

Følg pressemeldinger fra DalPro AS

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra DalPro AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye