Dagny slipper singelen "Somebody" 1.mai!
30.4.2020 12:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

NB! Sperrefrist fredag 1. mai.
På nyåret offentliggjorde Dagny at hennes debutalbum slippes i løpet av 2020. Nå slipper hun singelen «Somebody», og forteller samtidig at albumet deles i to deler; Side A og Side B.
Få artister treffer publikum like umiddelbart som Dagny, både når det kommer til hennes energiske sceneopptredener og fengslende poplåter. Singelen «Come Over» var det første møtet med ny musikk fra Dagny i 2020, og den ble blant annet hennes første nummer én på den norske radiolista topp 100, hvor den for øyeblikket ligger på 1. plass, 3. uke på rad. Låta ble også akkopagnert av en spektakulær musikkvideo og en akustisk versjon. Nå følger tromsøværingen opp med den svært dansbare låta «Somebody», som er en av hennes største favoritter fra det kommende albumet.
- For meg skjer bare låter som dette en sjelden gang; alt bare klaffet bare på «Somebody». Jeg er utrolig stolt over den og håper at den kanskje kan være med å lydsette en romanse, på samme måte som låter har gjort det for meg opp igjennom årene, sier hun.
Dagny er opptatt av tematikk, og utdyper at «Somebody» handler om følelsen hun har, eller har ønsket å hun har når hun er forelsket.
- Den altoppslukende og spennende følelsen det er, når alt fortsatt er nytt. Nå jeg er forelsket er alle antenner ute, og jeg føler alt ti ganger mer enn til vanlig. For meg er det ikke bare teksten, men hele følelsen i låten som representerer det: jeg får masse energi og føler at livet leker, fortsetter hun.
For Dagny Norvoll Sandvik har popmusikken blitt det perfekte stedet å utforske og boltre seg både i sine egne, og andres følelser. Hun forteller at hennes skriveprosess har gått fra å prøve å lære mest mulig av andre til å stadig ta mer kontroll. Den nordnorske artisten vokste opp i et musikalsk hjem, men det var da hun flyttet til London tidlig i 20 -årene at hun for alvor fant sitt fotfeste som musiker og låtskriver. Hun har skrevet med låtskrivere som Ludvig Söderberg (Tove Lo, Ellie Goulding) og Jason Gill, og resultatet har så langt blitt en hitparade med singler som «Wearing Nothing» (2017), «Love You Like That» (2017) og «Used To You» (2018). «Somebody» er skrevet sammen med Rat City (Donkeyboy).
Når Dagny endelig skal slippe sitt debutalbum har hun valgt å dele det i to deler, nettopp fordi tematikk og konsept blir en viktig del av opplevelsen. Side A av albumet slippes 22. mai, og Side B kommer rett over sommeren.
Musikkvideoen til «Somebody» har live-premiere på Dagnys Youtube-kanal på slippdagen, 1. mai kl. 18:00.
«Somebody» slippes 1. mai via Universal Music AS i fellesforetak med Polydor DE.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Karen Moe vil ikke gå hæm9.4.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Karen Moe sin nye singel «Vil ikke gå hæm». Låten er hennes sjette utgivelse på UMG/EMI, og følger opp en rekke sterke slipp fra den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Ramón går aldri hjem før soloppgang!9.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Ramón «VI SKAL ALDRI GÅ HJEM FØR SOLOPPGANG», den andre låten fra det kommende albumet RAMUELO, som kommer 5. mai. Med en nostalgisk, varm og dansbar energi peker singelen frem mot et nytt kapittel fra en av Norges største popstjerner.
Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake hos Universal Music og United Stage8.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter 25 år med sjørøvershow, musikk og eventyr for barn over hele landet, er Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake der det hele en gang startet. Det folkekjære universet er nå signert av Universal Music og United Stage, i et samarbeid som markerer både et nytt kapittel og en hjemkomst.
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

