Dagny - "Come Over"

Etter å ha levert storslåtte låter som "Wearing Nothing" og "Love You Like That", slipper Dagny endelig ny musikk."Come Over" er første smakebit fra hennes kommende debutalbum.
Få artister treffer publikum like umiddelbart som Dagny, både når det kommer til hennes energiske sceneopptredener og fengslende poplåter. Etter å ha tilbrakt mesteparten av 2019 i studio og på turné, er tromsøværingen i dag ute med "Come Over". Låta er "Ukas Låt" på NRK P3.
- Jeg gleder meg veldig til å vise frem "Come Over". Låta er en ganske selvforklarende liten sak som feirer fasen av et forhold når man akkurat har møttes. La meg si det slik: Hvis du møter noen som vekker interessen din, kan "Come Over" være din fryktløse, ballsy og begeistrede invitasjon til å bli bedre kjent, sier Dagny om singelen, og tilføyer kryptisk:
- Særlig hvis personen er en brannmann som liker valper...
For Dagny Norvoll Sandvik har popmusikken blitt det perfekte stedet å utforske og boltre seg både i sine egne, og andres følelser. Hun forteller at hennes skriveprosess har gått fra å prøve å lære mest mulig av andre til å stadig ta mer kontroll. Den nordnorske artisten vokste opp i et musikalsk hjem, men det var da hun flyttet til London tidlig i 20 -årene at hun for alvor fant sitt fotfeste som musiker og låtskriver. Hun har skrevet med låtskrivere som Ludvig Söderberg (Tove Lo, Ellie Goulding) og Jason Gill, og resultatet har så langt blitt en hitparade med singler som "Wearing Nothing" (2017), "Love You Like That" (2017) og "Used To You" (2018).
Til tross for at Dagny fortsatt omtales som ung og lovende, har hun allerede etablert seg som en av tungvekterne i det norske poplandskapet med høythengende radiolistinger, festivalspotter, utsolgte headlinershow og spektakulære TV- opptredener. Dagny sendte sjokkbølger gjennom bransje og publikum da hun slapp "Backbeat" høsten 2015, og siden den gang har hun bygget seg opp til å bli en av landets mest spennende liveartister, låtskrivere og popsnekrere, med en katalog som har over 220 millioner strømminger. EPen Ultraviolet fra 2016 fikk et samlet kritikerkor til å kaste høye terningkast og beskrive henne som Norges nye internasjonale pophåp. Blant hennes mange meritter var hun Vevos One to Watch i 2017, og Dagny har vært P3 Gull og Spellemann-nominert en rekke ganger, blant annet i kategorier som Låtskriver og Beste Låt.
Foruten å slippe "Come Over", blir det premiére på musikkvideoen til låta hvor Dagny vil gjøre en livechat under visningen på sin YouTube-kanal kl. 18:00 i dag.
Musikkvideoen er laget av regissør-duoen TUSK som består Kerry Furrh & Olivia Mitchell, som blant annet har jobbet med artister som Camila Cabello, Halsey og Nicki Minaj tidligere.
"Come Over" slippes via Universal Music AS i fellesforetak med Polydor DE. Dagnys debutalbum slippes i løpet av 2020.
For intervjuavtaler og promoforespørsler: sarah@indianer.nu
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding
Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.
Victoria Nadine slipper balladen "Real To Me" 7. november7.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 7. november slipper Victoria Nadine singelen «Real to me», en følelsesladet singel om sårbarheten og risikoen som følger ved å skulle åpne seg opp til en man er glad i.
Julemagi fra Ramón med "ingenting er magisk"4.11.2025 12:35:28 CET | Pressemelding
Den 5. november slipper Ramón «ingenting er magisk» etter at den tok av på TikTok med mer enn 1000 creations på det første døgnet. På grunn av den overveldende responsen har Ramón kastet seg rundt for å få låten ferdig, og med hjelp av fansen til å velge artwork er låten klar til å slippes allerede i morgen - en personlig førjulsgave fra Ramón til fansen.
Ella Marie slipper debutalbumet Varra: Blod, kamp og samhold i et kompromissløst musikalsk univers30.10.2025 11:01:57 CET | Pressemelding
31. oktober slipper Ella Marie sitt første soloalbum Varra - et album som stiller makthaverne til veggs og spør: Hvem har blod på hendene?
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

