Coop dobler blomstersalget denne uken

– Morsdag er den største enkeltdagen for blomster i året. Vi selger masse buketter nå, både roser, tulipaner og håndlagde gavebuketter, sier Kristin Ramberg, kategorisjef for blomster i Coop Norge.
Til valentinsdagen er det roser som er desidert mest populært, og Coop forventer å selge roser for nesten fem millioner kroner til kjærlighetsdagen.
– Jevnt over er det mest kvinner som handler blomster, men til valentinsdagen ser vi at menn gjerne handler dyrere roser. Det slår aldri feil med roser, og det er noe alle blir glade for å få, sier Ramberg.
Coop dobler blomsteromsetningen sin denne uken og neste uke og regner med å selge blomster for rundt 30 millioner.
– Vi er opptatt av å tilby kundene våre et bredt utvalg varer, og blomsterutvalget i våre butikker er noe mange av våre kunder setter pris på. Blomster er ofte en impulsvare for dem som ønsker å glede noen eller pynte opp hjemme. Til morsdag og valentinsdagen er blomster nærmest obligatorisk som gave, og mange tar med seg en rosebukett når de er innom dagligvarebutikken, sier Ramberg.
Til tross for at roser kan gjøre deg varm om hjertet, så liker de ikke å oppholde seg i nærheten av varmekilder som peis eller ovn.
– I tillegg er det lurt å unngå å sette rosene et sted hvor de blir eksponert for sollys hele dagen, sier Ramberg, og forklarer hva du bør gjøre så fort du får roser i hus:
– Ta et nytt snitt, sett rosene i en ren vase med lunkent vann, og tilsett holdbarhetsmiddelet som følger med. Det er fint at du skifter ut vannet når du ser at det ikke lenger er helt klart.
Kontakter
Simen Kjønnås ThorsenKommunikasjonsrådgiverCoop Norge SA
Tel:91797995skt@coop.noBilder

Om Coop Norge
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Tidenes laveste plastposesalg i Coop!1.7.2025 13:53:27 CEST | Pressemelding
Coops kunder og medlemmer har aldri kjøpt færre plastposer enn i juni i år. Forbruket er mer enn halvert på tre år. Det betyr at tiltakene virker og at EUs mål om maksimalt 40 poser pr. år pr. innbygger kommer stadig nærmere.
Coop Norge og Zeta Display inngår avtale om Retail Media-løsning19.6.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Coop Norge og ZetaDisplay Norway AS kunngjør i dag et nytt og strategisk samarbeid for leveranse av en fremtidsrettet Retail Media-løsning i butikk. Avtalen markerer en viktig milepæl for begge selskaper, har som mål å styrke kundeopplevelsen og tilby annonsører en moderne, datadrevet kommunikasjonsplattform i dagligvarehandelen.
Salgsboom på jordbær denne våren – nå kommer de norske bærene17.6.2025 09:59:10 CEST | Pressemelding
Nordmenn har spist rekordmye jordbær denne våren. I løpet av mai og så langt i juni har Coops dagligvarekjeder solgt over tre millioner jordbærkurver, en økning på over 400 000 kurver fra samme tid i fjor. Dette har nesten utelukkende vært importerte bær, men når butikkene nå fylles med norske jordbær forventes rekordsalg.
Tilbakekaller Coop Prinsessestang i Midt-Norge3.6.2025 12:13:48 CEST | Pressemelding
Coop kaller tilbake «Coop Prinsessestang 350g» i Midt-Norge etter at produktet er levert med feil etikett. Bakverket inneholder mandler og hasselnøtter, men dette fremkommer ikke på etiketten.
Ny avtale skal sikre flere barn plass i idretten: Norges idrettsforbund blir ny partner i Coop-dugnaden30.5.2025 09:59:06 CEST | Pressemelding
Norges idrettsforbund og Coop Norge har inngått et viktig samarbeid med mål om å bidra til at flere barn får muligheten til å delta i idrett uavhengig av familiens økonomi.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom