Citroën og Mads Østberg jakter ny tittel i WRC 2

Bak rattet i sin Citroën C3 Rally2 vil Østberg, i tillegg til å jakte på VM-tittelen, også kjøre det ungarske mesterskapet for Tagai Racing Technology-teamet.
Med mer enn 130 WRC-løp og 18 pallplasser i den høyeste klassen bak seg, er Mads Østberg en høyt profilert personlighet i internasjonal rally. Gjennom sin erfaring og mange års samarbeid med Citroën, har han vært helt avgjørende for utviklingen av den viktigste bilen i Citroëns kundreracingprogram: C3 Rally2.
- Mads Østberg tilhører gruppen av førere som har vunnet en WRC-runde, så han har bevist hvor rask han er. Etter at han vant WRC 2-tittelen i 2020 er vi stolte over å fortsette et samarbeid som går langt tilbake. Målet vårt med en ny sesong i WRC 2 er klar – vinne en ny mesterskapstittel. Mads og Citroën C3 Rally2 er en perfekt kombinasjon får å nå dette målet, sier Didier Clément i Citroën Racing
Østberg og Eriksen vant fire av fem løp i 2020 på svært variert underlag. Is i Monte-Carlo, snø i Sverige, raske grusveier i Estland og sikret mesterskapet på italiensk asfalt. Nå har de stor tro på ny suksess med en C3 Rally2 som har fått flere viktige oppgraderinger for årets sesong.
- Jeg er selvsagt utrolig glad over å få fortsette samarbeidet med Citroën Racing. Vi har blitt godt kjent og mesterskapet i 2020 viser hvor godt vi jobber sammen. Jeg har vært tung involvert i utviklingen av C3 Rally2, og jeg er stolt over å få konkurrere i den på høyt internasjonalt nivå. Det å forsvare tittelen med et nytt team blir utfordrende. Vi har imidlertid jobbet sammen med Citroën Racing og Tagai Racing Technology for å få plass et godt opplegg. Selv om det tok litt tid å finne en god løsning, er jeg sikker på at vi har satt sammen en pakke som er god nok til å nå målene våre, sier Østberg.
Den norske duoen vil kjøre full sesong i WRC 2, men hvilke løp Østberg og Eriksen skal kjøre er enda ikke bestemt. I tillegg til WRC 2, vil de også kjøre de åtte rundene i det ungarske mesterskapet.
Kontakter
Stein PettersenPR og informasjonssjef PSA Norge -Citroën og Opel
Tel:+4790080436stein.pettersen@bos.noBilder
Lenker
Om Stellantis Norge
Følg pressemeldinger fra Stellantis Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Stellantis Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Stellantis Norge
Fiat Grande Panda – Norges kuleste elbil til en fornuftig pris!19.6.2025 12:57:00 CEST | Pressemelding
Fiat lanserer nå den elektriske Grande Panda i Norge. Den ikoniske modellen, som ble vist frem i 2024, kommer i to ulike versjoner og en veiledende pris fra 238.900 kroner.
Peugeot E-3008 og E-5008: Fullutstyrt 4x4 fra 488.400 kroner19.6.2025 11:55:28 CEST | Pressemelding
Peugeot slipper prisene på sine to største familiebiler med firehjulsdrift og 325 hestekrefter. 4x4-modellene introduseres som fullutstyrte versjoner med en utstyrspakke verdt inntil 52.000 kroner inkludert i prisen.
NYE E-208 GTi – 100 % ELEKTRISK, 100 % KJØREGLEDE17.6.2025 09:26:11 CEST | Pressemelding
PEUGEOT GJENSKAPER EN LEGENDE: Førti år etter lanseringen av 205 GTi vender den legendariske GTi-modellen tilbake – denne gang i helelektrisk form.
Klar for nye eventyr: Opel Grandland Electric AWD11.6.2025 10:19:05 CEST | Pressemelding
Opel tar et nytt grep i den viktigste delen av markedet med lanseringen av nye Opel Grandland Electric AWD – den første helelektriske Opel-modellen med firehjulstrekk. Med en kombinasjon av krefter, høy komfort og kjøreglede, er dette SUV-en for norske forhold og kjøreforhold året rundt.
Peugeot E-208 får klasseledende rekkevidde13.5.2025 08:44:11 CEST | Pressemelding
Europas mest solgte elbil i B-segmentet, Peugeot E-208, får økt rekkevidde og nye funksjoner, som integrert reiseplanlegger og Vehicle to Load (V2L)-funksjonalitet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom