Cherie Mwangi følger opp forfriskende debut med ny låtsamling!

Cherie Mwangi (21) skapte store bølger med «Handsfree», artistens første singel via Universal Music. Den breiale og forfriskende debuten handler om å ta kontroll over sin seksualitet, og understreker at kvinner ikke ble skapt for å tilfredsstille menn.
Fredag 29. oktober følger Cherie opp «Handsfree» med den nye singelen «Sis».
Samtidig slipper hun «Dr. Miami (Freestyle)» og «Like Me (Freestyle)» som først kun ble tilgjengeliggjort på sosiale medier – de har hittil skapt en høy etterspørsel blant publikum for tilgjengeliggjøring på strømmetjenester.
Låtsamlingen som består av Sis, Dr. Miami (Freestyle), Like Me (Freestyle), kan høres HERfra fredag 29. oktober kl. 00.01.
«Sis» understreker den unge rapperens motiv, hvor hun kontinuerlig bryter ned tradisjonelle normer innenfor rapkulturen og oppfordrer kvinner til å operere etter egen agenda, men fortsatt kreve respekt.
Om den nye singelen forteller Cherie:
«Sisterhood er veldig viktig for meg og jeg blir selv inspirert av kvinner som ikke er redde for å kreve hva de vil ha. Jeg elsker å se kvinner i posisjoner hvor de har styringen, uansett hva det måtte være. Dette inspirerte meg til å lage en låt for at de som hører på kan føle at de selv run shit! Jeg gleder meg til alle får høre!»
Mer om Cherie Mwangi:
Cherie Mwangi (21) er den rå, unge kvinnelige rapperen som kan minne om amerikanske MeganThee Stallion og Saweetie med en fresh norsk twist. Cherie har en stor personlighet og er ikke redd for å tøye grenser, og beveger seg i et landskap som ingen andre i Norge gjør i dag. Hun omtaler seg selv som «everygoodgirls alter ego».
Nøkkelord
Kontakter
Johanna AlemHead of Event & Promotion
Tel:+47 464 15 830johanna.alem@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Marcus og Martinus tolker Marit Larsen i sesongens andre episode av Hver gang vi møtes!12.1.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Når Marit Larsen skal tolkes i andre episode av Hver gang vi møtes, fremfører Marcus & Martinus sin versjon av «Don’t Save Me»: «Ta meg tilbake». Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. «Don’t Save Me» er låten som umiddelbart fanget duoens oppmerksomhet, og som de har hatt et forhold til siden de var yngre. I sin tolkning har Marcus & Martinus valgt å snu perspektivet i teksten og fortelle historien fra et mannlig ståsted. Resultatet er en nær og sår versjon, fremført med stor respekt for originalen. Responsen fra Marit Larsen var veldig positiv – til stor lettelse for en nervøs, men stolt duo. Hør låten HER. «Ta meg tilbake» følger opp suksessen til «Nattevandrer», som allerede har fått enorm respons og klatret inn på topp 10 i Norge – og markerer nok et sterkt norskspråk
Start 2026 rett med Ys1 - OnaOna8.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Den 9. januar slipper stjerneskuddet Ys1 «OnaOna» - en lys og energisk kjærlighetslåt om å ha det bra.
Marcus og Martinus er klare for Hver gang vi møtes – første singel «Nattevandrer» ute nå!3.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Marcus & Martinus gir nytt liv til Espen Linds «Night Rider» fra 2008 – en tolkning de har gjort på norsk. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus utgjør artistrekken i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes». I vakre, frodige omgivelser på Hadeland har de skapt nye, magiske musikkøyeblikk. Årets første hedersgjest er selveste Espen Lind, og i den anledning slipper Marcus & Martinus «Nattevandrer» – deres norske tolkning av «Night Rider» fra 2008. De har valgt låten fordi de mener den fortjener større anerkjennelse, og fordi tematikken treffer dem personlig: «Vi syntes det var en utrolig fin sang som ikke har fått nok creds. Den handler om at det kan være ensomt å være artist, og det kan vi relatere oss til», sier Marcus & Martinus. Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. Sesongen har premiere lørdag 3. januar. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Aren
Dagny varmer opp for Katy Perry!18.12.2025 16:13:12 CET | Pressemelding
Popdronningen Dagny varmer opp for den internasjonale superstjernen Katy Perry under Jazz Open Festival i Stuttgart 8. juli 2026.
Årets mest streamede norske artist 20253.12.2025 14:34:38 CET | Pressemelding
Fredag den 28. november tok Tobias Sten med seg 2 av 4 priser på årets P3 Gull, med prisen for "Årets Gjennombrudd" og "Årets Låt", et snaut år etter hans første utgivelse. I dag er det bekfreftet at Tobias Sten er den mest streamede norske artisten i 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


