Champions League i 4K-kvalitet til flere hundre tusen nordmenn
Canal Digital har nylig lansert kanalen Viasat UltraHD i sin Sports-pakke. Nå kommer det også relevant innhold produsert i 4K-kvalitet: For første gang kan alle Canal Digital-kunder som har Sports-pakken og OnePlace-dekoder se direktesendte Champions League-kamper på sin 4K-TV.

Det er storkampene Inter–Barcelona og Bayern–Tottenham som sendes på Viasat UltraHD på tirsdag 10. og onsdag 11. desember kl. 21.00.
«Vi er veldig glade for å kunne tilby disse godbitene fra Champions League til alle våre fotballfans i Norge. Canal Digital står for kvalitet, og det er første gang så mange tv-seere i Norge får mulighet til å se live-sendte toppkamper i sylskarp 4K-kvalitet,» sier Jon Espen Nergård, produktsjef i Canal Digital.
Det har lenge vært snakket om muligheten for å se lineær-tv i 4K-kvalitet, men det har tatt lang tid å få alle ledd til å spille sammen. For at tv-seerne skal kunne oppleve de fantastiske 4K-bildene hjemme i stua må nemlig flere elementer spille på lag; innholdsproduksjon, distribusjon, mottakerutstyr og ikke minst tv-apparater må kunne behandle den høye oppløsningen som 4K-innholdet krever. Det har vært mulig å se 4K-innhold gjennom strømmetjenester som Netflix og YouTube, men foreløpig har muligheten til å se interessant innhold på lineær-tv vært begrenset.
«Nå begynner endelig ting å skje. Ni av ti solgte TVer i 2019 har 4K-oppløsning, Canal Digitals TV-boks OnePlace er 4K-klar og har vært i markedet i snart to år, og interessant innhold har endelig begynt å komme. Når Viasat UltraHD tirsdag og onsdag viser to toppkamper fra Champions League i 4K-kvalitet kan vi endelig si: Ventetida er over. Vi gleder oss!», sier Jon Espen Nergård.
Viasat UltraHD finnes på kanalplass 87, og er tilgjengelig for Canal Digital-kunder med Sportspakken (en del av det som tidligere het Familiepakken).
Nøkkelord
Kontakter
Scott Engebrigtsen, kommunikasjonsdirektør i Canal Digital
Tlf. 90043484, scott.engebrigtsen@canaldigital.com
Bilder
Om Canal Digital
Følg saker fra Canal Digital
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Canal Digital på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Canal Digital
Canal Digital + Viasat Consumer = Allente5.5.2020 15:05:23 CEST | Pressemelding
(Fornebu/Stockholm 5. mai 2020) Sammenslåingen av Viasat Consumer og Canal Digital er gjennomført og de to tv-distributørene har nå blitt til Allente. Nå starter arbeidet med å forene de to selskapene til et nytt og spennende distribusjonsselskap for Allentes 1,2 millioner kunder i det nordiske markedet.
Ny avtale sikrer vintersport for 950.000 TV-kunder i Norge8.11.2019 06:30:00 CET | Pressemelding
(Fornebu, 8. november 2019) Telenor og Canal Digital har fått på plass en ny innholdsavtale med Nordic Entertainment Group (NENT Group). Avtalen sikrer tilgang til NENTs lineære tv-kanaler og strømmetjenester, inkludert langrenn og annen vintersport fra 2021.
950.000 TV-kunder får tilgang til TV 2 Sport 15.8.2019 08:11:10 CEST | Pressemelding
Telenor Norge og Canal Digital og TV 2s nye avtale gir 950.000 husstander tilgang til sportskanalen TV 2 Sport 1 og fortsatt tilgang til Premier League og filmer og serier fra C More.
Eksklusiv førpremiere for Canal Digitals kunder9.5.2019 09:00:54 CEST | Aktuelt
Denne uken har andre sesong av den britiske serien «Deep State» fra FOX premiere på norske TV-skjermer, men allerede forrige uke kunne Canal Digitals kunder se første episode av oppfølgeren til fjorårets seersuksess.
TV fra Canal Digital og Telenor tilgjengelig i hele EU30.4.2019 15:23:53 CEST | Pressemelding
TV-innholdet til Canal Digital og Telenor er nå tilgjengelig over hele EU-sonen i sommer, den såkalte geo-blokkeringen er nemlig opphevet.
Forventer stor påskeutfart til strømmetjenesten12.4.2019 06:00:00 CEST | Pressemelding
Med en kommende Game of Thrones-premiere, et rikt utvalg av nye og klassiske påskekrimmer og stadig økende strømmebruk, forventer man nå stor påsketrafikk til Canal Digitals strømmetjeneste.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom