Sounds Like Gold

Budeie Boogie - ny singel fra Flukten, ute nå!

6.8.2021 11:08:50 CEST | Sounds Like Gold | Pressemelding

Del
Flukten skapte stor ståhei koronahøsten 2021, etter at dei hadde sin debutkonsert på Nasjonal Jazzscene. Blant anna skreiv kritikarane: «er det noen banddebuter som virkelig har satt merker i sjel og hjerte er det denne.» Bandet, beståande av dei profilerte musikarane Hanna Paulsberg, Hans Hulbækmo, Marius Klovning og Bárður Reinert Poulsen, kjem no med den andre singelen frå albumet "Velkommen håp" som vil være ute i september 2021.
"Budeie Boogie" er andre singel fra Fluktens kommande album.
"Budeie Boogie" er andre singel fra Fluktens kommande album.

Flukten - "Budeie Boogie" - singel ute NÅ!

Lytt: https://orcd.co/budeieboogie

«Budeie Boogie» er den andre singelen frå den norske jazzkvartetten Fluktens debutalbum. Den er akkurat like lystbetont og forfriskande som den første singelen «Velkommen Håp» som kom tidlegare i sommar. Saman er Flukten ein eksplosjon av gledefylt og leikande musisering frå nokre av Norges mest talentfulle musikarar.

"Budeie Boogie" er komponert av Hans Hulbækmo, og handlar om å vere forelska i ei budeie, og det å draume om ho. Med det i bakhovudet gir det fengande motivet som er grunnsteinen i låta eit godt døme på korleis dei draumane må ha forfølgt han.

Låta gir godt rom for dei fire musikaranes særeigne uttrykk: saksofonisten Hanna Paulsbergs mangefaseterte og kompromisslause tone. Marius Klovning befinn seg et sted i midten av John Scofield, soul og western, Hans Hulbækmos melodiøse trommespill. Bárður Reinert Poulsen driv det heile framover med stødig, svingande hand.

Flukten består av musikarar frå nokre av dei mest kritikarroste banda i norsk jazz dei siste åra: Hanna Paulsberg Concept, Atomic, Moskus, GURLS, Wako, Espen Berg Trio, Hullyboo, Skadedyr og Trondheim Jazzorkester.

I mars 2020, då koronapandemien stengte Noreg, fann Flukten sin fristad. Flukten er styrt av ein ting - viljen til musikk.  

Marius Klovning - gitar

Hans Hulbækmo - trommer

Hanna Paulsberg - saksofon

Bárður Reinert Poulsen - kontrabass

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

"Budeie Boogie" er andre singel fra Fluktens kommande album.
"Budeie Boogie" er andre singel fra Fluktens kommande album.
Last ned bilde
Flukten: Hanna Paulsberg, Hans Hulbækmo, Bárður Reinert Poulsen, Marius Klovning.  Foto: Bjørn Opsahl
Flukten: Hanna Paulsberg, Hans Hulbækmo, Bárður Reinert Poulsen, Marius Klovning. Foto: Bjørn Opsahl
Last ned bilde
Flukten er: Hanna Paulsberg, Hans Hulbækmo, Bárður Reinert Poulsen, Marius Klovning. Foto: Bjørn Opsahl
Flukten er: Hanna Paulsberg, Hans Hulbækmo, Bárður Reinert Poulsen, Marius Klovning. Foto: Bjørn Opsahl
Last ned bilde

Lenker

Om Sounds Like Gold

Sounds Like Gold
Sounds Like Gold
Dronningens gate 16
0152 Oslo

http://www.soundslikegold.com

Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold

ANNA LILLE ER TILBAKE - ‘THAT’S A YEAR’ ER UTE NÅ7.8.2026 09:54:14 CEST | Pressemelding

Norges indie-pop-stjerne in the making, Anna Lille, er tilbake med en relaterbar og sylskarp pop-banger! Anna Lille’s stemme har allerede fanget oppmerksomheten til globale superstjerner som Justin Bieber og Billie Eilish på nett. Og nå på sin nye singel «That's a Year», synger hun om den spesifikke følelsen av å gå ut av et forhold og lure på om det hele var bortkastet tid, men så å gradvis oppdage at livet på den andre siden er uendelig mye bedre. Låten er bittersøt, litt ironisk, og veldig Anna. Anna Lille er tilbake, modigere, mer selvsikker og sassier enn noensinne. Sammen med singelen slipper hun en offisiell musikkvideo på YouTube, som tar deg med inn i det nye universet visuelt.

Andreas Rotevatn & Tuva Syvertsen tek deg på ei sonisk berg- og-dal-bane med kronisk rytmefot - "Ad infinitum" ute no7.8.2026 09:07:00 CEST | Pressemelding

Frå ømt og intimt til eit vilt klimaks av ein band-jam - låta "Ad infinitum" tek deg på ei sonisk berg- og-dal-bane med kronisk rytmefot. Sjå for deg at Veronica Maggio leier eit vekkelsesmøte i indremisjonen kor målet er å gire forsamlinga opp med pur glede og suggesjon. Liturgien til den her seansen er Rotevatn sin tekst på arkaisk nynorsk, og krinsar kring at jaget mot noko nytt og sjølvrealisérande er ein uendeleg prosess. "Ad infinitum", frå Andreas Rotevatn si komande plate "Mellom saltvatn og sola", er ute no!

Et tilfeldig møte med en eks ble til Yngvils nye singel "Blindvei" - ute nå!7.8.2026 09:05:00 CEST | Pressemelding

Et tilfeldig møte med en eks utenfor Operaen fikk visepop-artisten Yngvil til å innse noe; to mennesker kan se tilbake på det samme forholdet med vidt forskjellige oppfatninger av hva som egentlig skjedde. På den nye singelen "Blindvei", fra den kommende EP-en "PS: ikke si det til noen", møter sårbar historiefortelling et smittende refreng og et varmt poputtrykk. "Blindvei" er ute nå! Lytt her.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye