Braaheim & LUD tar opp psykisk helse i ny låt
8.10.2021 09:02:32 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Braaheim er i dag ute med sin nye låt “Frihet”, med seg på vokal har de LÜD. Duoen består av 24 år gamle Martin Bråten og Christopher Åsheim fra Trysil. De har gått fra å lage musikk og spille på faren til Christopher sitt utested “Laaven” i Trysil, til å nå et stort internasjonalt publikum med over 650.000 månedlige lyttere på Spotify. Både Christopher og LÜD aka Ludvig Dyreng er kjent fra årets sesong av Paradise Hotel.
Hør låten HER.
Låten tar opp vanskelige følelser i et menneskes liv, og beskriver en følelse mange kjenner på opp til flere ganger i løpet av livet. Til tross for at teksten er tung og handler om vanskelige følelser, har de laget en låt man kan danse til og som legger vekt på viktigheten av åpenhet. Som navnet på låten tilsier, vil man ofte føle på frihet når man endelig kan åpne opp og snakke om vanskelige ting.
Om låten sier Braaheim selv: “Frihet handler om tanker rundt selvmord og vanskeligheten med å åpne seg om at kanskje ikke alt er så bra. At man til tider ønsker å bare legge seg ned og gi etter. En følelse vi tror de fleste kjenner på til tider i dagens samfunn. Selve tema selvmord er blitt veldig klisje. Noe vi siterer i briget på låten. Vi valgte rett og slett å lage en pop house og dance låt med dette tema bare fordi det ikke skal passe sammen, at det er klisje og kontrastene store.”
Nøkkelord
Kontakter
Maria SanniEvent & Promotion Manager
Tel:+47 974 94 254Maria.Sanni@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
Nytt album og stor turné: Seinabo Sey ønsker oss Välkommen hem13.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Seinabo Sey sitt mest personlige og poetiske album til nå. Med Välkommen hem tar en av Sveriges sterkeste stemmer et helhetlig grep om sitt kunstnerskap – og i høst venter en omfattende konserthusturné med premiere i København 1. oktober og finale i Skellefteå 5. desember.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

