Bienvenido Iberia
3.6.2019 19:23:09 CEST | Avinor | Pressemelding

IBERIA ble ønsket varmt velkommen av Bergen lufthavn med lufthavndirektør Øystein Skaar i spissen. Han ser frem til å se flyene med de røde og hvite halene her på Flesland to ganger i uken ut september. -Madrid er en spennende destinasjon og direkteruten gir Vestlendingene enklere tilgang til den spanske hovedstadens varme vær, sol, fotball og rike kunst- og kulturscene. Vi ser også frem til å ønske flere spanske turister til Bergen – og fjordene via denne ruten, sa han under åpningen.
Gode forbindelser videre
Iberia er del av Oneworld-alliansen, og ruten til Madrid gir også enklere forbindelser videre fra Madrid til andre byer i Spania som Almeria, Granada, Jerez de la Frontera, Pamplona, Valencia og Vigo, og til latinamerikanske byer som Buenos Aires, Montevideo, Lima, Santiago de Chile, São Paulo og Mexico City. Passasjerer kan kombinere flyruter fra Iberia og British Airways på samme billett for reiser til og fra Norge.
Ruten flyes mandager og lørdager frem til 30. september.
Kontakter
Cathrine Fuglesang FramholtMarkeds- og kommunikasjonssjef
Avinor
Pressekontakt Bergen lufthavn, Flesland
Øystein SkaarFungerende lufthavndirektør Bergen lufthavn, Flesland
Tel:+47 909 49 095oystein.skaar@avinor.noBilder


Om Avinor
Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 3000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Over 10 000 pakketabber: Dette er den vanligste feilen17.7.2026 13:36:26 CEST | Pressemelding
Sommerferien er i gang for fullt, og Avinor ser de samme pakketabbene gå igjen i sikkerhetskontrollen og bagasjeanlegget. Hittil i år er det registrert over 10 000 tilfeller av feilpakket farlig gods ved Avinors lufthavner. Over åtte av ti tilfeller gjelder powerbanks og litiumbatterier.
Må vanne asfalten døgnet rundt i sommervarmen16.7.2026 06:00:00 CEST | Pressemelding
Ekstrem varme har den siste tiden sendt temperaturen i asfalten på Oslo lufthavn opp mot 52 grader. For å hindre skader på flyoppstillingsplasser og taksebaner må brannmannskapene jevnlig rykke ut og kjøle ned asfalten med tusenvis av liter vann.
Svakare juni, men vekst gjennom første halvår10.7.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Nær 5 millionar passasjerar reiste via Avinor sine lufthamner i juni. Det er ein nedgang på 1,8 prosent samanlikna med juni i fjor. Samstundes viser tala ein samla vekst på 2,1 prosent så langt i år.
Avinor lyser ut nye retailkontrakter ved fire av landets største lufthavner3.7.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Avinor lyser ut nye retailkontrakter ved Oslo, Bergen, Stavanger og Trondheim lufthavn med en estimert samlet verdi på over 4,5 milliarder kroner over en femårsperiode.
Onepark vant flyplasskontrakt på Oslo lufthavn3.7.2026 07:54:36 CEST | Pressemelding
Onepark vant tilbudskonkurransen med Avinor om driften av parkering på Oslo lufthavn. Kontrakten har fem års varighet og er verdt 4 milliarder kroner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
