Berrum og Beyer til NRK

Podkasten som ble startet i 2018, og som vant Humorprisen for «årets morsomste podkast» i 2020 flytter til NRK i juli, men Berrum og Beyer lover at det ikke blir noen særlige endringer: – Det blir ingen forbedringer. Eventuelt bare mindre forverringer som må påberegnes når man går til et stort mediehus og ikke er uavhengig lengre.
– Vi er bare to gode venner som ønsker oss en til. Vi kjører en tretrinnsrakett hvor Berrum har noen greier, Beyer har noen greier, og dere lytterne har noen greier. Så snakker vi om de greiene. Så går vi videre i livene våre. Så gjør vi det samme neste tirsdag. Og neste. Hver eneste tirsdag. Hele året. Uten unntak, forteller Berrum og Beyer.
Radiosjef i NRK, Cathinka Rondan, er svært fornøyd med å få podkasten og gutta til NRK: – Vi er veldig begeistret over å kunne tilby NRKs lyttere denne festen, og få jobbe med så kreative og lydsmarte folk som Martin Beyer-Olsen og Lars Berrum. De har skapt en morsom, ærlig, uforutsigbar og vanedannende podkast, der alle lytterne varmt inkluderes til å dele seriøse tanker, perspektiver og fjoll og fanteri hver uke hele året.
Berrum og Beyer på sin side, gleder seg mest til at NRK skal flytte fra Marienlyst. – Det er hovedgrunnen til at vi valgte NRK. Vi gleder oss til å bli med på ferden til Ensjø og de sosiopolitiske visjonene som planlegges i de nye lokalene. Utover det så er NRK et sted vi trives. Fantastiske mennesker og en mulighet til å fortsette podkasten på et sted som kan være med på å få den til å vokse.
Podkasten starter opp i juli, med ukentlige sendinger, produsert i og av NRK. I appen NRK Radio kan du enkelt lytte til alle NRKs radiokanaler og podkaster når det passer for deg.
Kontakter
Nathalie SprusKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 909 42 708nathalie.sprus@nrk.noBilder


Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
NRK-serie følger Stoltenbergs siste tid i Nato16.9.2025 08:30:30 CEST | Pressemelding
Dokumentarserien «Stoltenberg i møte med krigen» gir et unikt og nært innblikk i Jens Stoltenbergs siste tid som leder i Nato.
Her er gjestene i sesong to av A-laget12.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
A-laget er tilbake med ny sesong 1. oktober. Første gjest er hele Norges og Manchester Citys målmaskin Erling Braut Haaland.
TV-aksjonen: Her er årets programledere11.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Tarjei Strøm og Øyvor Bakke skal lede årets TV-aksjon på NRK, søndag 19. oktober.
Presseinvitasjon: NRKs høstlansering 17. september10.9.2025 11:51:37 CEST | Presseinvitasjon
NRK inviterer pressen til lansering av programmene som har premiere på NRK de neste månedene. Arrangementet finner sted i Studio 1 på Marienlyst i Oslo, onsdag 17. september.
–Tydeligere, skarpere og mer tilgjengelig5.9.2025 11:00:10 CEST | Pressemelding
Publikum vil merke store endringer i NRKs musikktilbud i tiden som kommer. Musikk er en sentral del av NRKs kulturdekning, og slik skal det også være i fremtiden.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom