Norges Roforbund

Bergens Roklub med dobbel Kongepokal i Norgesmesterskapene i Roing

Del

Maia Emilie Lund og Kristoffer Brun begge fra Bergens Roklub i Bergen hentet hjem hver sin Kongepokal i henholdsvis damer lettvekt singelsculler og herrer lettvekt singelsculler under helgens NM i roing på Årungen Rostadion.

Kristoffer Brun og Maia Lund tar kongepokal i roing
Kristoffer Brun og Maia Lund tar kongepokal i roing

Etter tre dager med regatta på Årungen ble de to bergensroerne vurdert til å ha gitt de beste prestasjonene gjennom helgen av kongepokalkomiteen.

Dette er Kristoffer Brun sin første seier i klassen etter å ha konkurrert i klassen siden 2007, i tillegg til kongepokalen tok han også ny banerekord på Årungen i klassen på tiden 5:52. Dette er Maia Lund sin tredje Kongepokal.

Det så lenge ut til at Hortensroeren Kjetil Borch skulle ta med seg pokalen hjem etter en sterk prestasjon i herre singelsculler åpen klasse der han tok seieren på tiden 6:57,75 foran Norske studenters roklub Oscar Stabe Helvig på 7:02 og Ålesundsroeren Martin Helseth på 7:04.

I dameklassen for singelsculler åpen klasse ble det imidlertid seier til Aalesunds roklub og Jenny Marie Rørvik som ledet fra start til mål og krysset mållinjen på 7:41,14 foran Maia Lund (som også silte i denne klassen) på 2 plass på 7:44,83 og Marianne Madsen, Christiania Roklub på 7:51.

I damer para klassen var det ikke overraskende Birgit Skarstein som hentet hjem seieren på tiden 11:32,25 foran Stavanger Roklubs Ragnhild Jacobsen på 12:51 og Aalesunds Ida Engsæth.

Selv om NM veteranen Olaf Tufte måtte se seg slått i singelsculler hvor han rodde inn til en respektabel 5 plass ble det gull igjen til Horten Roklubb i herrer dobbeltsculler da bronsevinnerne fra Rio igjen satte seg i samme båt. Dobbeltfireren Olaf vanligvis ror var splittet i fire båter der utøverne rodde for hver sin klubb og plasserte seg på rekke bak Olaf etter en nervepirrende innspurt. Oskar Stabe Helvig med Matti Saborowsky på andre plass, Martin Helseth fra Aalesunds roklub hadde satt seg sammen med den ferske seniorroeren Fredrik Reite som rodde inn til tredjeplass og Erik Solbakken fra Moss hadde med seg bor Einar Solbakken inn til en fjerdeplass.

Resultater

Herrer senior lettvekt singelsculler
1 06:52,5 Bergens Roklub Kristoffer Gjestland Brun

2

07:07,9 Kristiansand Roklubb Oskar Sødal
3 07:16,5 Sarpsborg Roklubb Jens Holm
Damer junior singelsculler
1 08:12,5 Stavanger Roklub Caroline Østbø
2 08:14,5 Christiania Roklub Nicoline Lovise Lindstrøm
3 08:17,5 Tønsberg Roklub Ida Kyvik Sandvik
Damer senior singelsculler
1 07:41,1 Aalesunds Roklub Jenny Marie Rørvik
2 07:44,8 Bergens Roklub Maia Emilie Lund
3 07:51,1 Christiania Roklub Marianne Madsen
Damer senior lettvekt singelsculler
1 08:00,8 Bergens Roklub Maia Emilie Lund
2 08:41,2 Fana Roklubb Camilla Lundvang Kjeseth
3 09:48,2 Porsgrunn Roklubb Lene Martini Samland
Herrer senior singelsculler
1 06:57,8 Horten Roklubb Kjetil Borch
2 07:02,3 Norske Studenters Roklub Jan Oscar Stabe Helvig
3 07:04,9 Aalesunds Roklub Martin Helseth
Herrer junior singelsculler
1 07:17,4 Christiania Roklub Jonathan Wang-Norderud
2 07:20,5 Kristiansand Roklubb Syvert Senumstad
3 07:30,9 Stavanger Roklub Per Størseth Andreassen
Damer senior dobbeltsculler
1 07:15,1 Christiania Roklub Hanna Gailis Inntjore
Marianne Madsen
2 07:32,0 Aalesunds Roklub Amanda Helseth
Jenny Marie Rørvik
3 07:38,6 Norske Studenters Roklub Anna Sofie Een Sture
Anne Mieke Schanze
Damer junior dobbeltsculler
1 07:53,9 Ormsund Roklub Tyra Eklo Hjemdal
Anna Luna Bjønnes Yngsdal
2 07:59,0 Christiania Roklub Nicoline Lovise Lindstrøm
Amelia Tamburplass
1 08:04,1 Aalesunds Roklub Karoline Prytz Berset
Mia Rolland Engvik
Herrer senior lettvekt dobbeltsculler
1 07:29,8 NTNUI Torjus Trømborg
Petter Solberg Svingen
2 08:09,7 Bergens Roklub Andreas Wigand Alvheim
Milan Kløve
Herrer senior dobbeltsculler
1 06:20,6 Horten Roklubb Olaf Karl Tufte
  Kjetil Borch
2 06:23,5 Norske Studenters Roklub Matti Saborowsky
Jan Oscar Stabe Helvig
3 06:25,5 Aalesunds Roklub Fredrik Reite
Martin Helseth
Herrer junior dobbeltsculler
1 06:42,5 Christiania Roklub Jonathan Wang-Norderud
Marius Bjørn-Hansen Ahlsand
2 06:43,8 Sarpsborg Roklubb Oliver Melnes
Marius Thime
3 06:45,5 Drammen Roklubb Ulrik Pharo Lohne
Hampus Vestberg-Heltne
Damer senior lettvekt dobbeltsculler
1 07:48,3 NTNUI Madeleine Heiberg
Sara Karoline Hegge
2 07:59,8 Christiania Roklub Julie Bjøre Glesne
Josefine Marie Lindstrøm
3 08:00,1 Aalesunds Roklub Bodil Saure Vegsund
Henriette Longva
Damer junior toer
1 08:07,1 Christiania Roklub Nicoline Lovise Lindstrøm
Amelia Tamburplass
2 08:13,4 Norske Studenters Roklub Fabia Dybwad Emblem
Marie Glomnes Rudi
3 08:22,8 Stavanger Roklub Marie Grøsfjeld
Caroline Østbø
Herrer senior lettvekt toer
1 07:39,8 Bergens Roklub Milan Kløve
Andreas Wigand Alvheim
3 07:41,7 Sarpsborg Roklubb Martin Ringdal
Jacob Gundersen
2 08:02,6 Fana Roklubb Benedikt Stiegler Folgerø
Martin Andreassen Øvreås
Herrer senior toer
1 07:03,5 Moss Roklubb Erik Solbakken
Einar Solbakken
2 07:07,2 Norske Studenters Roklub Patrick Een Sture
Matti Saborowsky
3 07:09,4 Norske Studenters Roklub Peder Strand
Nito Herstad Simonsen
Herrer junior toer
1 06:51,0 Fana Roklubb Einar Bjørvik
Aksel Wergeland
2 07:05,2 Bergens Roklub Henrik Harald Iversen Glittenberg
Marius Gjerde Vik
3 07:10,6 Christiania Roklub Jonathan Wang-Norderud
Marius Bjørn-Hansen Ahlsand
Damer senior lettvekt toer
1 07:47,5 NTNUI Madeleine Heiberg
Sara Karoline Hegge
2 07:50,4 Fana Roklubb Helene Kjeseth
Camilla Lundvang Kjeseth
3 08:08,6 Christiania Roklub Viktorija Strautmane Fara
Mina Fredrikke Bohne
Dame senior toer
1 07:34,7 Christiania Roklub Hanna Gallis Inntjore
Ingvild Rønningen
2 07:35,2 Norske Studenters Roklub Anne Mieke Schanze
Krete Koovit
3 07:47,3 Christiania Roklub Helga Marie Løvenskiold Kveseth
Saskia Trubbach
Herrer senior firer
1 06:19,9 Ormsund Roklub Håkon Eikeland Grepperud
Hans-Gunnar Eikeland Grepperud
Oskar Martinius Gjerland
Audun Grepperud
2 06:22,2 Os Roklubb Arne Hadler-Olsen
Erik Vaktskjold
Lars Eirik Vevatne
Erling Holst Øyasæter
3 06:22,5 Christiania Roklub Andreas Dugstad Sørskaar
Christopher Wolff
Kristoffer Lorentzen
Trond Andreas Johannessen Bjercke
Damer junior firer
1 07:19,2 Norske Studenters Roklub Fabia Dybwad Emblem
Ella Marie Hegge
Lisa Nakamoto Byberg
Marie Glomnes Rudi
2 07:30,5 Christiania Roklub Cecilia Maria Brodtkorb Eide
Nicoline Lovise Lindstrøm
Mathilde Elizabeth Lucas
Amelia Tamburplass
3 07:36,5 Aalesunds Roklub Helle Andreassen
Karoline Prytz Berset
Mia Rolland Engvik
Olida Nesset
Herrer junior firer
1 06:39,2 Fana Roklubb Erik Odfjell
Martin Duesund
Aksel Wergeland
Einar Bjørvik
2 06:43,2 Bergens Roklub Eirik Eikeseth Otterå
Marius Gjerde Vik
Henrik Harald Iversen Glittenberg
Johan Fredrik Tefre Grieg
3 06:47,8 Norske Studenters Roklub Edvard Wohlfahrt
Trygve Bye Løken
Kristian Lorentzen
Bror Henrik Flyen Storsten
Damer senior firer
1 07:23,3 Norske Studenters Roklub Sara Slettemark Juel
Anna Sofie Een Sture
Krete Koovit
Sara Karoline Hegge
2 07:37,7 Christiania Roklub Johanne Andrea Hægh Asakskogen
Ingrid Bye Løken
Ingvild Rønningen
Kristina Løfman
3 07:55,0 Aalesunds Roklub Amanda Helseth
Henriette Longva
Bodil Saure Vegsund
Hedda Roth
Damer junior dobbeltfirer
1 07:28,1 Norske Studenters Roklub Lisa Nakamoto Byberg
Marie Glomnes Rudi
Fabia Dybwad Emblem
Ella Marie Hegge
2 07:31,0 Stavanger Roklub Caroline Østbø
Kristine Tønnessen
Amalie Høie
Marie Grøsfjeld
3 07:37,4 Fana Roklubb Karine Austbø Grande
Helene Kjeseth
Christiane Bryne Mohn
Emma Ulstein
Damer senior dobbeltfirer
1 06:44,5 Aalesunds Roklub Amanda Helseth
Thea Helseth
Jenny Marie Rørvik
Hedda Roth
2 06:51,8 Christiania Roklub Hanna Gailis Inntjore
Nikoline Lindstrøm
Marianne Madsen
Marte Morgenlie Skei
3 06:58,6 Norske Studenters Roklub Anna Sofie Een Sture
Sara Slettemark Juel
Krete Koovit
Anne Mieke Schanze
Herrer senior dobbeltfirer
1 06:16,4 Christiania Roklub Trond Andreas Johannessen Bjercke
Andreas Dugstad Sørskaar
Marius Bjørn-Hansen Ahlsand
Jonathan Wang-Norderud
2 06:20,3 Bergens Roklub Martin Steinnes
Thomas Hundven
Kristoffer Gjestland Brun
Mathias Føyner Wie
3 06:21,2 Norske Studenters Roklub Sven Ole Mollestad Nicolaysen
Hallvard Bjørkelund
Oscar Helvig
Oscar Johan Høeg Wohlfahrt
Herrer junior dobbeltfirer
1 06:17,9 Christiania Roklub Marius Bjørn-Hansen Ahlsand
Jacob Balder Hagen
Lorentz Andreas Rogge Pran
Jonathan Wang-Norderud
2 06:18,4 Drammen Roklubb Jonas Willand-Evensen
Hampus Westerberg-Heltne
Sebastian Mejer Rasmussen
Ulrik Pharo Lohne
3 06:24,8 Stavanger Roklub Mathias Grøsfjeld
Martin Nikolai Ortiz Tegle
Per Størseth Andreassen
Jørgen Helliesen Frøystein
Herrer senior åtter
1 06:01,4 Norske Studenters Roklub Nito Herstad Simonsen
Peder Strand
Sten Patrick Een Sture
Gard Smoge
Ole Amund Storlien
Markus Daae-Qvale Holmemo
Lars Bunæs Myhrer
Hallvard Bjørkelund
Anne Een Sture
2 06:09,5 Moss Roklubb Erik Solbakken
Einar solbakken
Mikko Rekstad
Ola Larsson
Edvard Nitter
Jarle Sæby
Vegard Sæby
Alfred Eliassen
Kox Anette Sneis
3 06:11,3 Christiania Roklub Erik Sebastian Ranberg
Trond Andreas Johannessen Bjercke
Erik Johansen
Christopher Wolff
Kristoffer Lorentzen
Jan Oldenburg
Andreas Dugstad Sørskaar
Tinius Wilhelmsen
Viktorija Strautmane Fara
Damer junior åtter
1 08:10,6 Stavanger Roklub Caroline Østbø
Sofie Woetmann Bore
Amalie Høie
Emma Dahl
Elsa Størseth Andreassen
Stine Floen
Marie Grøsfjeld
Kristine Tønnessen
Jørgen Helliesen Frøystein
2 08:14,6 Fana Roklubb Eyvor Nora Aarø
Louise Bull-Olsen
Ane Tadesse Giskeødegård
Karine Austbø Grande
Helene Kjeseth
Christiane Bryne Mohn
Tuva Jakobsen Rypdal
Emma Ulstein
Camilla Kjeseth
3 08:26,4 Bergens Roklub Kassandra Haaland Hillestad
Anneke van der Hidde Sørenstuen
Maren Elisabeth Glittenberg
Kristina Fiskerstrand
Malin Haram-Hundven
Hanne Alvilde Hjørnevik Schwab
Emilie Haram-Hundven
Helene Wigland Alvheim
Sofie Wigand Alvheim
Damer senior åtter
1 06:57,7 Christiania Roklub Julie Bjøre Glesne
Saskia Trubbach
Helga Marie Løvenskiold Kveseth
Nicoline Lovise Lindstrøm
Marte Morgenlie Skei
Marianne Madsen
Kristina Løfman
Hanna Gailis Inntjore
Viktorija Strautmane Fara
2 07:04,4 Aalesunds Roklub Helle Andreassen
Mia Rolland Engvik
Amanda Helseth
Thea Helseth
Henriette Longva
Hedda Roth
Jenny Marie Rørvik
Karoline Prytz Berset
Olida Nesset
3 07:08,2 NTNUI Madeleine Heiberg
Linn Ansteensen Haugli
Kristin Bugge Lyche
Sara Karoline Hegge
Inga Kristin Gåsbakk
Sara Slettemark Juel
Ragnhild Steinnes Romøren
Synnøve Gillebo Foss
Jon Are Olsen
Herrer junior åtter
1 06:11,2 Bergens Roklub Eirik Eikeseth Otterå
Bengt-Johan Haugsøen Fosse
Eirik Skage
Aksel Johan Aasehaug Søraas
John Even Skjelnes Loftesnes
Marius Gjerde Vik
Henrik Harald Iversen Glittenberg
Johan Fredrik Tefre Grieg
Eirik Fiskerstrand
2 06;13,50 Fana Roklubb Benedikt Stiegler Folgerø
Martin Andreassen Øvreås
Martin Duesund
Ask Christensen Breivik
Tallak Jakobsen Rypdal
Aksel Wergeland
Einar Bjørvik
Erik Odfjell
Karine Grande
3 06:20,7 Christiania Roklub Jostein Eriksen Thon
Brage Nerdal
Kaspar Olof Hilsen
Johan Isak Bryhni
Jacob Balder Hagen
Lorentz Andreas Rogge Pran
Jonathan Wang-Norderud
Marius Bjørn-Hansen Ahlsand
Henrik Jarlsbo Solstad

Nøkkelord

Bilder

Kristoffer Brun og Maia Lund tar kongepokal i roing
Kristoffer Brun og Maia Lund tar kongepokal i roing
Last ned bilde

Om Norges Roforbund

Norges Roforbund
Norges Roforbund
Sognsveien 73, Idrettens Hus – Ullevål Stadion
0854 Oslo

21029000http://www.roing.no

Følg saker fra Norges Roforbund

Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Roforbund på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste saker fra Norges Roforbund

EUROPAMESTER - Kristoffer BRUN tar gullet i lettvekt singelsculler11.10.2020 11:21:36 CESTPressemelding

Kristoffer BRUN fra Bergens roklub sikret seg EM-tittelen med en formidabel sprint på de siste 200m. I årets EM i polske Poznan avsluttet bergenseren en seiersrekke med gull etter å ha vunnet både sitt innledende forsøksløp og semifinale. Med den internasjonale regattasesongen overstått i 2020 fortsetter Kristoffer forberedelsene med makker Are STRANDLI på vei til neste års utsatte OL i Tokyo.

I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom