Bane NORs vurdering av statsadvokatens forelegg etter ulykken på Filipstad i 2019
Etter å ha gått grundig gjennom politidokumentene i saken, erkjenner Bane NOR ikke straffskyld. Ut fra en samlet vurdering, vedtas likevel en del av forelegget.
– Dette er en tragisk ulykke, og Bane NORs ledelse vil igjen uttrykke dyp medfølelse både overfor de etterlatte og skadede i denne ulykken. Det er svært beklagelig at ulykken fant sted, og Bane NOR tar hendelsen på det største alvor. Bane NOR iverksatte kort tid etter ulykken flere umiddelbare tiltak for å øke sikkerheten ved Filipstad driftsbanegård. Vi skal også ta vårt ansvar for å redusere sannsynligheten for at tilsvarende ulykker skjer igjen, både på Filipstad og sammenliknbare områder. Allikevel er det etter vårt syn ikke riktig at svakhetene ved områdesikringen, utgjør en så viktig del av årsaksbildet for det tragiske utfallet, som påtalemyndighetens forelegg synes å bygge på, sier Gorm Frimannslund, konsernsjef i Bane NOR.
Etter at en ungdom døde, og to andre ungdommer ble hardt skadet på Filipstad driftsbanegård i Oslo i februar i fjor, har Bane NOR, Havarikommisjonen og politiet undersøkt hendelsen. Oslo Statsadvokatembeter ila Bane NOR SF et forelegg 4. mars i år.
Foreleggets del en bygger på at Bane NOR uaktsomt har unnlatt å iverksette barrierer som reduserer sannsynligheten for at feil, fare- og ulykkessituasjoner utvikler seg. Denne del av forelegget er Bane NOR etter en totalvurdering villig til å vedta. Foreleggets del to og tre bygger på at Bane NOR uaktsomt har forvoldt en persons død, og uaktsomt har påført to personer betydelige skader. Bane NOR er ikke enig i at mangler ved områdesikringen på Filipstad, strafferettslig sett, kan sies å ha vært årsaken til at en ungdom døde og to ungdommer ble hardt skadet.
– Vi er enig med påtalemyndigheten i at mangler ved tilsyn og vedlikehold, som også har kommet fram i Bane NORs egne undersøkelser, kan være en del av årsaken til ulykkens fatale utfall. Ungdommenes valg og handlinger står dessverre også helt sentralt i denne saken. Ungdommene tok seg inn på jernbanens inngjerdede område på Filipstad, gikk inn i en tunnel og tok seg etter hvert opp på taket av et parkert tog. Ulykken skjedde som følge av strøm fra høyspentledningen over toget. Etter Bane NORs oppfatning er disse forholdene ikke tilstrekkelig reflektert i forlegget fra statsadvokaten, sier Frimannslund.
Bane NORs standpunkt til forelegget er i dag sendt Oslo statsadvokatembeter.
Uten å erkjenne ansvarsgrunnlag, er Bane NOR etter en samlet vurdering innstilt på å betale erstatning til de etterlatte og skadede i denne konkrete saken. De nærmere rammene for erstatningen ønsker Bane NOR å avklare i dialog med de berørte.
Nøkkelord
Kontakter
Nina Aasmundsen
Tlf 412 23 139
Om Bane NOR
Bane NOR er et statlig foretak med ansvar for den nasjonale jernbaneinfrastrukturen.
Foretaket har ansvaret for planlegging, utbygging, forvaltning, drift og vedlikehold av det nasjonale jernbanenettet, trafikkstyring og forvaltning og utvikling av jernbaneeiendom. Bane NOR har det operative koordineringsansvaret for sikkerhetsarbeidet og operativt ansvar for samordning av beredskap og krisehåndtering.
Bane NOR har om lag 3.500 ansatte og har hovedkontor i Oslo.
Følg saker fra Bane NOR
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Bane NOR på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Bane NOR
Ha en god plan når du krysser planovergangen21.12.2020 11:26:45 CET | Pressemelding
Mange må krysse jernbanen på vei hjem til jul. – Havner du mellom bommene, tenker du ikke på bilen og julegavene. Da kjører du ned bommen eller løper, sier Pål Buset i Bane NOR.
Nord-Europas største sliter får et løft16.12.2020 10:31:25 CET | Pressemelding
Mange tiår som Nord-Europas travleste, enkeltsporede jernbanetunnel har krevd sitt. Nå får den gamle Ulriken tunnel en velfortjent oppgradering verdt nær 400 millioner kroner.
Nytt lokomotiv bedrer godskapasiteten i Norge16.12.2020 10:00:00 CET | Pressemelding
Med et nytt og sterkere lokomotiv kan ett godstog frakte like mye som 30 lastebiler. Lokomotivet takler den tøffe norske naturen, krever mindre energi og kan bidra til færre forsinkelser på jernbanenettet.
Bane NOR svarer Riksrevisjonen: – Vi er ikke helt i mål, men vi er på god vei!15.12.2020 11:30:00 CET | Pressemelding
Riksrevisjonen retter kritikk mot Bane NOR i en ny rapport. – For oss er dette kjente utfordringer. Vi er godt i gang med flere tiltak og jobber kontinuerlig for å fornye og modernisere jernbanen, sier konsernsjef Gorm Frimannslund.
Ny tunnel gjennom Ulriken åpnet13.12.2020 11:00:00 CET | Pressemelding
Fra i dag får alle togreisende mellom Arna og Bergen glede av nye UIriken tunnel. – En milepæl i moderniseringen av jernbanen i Bergensområdet, sier samferdselsminister Knut Arild Hareide.
Bergen får Norges grønneste godsterminal18.11.2020 14:31:56 CET | Pressemelding
I 2024 åpner landets første godsterminal som kan driftes helt utslippsfritt. For Bergen sentrum kan det bety 400 færre lastebiler hvert døgn – til glede for myke trafikanter og bedring av luftkvaliteten.
Bane NOR kunngjør stort byggeprosjekt i Bergen på en ny måte10.11.2020 12:42:25 CET | Pressemelding
Med en såkalt forhåndskunngjøring inviterer Bane NOR entreprenører til tidlig involvering om konkurransegrunnlaget og inndelingen av kontraktene i storprosjektet Nygårdstangen-Bergen-Fløen.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom