Atle Pettersen slipper julesang med Linnea Dale

Den folkekjære artisten Atle Pettersen slipper 23.oktober julesangen «Bare noen dager til» - en duett sammen med artisten Linnea Dale. Julesangen er skrevet av låtskriver og poet Trygve Skaug.
- Jeg tok kontakt med Trygve for å høre om han var interessert i å skrive et bidrag til skiva, noen han takket ja til. Vi drodlet litt rundt hva sangen kunne handle om og landet på at det var fint å si noe om savnet etter venner og familie når jula nærmer seg. Førjulstiden er jo ofte en stressende tid for mange, meg selv inkludert. Det er mye jobb, og man ser veldig frem til å komme seg «hjem til jul» for å være med de menneskene man bryr seg om, sier Atle Pettersen.
Ofte når man er i slike prosesser så går man jo gjerne noen runder frem og tilbake med endringer av tekst og melodi før man sitter på resultatet, men jeg falt pladask for den første skissen Trygve sendte, og tenkte at - dette er låta som skal fronte juleplata, sier Pettersen.
HØR "BARE NOEN FÅ DAGER TIL" HER
Sangen «Bare noen dager til» er en duett sammen med artisten Linnea Dale, kjent fra Donkeyboy og Hver gang vi møtes.
- Jeg hadde også en visjon om at jeg ville at dette skulle være en duett. Jeg har vært fan av Linnea lenge og elsker stemmen hennes. Så jeg tok kontakt og spurte om hun ville være med. Hun digget låta og har tilført den akkurat den varmen og nærheten en sånn julelåt trenger, sier Pettersen.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder


Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Maren Lein debuterer med singelen Hometown23.5.2025 09:10:00 CEST | Pressemelding
«Hometown» er en sjarmerende og fengende countrylåt om å finne hjem i en person, ikke et sted.
Nytt navn, ny retning - og uendelige muligheter for Inga Mollis23.5.2025 08:45:00 CEST | Pressemelding
La mæ leve er en frigjøringslåt om å stå opp for seg selv.
Makosir ser lyset i enden av tunnelen med ny låt: Det er nå vi lever20.5.2025 10:03:21 CEST | Pressemelding
Etter en periode preget av mørkere temaer og selvransakelse, snur Makosir nå blikket mot lyset. Med den nye singelen 'Det er nå vi lever' som kommer 23. mai, tar han et tydelig steg inn i et lysere, mer håpefullt musikalsk univers. Dette er en låt om å komme ut på den andre siden – om å ha vært redd for at det aldri skulle skje, men til slutt kjenne at lyset faktisk finnes der fremme. Makosir forteller om hvordan låta ble til: «De siste årene har gått veldig fort. Jeg har slitt med å finne ro i sjelen, stressa over resultater og følt meg mye usikker. Men en dag denne våren, da jeg ryddet rommet mitt, fant jeg en støvete bok under sengen. På forsiden stod det: «Det er nå du lever». Jeg begynte å lese – og ble FRELST! Boken handler om hvordan det egentlig ikke finnes problemer i nået, og hvor lite kontroll vi faktisk har over tankene våre. I en verden full av sosiale medier, press og angst, er det vanskelig å sette pris på akkurat DETTE øyeblikket. Den uken jeg leste boken, levde jeg nes
Ny musikk fra Rihanna, Lola Young, Volbeat og Inger Lise Hope samt jubileum fra Secret Garden.16.5.2025 10:06:16 CEST | Pressemelding
Secret Garden markerer 30-årsjubileet for ikonisk debutalbum med nyutgivelse og jubileumsturné! Inger Lise Hope - “Don't Cry For Me” Rihanna er ute med “Friend Of Mine”. Låten er hentet fra Paramount Animations SMURFENE, hvor Rihanna spiller Smurfeline i filmen, som har premiere 18. juli. “Friend Of Mine” er den andre låten fra lydsporet, etter “Higher Love” av DESI TRILL med DJ Khaled, Cardi B, Natania + Subhi og slippes 13. juni. Lola Young er tilbake med den nye singelen “One Thing”. Låten er produsert av Lolas faste samarbeidspartner Solomonophonic (SZA, Doja Cat) og kommer i kjølvannet av hennes globale hit, “Messy”. Nylige spilte hun på Coachella (hvor hun fremførte “One Thing” for første gang), Jimmy Kimmel Live, BRIT Awards og egen UK/EU-turné. En travel festivalsommer inkluderer Glastonbury, Lovin' Life, Reading & Leeds og Øyafestivalen torsdag 7. august. De danske rocke-gigantene, Volbeat, slapp tidligere i år nyheten om at de 6. juni slipper det nye albumet God Of Angels Tru
Inger Lise Hope - Don't Cry For Me16.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Inger Lise Hope, fjorårets vinner av The Voice Norge, er klar med en helt ny singel, Don’t Cry for Me, som er ute i dag. Låten vil ha livepremiere når Inger Lise fremfører den i semifinalen av The Voice i kveld. Inger Lise forklarer budskapet i sangen slik: «Denne sangen handler om det stille øyeblikket når to mennesker som har blitt såret, likevel velger å holde fast i hverandre. Det er ikke perfekt – det er smerte, det er historie – men akkurat i kveld er det nok. Det handler om å gi slipp på sorgen for et øyeblikk, og finne trøst i nærheten av hverandre. Selv med et knust hjerte.» Inger Lises stemme har blitt sammenlignet med legender som Celine Dion og Mariah Carey, og hennes fantastiske versjon av Adagio har samlet 4,6 millioner visninger på YouTube. Tidligere i høst slapp hun singelen Paralyzed, som ble feiret med to utsolgte konserter på prestisjetunge Stavanger Konserthus. Deretter skapte hun julemagi med sin originale julesang Snow Waltz, som raskt ble en favoritt i julesesong
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom