Astrid S teamer opp med stjerneskudd og slipper en splitter ny versjon av Hurts So Good!

Astrid S teamer opp med den danske fremadstormende artisten Maximillian når hun slipper en splitter ny versjon av hitlåten “Hurts So Good”. Med seg på laget har de også produsenten Kina, som har gitt låten en ny drakt.
Fredag 26. mars slippes “Hurts So Good (Maximillian & Kina Version)”, hvor Astrid S gjør duett med Maximillian, mens Kina har gitt låten en helt ny lo-fi produksjon. Det danske stjerneskuddet Maximillian har sanket inn over 100 millioner strømninger på Spotify bare i 2020, og solgte dermed til trippel-Platina på Filippinene med singelen ”Beautiful Scars”. Kina er den italienske produsenten som har strømmet over en halv milliard ganger med hitsingelen ”Get You The Moon”. Den originale hitlåten ”Hurts So Good” har i år hatt utrolig suksess i Sørøst-Asia, og gikk blant annet inn på Topp 10 på Spotify i Indonesia.
Hør låten HER! ”Hurts So Good (Maximillian & Kina Version)”
Astrid S sier:
– Hurts So Good means so much to me and holds a very special place in my life and career. I’m so excited to be able to release this new version with the great Maximillian and Kina! I can’t wait for you all to hear it!
Om samarbeidet sier Maximillian:
– I don't think I'm ever gonna forget the feeling rushing through me when my manager asked me if I wanted to re-release 'Hurts So Good' with Astrid S - I've been punching the air so many times to that song, and many more such as 'Closer' and 'Think Before I Talk' ! It's so surreal to me that I'm getting to work with such a superstar. And the fact that Kina produced this new version is the cherry on the top for me - I'm on cloud nine at the moment. I'm so hyped for this new version of the song, and I hope everyone will feel the same as I do for the track.
Astrid S slapp nylig en Complete versjon av debutalbumet Leave It Beautiful. Samlingen inkluderer alle originallåter fra albumet i tillegg til nyere og eldre hits som blant annet “I Do” med countrystjernen Brett Young og “Hurts So Good”. Samlingen akkompagneres av en Video Deluxe-versjon av Leave It Beautiful, med både låter og musikkvideoer som finnes i tjenester som tilbyr video.
Om Maximillian:
Den 22 år gamle danske artisten Maximillian har sanket inn over 100 millioner strømninger på Spotify bare i 2020, og solgte dermed til trippel-Platina på Filippinene med singelen “Beautiful Scars”. Maximillian har blitt anerkjent som “one to watch” av kredible internasjonale publikasjoner som The Line of Best Fit og CLASH Magazine siden starten av karrieren, i en alder av 17 år.
Om Astrid S:
Med over 2.3 milliarder strømninger av hit-singler som ”Hurts So Good”, “Think Before I Talk” og “Emotion”, 5 EPer, utsolgte verdensturnéer og vinner av “Årets Spellemann” i 2018, har Astrid S uten tvil holdt seg travel. Enda viktigere: Hun har peilet ut sin egen kurs, skrevet og co-produsert egne låter og regissert egne musikkvideoer fra debutalbumet Leave It Beautiful (2020).
I tillegg til å klima-kompensere turnéene sine, har artist Astrid S startet et eget selskap kalt By Astrid AS, med hensikt å produsere mer miljøvennlig merchandise og andre produkter og konsepter til Astrid sitt univers. I tillegg til å bruke mer miljøvennlige materialer som GOTS sertifisert økologisk bomull, har By Astrid redusert 50 kilo co2 per plagg for kolleksjonens resterende fotavtrykk, ved å støtte Bac Lieu, et vindkraftprosjekt i Vietnam som støtter 5 av FNs bærekraftsmål. Ved å iverksette tiltak for å måle, redusere og kompensere kolleksjonens fotavtrykk av by Astrid blitt anerkjent som en offisiell partner av FNs klimaprogram Climate Neutral Now.
Astrid sin gnistrende tilstedeværelse har samlet millioner av fans på sine sosiale plattformer, hvor hun deler hverdag, jobb og interagerer med fans over hele verden. Hun har bemerket seg ved alt fra morsomme TikToks, til akustiske videoer og tolkninger av egne og andres låter på YouTube.
Hennes sosiale medier er i enorm vekst, med YouTube som en av plattformene som for alvor eksploderte i 2020, blant annet da “Hurts So Good” fikk et nytt liv på TikTok. Antall YouTube-abonnenter har mer enn doblet seg det siste året.
Astrid har vist at hun er i stand til å gjøre alt; i november 2021 vil hun debutere som skuespiller i rollen som Askepott i nyskapningen av klassikeren “Tre nøtter til Askepott”.
Nøkkelord
Kontakter
Johanna AlemHead of Event & Promotion
Tel:+47 464 15 830johanna.alem@umusic.comBilder


Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
MARCUS & MARTINUS ANNONSERER EN SJELDEN KONSERTOPPLEVELSE: - Velkommen til vårt rom, sier duoen.21.11.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Med en rå internasjonal produksjon i ryggen blir det en elektrisk opplevelse du ikke vil gå glipp av, med både gamle hits og helt nye låter fremført for aller første gang. Billetter slippes 28. november kl. 10:00 via Ticketmaster.no – Endelig er vi tilbake i Oslo! Vi gleder oss til en magisk kveld på Unity Arena. Takk til alle dere som har vært med oss gjennom årene, dere betyr alt for oss. Dette er begynnelsen på noe nytt for oss, en slags oppvåkning, sier Marcus & Martinus. Duoen vil medvirke i den kommende sesongen av TV 2-programmet «Hver gang vi møtes», som sendes fra januar 2026. Med dette markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. – Vi er så gira på å få ta med denne energien ut til dere og dele både ny musikk og gamle favoritter. ‘The Room’ markerer starten på en ny
Von Disco forelsker seg i Norge og får med seg Tigergutt101 på Here We Go Again!14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Stjerneskuddene i den svenske gruppen Von Disco er klare for å erobre Norge. 14. november slipper de den energiske og dansbare singelen “Here We Go Again”, et samarbeid med favorittene i Tigergutt101 – en ærlig låt som handler om å gi slipp og gå videre. “Låta handler om en eks som prøver å komme tilbake, men følelsene er borte. Det er en ærlig og direkte sang om å gå videre – selv når den andre ikke klarer å gi slipp,” forteller Von Disco. Med et fengende refreng, dynamisk samspill mellom svensk og norsk vokal og en produksjon som oser nordisk klubbenergi, leverer “Here We Go Again” en historie mange kan kjenne seg igjen i – med både vemod og eufori i samme pakke. Hør låten HER Samarbeidet med Tigergutt101 vokste ut av Von Discos fascinasjon for den norske musikkscenen: “Vi har helt siden starten hentet mye inspirasjon fra Norge – deres ville låter, energien og det gale publikummet. Å få æren av å lage vår første svensk-norske låt med Tigergutt føles utrolig stort. Gutta er morsomme,
Alessandra slipper EP-en Peperoncina - en feiring av dualitet, styrke og selvinnsikt14.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
Etter en kongelig kinopremiere for «Queen Almighty» og massiv fansupport i høst, slipper Alessandra endelig sin EP: Peperoncina. En energibombe av en utgivelse – full av attitude, ærlighet og følelsesmessig dualitet: «Peperoncina er liten, men kraftfull – akkurat som følelsene jeg prøver å formidle. For meg handler det om å tørre å være både tøff og sårbar, sterk og følsom.» - Alessandra EP-en som slippes 14. november viser flere sider av Alessandra: «Jeg viser frem den modige siden av meg – hun som tar på seg det antrekket hun egentlig ikke tør, og bare rocker det. Men den myke delen er der også. Peperoncina handler om begge sider.» Hør Peperoncina HER Blant låtene finner vi den splitter nye singelen Not That Deep – en selvsikker og leken poplåt for alle som setter seg selv først: «Jeg er for opptatt av musikk, karriere og det jeg elsker å gjøre – så hvis du skal være en del av livet mitt, må du nesten tåle å bare være en liten hobby ved siden av alt det andre. Hvis Tate McRae og Megh
Dagny slipper tre akustiske låter 14. november13.11.2025 09:53:38 CET | Pressemelding
«JUPITER» står på egne ben som en personlig, og kanskje uventet, gave til fansen, uten direkte bånd til tidligere eller kommende utgivelser. Gjennom disse tre låtene viser Dagny en roligere og mer sårbar side som står i kontrast til hennes vanligvis energiske uttrykk, og gjør denne samlingen til det perfekte lydsporet for sesongen som ligger foran oss. De tre sangene er en del av soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien Hjem til Jul, hvor Dagny selv spilte rollen som sykepleieren Lisa i andre sesong.
Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding
Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
