Universal Music Norge

Astrid S klar med ny EP: Trust Issues

Del
Foto: Janne Rugland
Foto: Janne Rugland

Astrid S er i dag klar med utgivelsen av sin nye EP, «Trust Issues», som inkluderer den splitter nye «Doing To Me».

EP´en har fem spor, blant annet tidligere utgitte «Someone New», «Emotion» og «The First One», i tillegg til tittel-sporet «Trust Issues».

Hør EP'en HER!

Om EP'en sier Astrid:

- Denne EP’en er en samling av låter jeg har laget og gitt ut det siste året, med to nye låter. Dette er for alle som venter på at jeg skal gi ut et album - som jeg jobber på nå. For å gi en slags smakebit. Jeg håper dere liker disse låtene!

«Doing To Me» er produsert av TMS og The Monsterz & Strangers (Selena Gomez, Kylie Minogue, Rita Ora) og skrevet sammen med blant annet Wayne Hector (Nicki Minaj, One Direction) og Eyelar (Charli XCX, Tinashe).

Neste måned reiser Astrid S ut på sin utsolgte “Stripped Down Tour” i UK, Europa og USA.

Se tracklist for EP’en nedenfor:

1. Doing To Me
2. Trust Issues
3. Emotion
4. Someone New
5. The First One 

Astrid S har akkumulert over en milliard lyttestreams med hitlåter som “Hurts So Good”, “Think Before I Talk”, “Such A Boy” og sist, “The First One”.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Janne Rugland
Foto: Janne Rugland
Last ned bilde
Stripped Down Tour
Stripped Down Tour
Last ned bilde
Trust Issues EP
Trust Issues EP
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Von Disco forelsker seg i Norge og får med seg Tigergutt101 på Here We Go Again!14.11.2025 09:00:00 CET | Pressemelding

Stjerneskuddene i den svenske gruppen Von Disco er klare for å erobre Norge. 14. november slipper de den energiske og dansbare singelen “Here We Go Again”, et samarbeid med favorittene i Tigergutt101 – en ærlig låt som handler om å gi slipp og gå videre. “Låta handler om en eks som prøver å komme tilbake, men følelsene er borte. Det er en ærlig og direkte sang om å gå videre – selv når den andre ikke klarer å gi slipp,” forteller Von Disco. Med et fengende refreng, dynamisk samspill mellom svensk og norsk vokal og en produksjon som oser nordisk klubbenergi, leverer “Here We Go Again” en historie mange kan kjenne seg igjen i – med både vemod og eufori i samme pakke. Hør låten HER Samarbeidet med Tigergutt101 vokste ut av Von Discos fascinasjon for den norske musikkscenen: “Vi har helt siden starten hentet mye inspirasjon fra Norge – deres ville låter, energien og det gale publikummet. Å få æren av å lage vår første svensk-norske låt med Tigergutt føles utrolig stort. Gutta er morsomme,

Alessandra slipper EP-en Peperoncina - en feiring av dualitet, styrke og selvinnsikt14.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding

Etter en kongelig kinopremiere for «Queen Almighty» og massiv fansupport i høst, slipper Alessandra endelig sin EP: Peperoncina. En energibombe av en utgivelse – full av attitude, ærlighet og følelsesmessig dualitet: «Peperoncina er liten, men kraftfull – akkurat som følelsene jeg prøver å formidle. For meg handler det om å tørre å være både tøff og sårbar, sterk og følsom.» - Alessandra EP-en som slippes 14. november viser flere sider av Alessandra: «Jeg viser frem den modige siden av meg – hun som tar på seg det antrekket hun egentlig ikke tør, og bare rocker det. Men den myke delen er der også. Peperoncina handler om begge sider.» Hør Peperoncina HER Blant låtene finner vi den splitter nye singelen Not That Deep – en selvsikker og leken poplåt for alle som setter seg selv først: «Jeg er for opptatt av musikk, karriere og det jeg elsker å gjøre – så hvis du skal være en del av livet mitt, må du nesten tåle å bare være en liten hobby ved siden av alt det andre. Hvis Tate McRae og Megh

Dagny slipper tre akustiske låter 14. november13.11.2025 09:53:38 CET | Pressemelding

«JUPITER» står på egne ben som en personlig, og kanskje uventet, gave til fansen, uten direkte bånd til tidligere eller kommende utgivelser. Gjennom disse tre låtene viser Dagny en roligere og mer sårbar side som står i kontrast til hennes vanligvis energiske uttrykk, og gjør denne samlingen til det perfekte lydsporet for sesongen som ligger foran oss. De tre sangene er en del av soundtracket til sesong 3 av Netflix-serien Hjem til Jul, hvor Dagny selv spilte rollen som sykepleieren Lisa i andre sesong.

Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding

Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye