Universal Music Norge

Astrid S annonserer “Astrid_S: World Tour Part One”

Del
Astrid S annonserer i dag sin største turné med over 49 shows. Turnéen begynner i Norge i mars, og går gjennom Europa og USA helt frem til slutten av mai 2020.
Foto: Janne Rugland
Foto: Janne Rugland

Publikum kan vente seg musikk fra Astrid S sine fire foregående EP-er, i tillegg til etterlengtet nytt materiale fra hennes kommende debut-album og et fantastisk live show. Billettene er i salg fredag 15. november kl. 10.00. 

«Endelig skal jeg på en ny verdensturné i 2020! Jeg gleder meg veldig til å reise og spille ny musikk, møte nye mennesker og se nye steder. Jeg er så glad i det jeg driver med og håper folk vil komme på konsert slik at jeg kan drive med dette for resten av livet!» - Astrid S

Se nederst for oversikt over alle spillesteder.

For turnéen har Astrid inngått et samarbeid med CHOOOSE for å skape en klimapositiv turné. Astrid har med dette blitt en av verdens første FN-sertifiserte artister gjennom «Climate Neutral Now».

Samarbeidet med CHOOOSE går ut på å adressere, redusere og overkompensere CO2-utslippene for turneen, der CO2-kompensasjonen går til FN-verifiserte prosjekter som akselererer grønn vekst og CO2-reduksjon i utviklingsland. Prosjektet Astrid har valgt å støtte bidrar til å erstatte olje og kull med fornybar energi i Vietnam, og jobber opp mot flere av FNs bærekraftmål (nederst i saken).

«Å ta vare på planeten for oss selv og fremtidige generasjoner er noe alle burde kjempe for. Selv om ingen er perfekte kan alle gjøre litt, som til sammen kan bli til en stor forskjell. Samarbeidet med CHOOOSE gjør det mulig for meg å ta ansvar for CO2-avtrykket jeg ikke klarer å unngå mens jeg er på turné. Det er en ny måte å kombinere kultur og klimatiltak på som jeg er stor fan av» - Astrid S

Grepene Astrid tar på turnéen har kvalifisert henne til å bli en del av «Climate Neutral Now»; et initiativ av FNs Klimapanel som oppfordrer bedrifter og organisasjoner til å måle, redusere og kompensere for sine utslipp.

«Det er rått at Astrid S teamer opp med CHOOOSE for sin kommende turné, og enda bedre å vite at hennes støtte bidrar til en bærekraftig utvikling gjennom CO2-reduksjon. At Astrid S bruker sin plattform til å oppnå positiv endring er et prakteksempel på at det går an å skape nye arenaer for å gjøre en forskjell, noe vi i CHOOOSE jobber med hver eneste dag» - CHOOOSE-sjef og grunnlegger, Andreas Slettvoll.

Astrid S holder ni konserter i Norge, før hun reiser til UK, Europa og USA.

Norge / Europa

04/03/2020 – Drammen, NO – Union Scene

05/03/2020 – Stavanger, NO – Folken

06/03/2020 – Kristiansand, NO – Caledonien Hall

07/03/2020 – Haugesund, NO – Maritim Hall

11/03/2020 – Tromsø, NO – Studenthuset Driv

12/03/2020 – Bodø, NO – UKA i Bodø

13/03/2020 – Narvik, NO – Lokstall 1, Vinterfestuka i Narvik

16/03/2020 – Helsinki, FI – Tavastia

19/03/2020 – Moss, NO – Verket Scene

20/03/2020 – Oslo, NO – Sentrum Scene

21/03/2020 – Stockholm, SE – Nalen

22/03/2020 – Copenhagen, DK – Pumpehuset

24/03/2020 – Hamburg, DE – Mojo Club

25/03/2020 – Berlin, DE – Bi Nuu

27/03/2020 – Milan, IT – Santeria Social Club

28/03/2020 – München, DE – Hansa 39

29/03/2020 – Frankfurt, DE – Zoom

31/03/2020 – Cologne, DE – Luxor

01/04/2020 – Amsterdam, NL – Melkweg

03/04/2020 – Antwerp, BE – Trix

04/04/2020 – Paris, FR – Le Trabendo

06/04/2020 – Manchester, UK – The Deaf Institute

07/04/2020 – Glasgow, UK – The Garage

08/04/2020 – London, UK – O2 Academy Islington

US

14/04/2020 – Washington, DC – The 9:30 Club

16/04/2020 – Brooklyn, NY – Brooklyn Steel

17/04/2020 – Boston, MA – Royale

18/04/2020 – Montreal, QC – Corona Theatre

19/04/2020 – Toronto, ON – Mod Club

21/04/2020 – Philadelphia, PA – The Foundry at Fillmore

22/04/2020 – Columbus, OH – The Basement

24/04/2020 – Chicago, IL – The Bottom Lounge

25/04/2020 – Minneapolis, MN – Fine Line

26/04/2020 – Kansas City, MO – Record Bar

28/04/2020 – Denver, CO – Marquis Theater

29/04/2020 – Salt Lake City, UT – Urban Lounge

01/05/2020 – Vancouver, BC – Imperial

02/05/2020 – Seattle, WA – Neumos

03/05/2020 – Portland, OR – Doug Fir Lounge

05/05/2020 – San Francisco, CA – August Hall

07/05/2020 – Los Angeles, CA – The Fonda Theatre

09/05/2020 – San Diego, CA – Voodoo Room at HOBSD

10/05/2020 – Phoenix, AZ – Valley Bar

13/05/2020 – Austin, TX – The Parish

14/05/2020 – Houston, TX – HOB Bronze Peacock

15/05/2020 – Dallas, TX – HOB Cambridge Room

17/05/2020 – Nashville, TN – The Basement East

18/05/2020 – Atlanta, GA – Terminal West

19/05/2020 – Charlotte, NC – The Underground

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto: Janne Rugland
Foto: Janne Rugland
Last ned bilde
Foto: Janne Rugland
Foto: Janne Rugland
Last ned bilde
Astrid_S: World Tour Part One: Norge
Astrid_S: World Tour Part One: Norge
Last ned bilde
Astrid_S: World Tour Part One: Full
Astrid_S: World Tour Part One: Full
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding

Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye