Åsted Norge: 100 programmer - 100 personer identifisert og tatt

Siden premieren mandag 25. januar 2016, har programmet gjennom 10 sesonger på TV 2 hatt et snitt på hele 600.000 seere.
- «Åsted Norge» har blitt en virkelig suksesshistorie, også utover å være et populært tv-program. Det å formidle norsk virkelighet er viktig for TV 2, men her får seerne i tillegg muligheten til å bidra aktivt. Med god hjelp fra et engasjert publikum har flere enn 100 personer blitt tatt av politiet etter å ha vært etterlyst gjennom programmet, sier Olav T. Sandnes.
Programleder Jens Christian Nørve og hans faste ekspertpaneI med forsvarsadvokat John Christian Elden, forfatter og tidligere polititopp Hanne Kristin Rohde, og Norges mest kjente drapsetterforsker Asbjørn Hansen har sammen med Rune Uten Reitan fra Kripos jobbet intenst for å stoppe hverdagskriminelle og å løse uoppklarte saker.
- Jeg vil takke seerne våre som også har vært med på å gjøre «Åsted Norge» til en suksess. Alle disse detektivene rundt om i landet har hjulpet politiet med å løse flere saker, og bidratt til at mange etterlyste har blitt tatt, sier Jens Christian Nørve.
Tipsmottaket i «Åsted Norge», som består av politistudenter, har gjennom alle sesongene fått inn gode og avgjørende tips.
- For meg og veldig mange andre er nok høydepunktet så langt historien om den lille jenta som ble funnet i en container i Oslo og som voksen ble gjenforent med sin mor gjennom «Åsted Norge». Saken «Containerbabyen» er journalistikk fra aller øverste hylle. Med et snitt på 600.000 seere gjennom alle disse programmene er det mange som fortjener stor honnør i dag. Redaksjonen i «Åsted Norge» og våre samarbeidspartnere i produksjonsselskapet Mastiff er selvskrevne, i tillegg til programmets faste panel. Jeg gleder meg til fortsettelsen, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Kontakter
Katrine WergelandPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Åsted Norge, The Voice, Koronadagbøkene, Vårt lille land og værprofiler.
Bilder



Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Telia og TV 2 enige om ny samarbeidsavtale1.7.2025 17:59:32 CEST | Pressemelding
Telia og TV 2 er enige om en ny langsiktig samarbeidsavtale for TV 2s kanaler og innhold. Avtalen sikrer Telias TV-kunder enkel tilgang til alt av TV 2-innholdet, og inkluderer TV 2s kanaler og strømmetjenesten TV 2 Play.
Her er årets «Skal vi danse»-dommere26.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Cengiz Al, Jan Thomas, Nadya Khamitskaya og Merete Mørk Lingjærde utgjør høstens «Skal vi danse»-dommerpanel når programmet er tilbake på TV 2-skjermen i høst.
Her er deltakerparene som skal konkurrere i ny sesong av «Fjellhytta»25.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Fjellhytta» hvor fire deltakerpar skal konkurre om å vinne sin egen fjellhytte på idylliske Mjøsli.
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom