Apollo blir Travelifesertifisert - for tredje gang!
30.8.2022 09:00:00 CEST | Apollo | Pressemelding

Travelife er et GSTC-kreditert sertifiseringsorgan, som betyr at Apollos virksomhet gjennom å bli sertifisert, oppfyller de høyeste sosiale og miljømessige standardene på markedet. Sertifiseringen berører bærekraftsstyringen og alle prosesser rundt kontor og innkjøp, personalsaker, leverandører, reiser, ansvar på reisemålene og kommunikasjonen med kundene.
- Bærekraftig turisme er noe vi brenner for, både ute på våre reisemål og her hjemme. For å forsikre oss om at vi på konsernnivå arbeider med tematikken på riktig måte har vi derfor latt Travelife granske, vurdere og sertifisere arbeidet vi gjør. At vi nå mottar vår tredje sertifisering er naturligvis noe vi er veldig stolte av, sier Beatriz Rivera, Kommunikasjonssjef i Apollo.
Totalt har over 200 ulike bærekraftskriterier blitt gransket og godkjent av Travelife. Apollo og eierselskapet DER Touristik får særlig skryt over sine etiske forpliktelser og nulltoleranse mot korrupsjon og bestikkelser, samt kravene de stiller til leverandører og samarbeidspartner som gjelder å holde internasjonale, nasjonale og lokale lover, forskrifter og standarder innenfor alt fra produkt til arbeidsvilkår.
Over 100 miljøsertifiserte hotell
I en undersøkelse* nylig gjennomført av Apollo ble over 1200 nordmenn spurt hva de anså som viktigst fra et bærekraftperspektiv på reise. Miljøvennlige hotell, lokalprodusert mat, at reisearrangøren bidrar til lokal økonomi og direktefly for lavere CO2 utslipp var de mest gitte svarene.
- Charterreiser har en unik effektivitet, også fra et bærekraftperspektiv. Majoriteten av vår produksjon består av direkteruter fra hele landet, med noen av verdens mest miljøvennlige flyflåter. Samtidig gjennomføres det ytterst sjeldent reiser med halvtomme fly. I tillegg brenner vi i Apollo for lokal bærekraft. Vi etterstreber alltid måter å forsterke vår tilstedeværelse på en positiv måte for lokalsamfunnene, og det er fantastisk å se at så mange reisende deler samme engasjement, sier Rivera.
I dag tilbyr Apollo over 100 miljøsertifiserte hoteller, hvor av 54 av disse er sertifisert av Travelife. Målet er å øke antall miljøsertifiserte hotell med 10 prosent hvert år. Reisearrangøren ble også tidligere i år en del av DER Touristik Foundation, som jobber målrettet med over 80 prosjekter innenfor bærekraft fordelt på 5 kontinenter.
Apollo samarbeider også med SOS Barnebyer, World Animal Protection og ECPAT.
Her kan du lese mer om Apollos bærekraftsarbeid.
*Undersøkelsen er gjennomført av Mantap Global AB på vegne av Apollo i januar 2022. Resultatene er basert på 4045 besvarelser, i overkant av 1000 pr. land i Norge, Sverige, Danmark og Finland.
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 22 33 45 00beatriz.rivera@apollo.noBilder

Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Treningstrendene som tar av på ferie7.10.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Hybridtrening, løping og Pilates vokser kraftig på Apollos sportshoteller. Nå ser reisearrangøren en tydelig trend: Stadig flere vil kombinere ferie med variert og sosial trening.
Kraftig vekst for eksotiske reiser10.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenns reiselyst strekker seg stadig lenger. De siste ukene har salget av reiser til eksotiske reisemål hos Apollo mer enn doblet seg sammenlignet med samme tid i fjor.
Apollo satser større på ski8.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Salget av skireiser hos Apollo har økt med 15 prosent sammenlignet med samme tid i fjor. For å møte den økte etterspørselen utvider reisearrangøren skitilbudet med flere destinasjoner og nye skiopplevelser foran vintersesongen 2026/27.
Apollo Sports lanserer Shaolin Kung Fu-retreat i Kina20.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo Sports fortsetter å utvide tilbudet av unike treningsreiser og lanserer nå en 12-dagers Shaolin Kung Fu-retreat i Dengfeng i Kina. Her får deltakerne trene autentisk Shaolin Kung Fu med erfarne mestere – bare minutter fra det legendariske Shaolintempelet.
DERTOUR Group European Travel Trend Report del III: Slow travel og soloreiser endrer ferievanene19.8.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Europeiske reisende ønsker i økende grad ferier som gir dem mulighet til å senke tempoet, bli lenger på ett sted og prioritere færre, men mer minneverdige opplevelser. Samtidig blir soloreiser en stadig mer etablert del av europeernes reisevaner.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
