Apollo åpner sitt andre Mondo Boutique – det autentiske designhotellet
21.1.2021 09:00:00 CET | Apollo | Pressemelding

Det nye hotellet ligger i et kulturbeskyttet område rett ved Egerhavet i utkanten av byen Plomari, og var tidligere en gammel olivenfabrikk som nå er blitt restaurert. Her pågikk det i flere hundre år en tradisjonsrik produksjon av både såpe og olivenolje, og hotellet er naturligvis derfor preget av en rik, lokal historie og høy estetikk.
- Hele sjelen, historien og suksessen til Apollo er basert på lokal nærhet; kunnskapen om våre reisemål, deres historie, kultur og tradisjoner i tillegg til vårt tette forhold til våre lokale samarbeidspartnere. Alt dette er en del av vårt DNA, som vi elsker og er stolte av. Det er også dette vi la til grunn da vi utviklet hotellkonseptet Mondo Boutique – og det gjenspeiles i hver minste detalj på Porto Plomari. Her skal gjestene både kunne se, føle, lukte og smake hvor i verden de befinner seg, sier Beatriz Rivera, Kommunikasjonsansvarlig i Apollo.
Et hotell for voksne livsnytere
Hotellet tilstreber å være en rolig oase rettet mot voksne gjester. Her venter et velutstyrt spa og treningsstudio, et bredt utvalg av gruppetrening, yoga, turmuligheter og løpe- og sykkelturer innen rekkevidde. I tillegg har hotellet også en helt ny padlebane – og er derfor det ideelle valget for alle som ønsker kombinasjonen av en aktiv og avslappende ferie.
Også hotellets beliggenhet ved sjøen er uslåelig – det er umulig å komme nærmere stranden. Samtidig venter en autentisk gresk atmosfære rundt hjørnet i landsbyen Agios Isidoros, og havnelandsbyen Plomari er kun en spasertur unna.
Smaken av Hellas
God mat er et av nordmenns viktigste kriterier for valg av hotell, derfor er det også hjertet av Mondo Boutique-konseptet. På menyen står lokale råvarer og tradisjonelle matretter, servert med en moderne vri. Gjennom et tett samarbeid med etablerte og lokale kokker, som representerer gresk matkultur og gastronomi på en fremstående måte, har hotellet derfor også fått sitt helt eget og unike matkonsept: Mondo Meze - som selvfølgelig alltid er en del av tilbudet, til lunsj, aperitiff eller middag.
- Vi vet hvor viktig god mat er for gjestene våre, og her vil du bli introdusert for noe av det beste landet har å tilby. I Hellas har vi valgt å samarbeide med kokken Mirsini Lampraki, som både er anerkjent og hyppig innen gresk TV, en populær kokebokforfatter og en trendsetter innen gresk moderne gastronomi. Vi gleder oss til å introdusere gjestene våre for helt nye sider ved det greske kjøkkenet, forteller Rivera.
Bli bedre kjent med Apollo Mondo Boutique her.
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 906 21 735beatriz.rivera@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Kraftig vekst for eksotiske reiser10.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenns reiselyst strekker seg stadig lenger. De siste ukene har salget av reiser til eksotiske reisemål hos Apollo mer enn doblet seg sammenlignet med samme tid i fjor.
Apollo satser større på ski8.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Salget av skireiser hos Apollo har økt med 15 prosent sammenlignet med samme tid i fjor. For å møte den økte etterspørselen utvider reisearrangøren skitilbudet med flere destinasjoner og nye skiopplevelser foran vintersesongen 2026/27.
Apollo Sports lanserer Shaolin Kung Fu-retreat i Kina20.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo Sports fortsetter å utvide tilbudet av unike treningsreiser og lanserer nå en 12-dagers Shaolin Kung Fu-retreat i Dengfeng i Kina. Her får deltakerne trene autentisk Shaolin Kung Fu med erfarne mestere – bare minutter fra det legendariske Shaolintempelet.
DERTOUR Group European Travel Trend Report del III: Slow travel og soloreiser endrer ferievanene19.8.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Europeiske reisende ønsker i økende grad ferier som gir dem mulighet til å senke tempoet, bli lenger på ett sted og prioritere færre, men mer minneverdige opplevelser. Samtidig blir soloreiser en stadig mer etablert del av europeernes reisevaner.
Én av tre har funnet kjærligheten på ferie13.7.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerferien byr ikke bare på sol, bading og lange middager. For mange nordmenn fører den også til sommerfugler i magen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom




