Apollo åpner fem nye konsepthoteller til sommeren
16.11.2021 13:26:49 CET | Apollo | Pressemelding

Stadig flere bruker ferien på å dyrke egeninteresser – som ikke bare gjenspeiles i valget av reisemål, men også bosted. Siden Apollo lanserte sitt første hotellkonsept i 2014 har etterspørselen økt markant, og tilbudet deretter. I dag tilbyr reisearrangøren 44 konsepthoteller innenfor seks ulike kategorier, og 6 av 10 av Apollos kunder velger ett av disse.
- Alle hotellkonseptene våre er basert på tilbakemelding fra kundene våre, og utviklet i samarbeid med lokale, engasjerte hotelleiere, kjøkkensjefer og personale for å imøtekomme våre reisenes krav til ferien uansett hvor i livet de befinner seg i. Dette er produktene vi er stoltes av, sier Beatriz Rivera, Kommunikasjonssjef i Apollo.
Mest fornøyde kunder
Og stoltheten gror i god grunn. Konsepthotellene er nemlig også produktene Apollos kunder er mest fornøyde med – med en kundetilfredshet på 8,8 i snitt.
En av de største suksessene har vært reisearrangørens nyeste Mondo Boutique-hotell Porto Plomari på øya Lesvos, som mot alle odds åpnet dørene midt i pandemien. Til tross for reiserestriksjoner stengte hotellet dørene for sesongen med hele 9 i kundetilfredshet, og utelukkende positive tilbakemeldinger.
Også det nye Apollo Sports-hotellet Sivota Retreat - powered by Playitas slo rekorder i år. Hotellet var fullbooket i hele sommer – og endte opp med rekordhøye 9,1 i kundetilfredshet og utmerkelsen Silver basert på gjestenes egne vurderinger.
Fem nye hoteller i 2022
For å imøtekomme den store etterspørselen rundt konsepthoteller, lanserer Apollo fem nye Mondo-hoteller til sommeren, deriblant i Hellas, Kroatia og på Kypros.
På Kreta åpnes dørene til reiserarrangørens nyeste Mondo Duo-hotell for voksne, Amira Luxury Resort, samt det genuine Mondo Local-hotellet Sonio Beach midt i hjertet av Platanias.
- Kreta er ikke bare vårt hjertebarn, men også sommerens mest populære reisemål. At vi nå kan tilby 15 konsepthoteller her fordelt på alle kategoriene og spredt utover hele øya er en stor glede for oss – og kundene våre. Det har aldri vært enklere å finne det perfekte hotellet på favorittøya, sier Rivera.
Også Kroatia og Kypros rustes opp med nye Mondo-hoteller. I tillegg åpner to nye Apollo Sports hoteller i Hellas til sommeren – begge under varemerket powered by Playitas.
Dette er Apollos nyeste konsepthoteller:
- Amira Luxury Resort - Mondo Duo i Rethymnon på Kreta
- Sonio Beach – Mondo Local I Platanias på Kreta
- Napa Mermaid Hotel & Suites – Mondo Selected i Aya Napa på Kypros
- Aminess Khalani Beach - Mondo Selected i Makarska, Kroatia
- Gold City - Mondo Selected i Side, Tyrkia
Les mer om de ulike hotellkonseptene her.
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 906 21 735beatriz.rivera@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Kraftig vekst for eksotiske reiser10.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nordmenns reiselyst strekker seg stadig lenger. De siste ukene har salget av reiser til eksotiske reisemål hos Apollo mer enn doblet seg sammenlignet med samme tid i fjor.
Apollo satser større på ski8.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Salget av skireiser hos Apollo har økt med 15 prosent sammenlignet med samme tid i fjor. For å møte den økte etterspørselen utvider reisearrangøren skitilbudet med flere destinasjoner og nye skiopplevelser foran vintersesongen 2026/27.
Apollo Sports lanserer Shaolin Kung Fu-retreat i Kina20.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo Sports fortsetter å utvide tilbudet av unike treningsreiser og lanserer nå en 12-dagers Shaolin Kung Fu-retreat i Dengfeng i Kina. Her får deltakerne trene autentisk Shaolin Kung Fu med erfarne mestere – bare minutter fra det legendariske Shaolintempelet.
DERTOUR Group European Travel Trend Report del III: Slow travel og soloreiser endrer ferievanene19.8.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Europeiske reisende ønsker i økende grad ferier som gir dem mulighet til å senke tempoet, bli lenger på ett sted og prioritere færre, men mer minneverdige opplevelser. Samtidig blir soloreiser en stadig mer etablert del av europeernes reisevaner.
Én av tre har funnet kjærligheten på ferie13.7.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerferien byr ikke bare på sol, bading og lange middager. For mange nordmenn fører den også til sommerfugler i magen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



