Ann Kristin Hoff vant bronse i HM
Ann Kristin Hoff fra Starum Hestesportsklubb vant bronse i VB under Hallmesterskapet i dressurridning hos Grenland Ryttersportsklubb søndag.

Seks ekvipasjer stilte til start i denne klassen under mesterskapet på Vallermyrene i helgen. Ann Kristin Hoff og Halmtofte Rucola sikret bronsemedaljen med to stabile ritt til henholdsvis 66,710 prosentpoeng lørdag og 66,912 søndag.
For Ann Kristin Hoff handler det virkelig om Hallmesterskap for tiden. Hun deltok og tok medalje selv forrige helg – og kommende helg står hennes klubb, Starum Hestesportsklubb, som vertskap for HM dressur for Norges ponniryttere og for MB-klassen. Attpåtil er det hest på jobb for Ann Kristin, som administrasjonssjef på Norsk Hestesenter.
-Jeg er kjempefornøyd med helgen, vi har vært veldig lite ute og startet, så dette har vært skikkelig moro, sier Hoff.
Med gode opplevelser fra Grenland i bagasjen, tenker Ann Kristin på stevnehelgen som kommer: - Grenland er et supert sted med hyggelige folk overalt. Ære være alle frivillige som stiller opp på slike arrangement! Neste helg er det vår klubb som vertskap for HM ponni og MB – vi gleder oss og ønsker alle velkommen til oss!
Gullet ble vunnet av Helena Liholt Gulli og Tobajo Alippo Lippi fra Halden Rideklubb, mens sølvet gikk til Pernille Høistad og Tailormade Tornado fra Nittedal Rideklubb.
Nøkkelord
Kontakter
Turid LøkenSportskoordinator Dressur og Feltritt
Tel:92035485turid@rytter.noBilder

Lenker
Om Norges Rytterforbund
Norges Rytterforbund ble stiftet 10.desember 1915 og med rundt 32 500 medlemmer er i dag det 11 største særforbundet i NIF. Tilsluttet NRYF er det ca 340 klubber, og 17 kretser. NRYF bygger sine aktiviteter på idrettens grunnverdier. All idrettslig aktivitet skal bygge på grunnverdier som idrettsglede, fellesskap, helse, ærlighet og dyrevelferd. Videre skal alle aktiviteter i regi av NRYF tilrettelegges på en slik måte at sikkerheten settes i høysetet.
Følg pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Rytterforbund på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Endelig full stevneaktivitet på Epona Ryttersenter igjen2.5.2022 17:37:08 CEST | Pressemelding
Det er tett oppunder tre år siden sist Epona Ryttersenter var sentrum for internasjonal ryttersport. En ufrivillig pause kom naturlig nok i kjølvannet av pandemien, men i helgen var det endelig masse god dressur på Sørlandet, i form av det internasjonale dressurstevnet Norway Open Dressage. – Dette har vært etterlengtet, vi kjente at vi virkelig har savnet dette nå, sier stevneleder Linne Eidsaa.
Råsterk internasjonal debut på morens hest2.5.2022 15:46:09 CEST | Pressemelding
Dressurrytter Emma Løkken fra Oppdal gjorde i helgen sin internasjonale debut som juniorrytter sammen med hesten Mr Gold G, hesten som hennes mor Louise Almlund Løkken har blitt norgesmester med. Den debuten førte til to seire og en andreplass ved Norway Dressage Open i Kristiansand.
NM-bronse i sprangridning på ny hest til Pål Flam1.5.2022 21:25:12 CEST | Pressemelding
Pål Flam fra Arendal og Grimstad Rideklubb sikret seg søndag ettermiddag bronse i norgesmesterskapet i sprangridning på Drammen Ridesenter, med en hest han kun har startet ett stevne før.
Fredrik vant NM-sølv i sprangridning1.5.2022 21:24:00 CEST | Pressemelding
Han tok NM-bronse i sprangridning i fjor – i år ble det sølv på Fredrik Berg Seim fra Drammen Ryttersportsklubb, med sin hest Quevara van de Vlierbeek Z.
Nytt NM-gull i sprangridning til Therese Søhol Henriksen1.5.2022 20:06:03 CEST | Pressemelding
-Jeg var skikkelig nervøs i sisterunden, for da var hesten i ferd med å bli litt sliten, men det gikk jo likevel veien, stråler Therese Søhol Henriksen fra Sarpsborg og Omegn Rideklubb etter nettopp å ha forsvart fjorårets NM-tittel.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom