Änglamark nominert til Matprisen!
3.10.2022 09:55:09 CEST | Coop Norge | Pressemelding

Om Matprisen
Siden 2014 har Matprisen blitt delt ut til enkeltmennesker og virksomheter som bryr seg og som bidrar til at det serveres flere bærekraftige måltider i Norge. Måten vi produserer maten vår på, og det vi spiser, kan være nøkkelen til å møte miljø- og klimautfordringene i vår tid. Matproduksjonen må endres for å minske ressursbruken, og for å ta vare på det viktige jordlivet og sikre lokale kretsløp. Matprisen samler hele næringskjeden i matbransjen med utgangspunkt i tema knyttet til bærekraft og økologi.
Årets salgskanal
Matprisen deles ut i flere kategorier. Coop Norge er nominert i kategorien Årets salgskanal for merkevaren Änglamark, med følgende begrunnelse:
"Utvalget av økologiske produkter i dagligvarehandelen har økt de siste årene hos samtlige av de store aktørene i bransjen. Coop Norge SA skal ha ekstra ros for deres merkevare Änglamark som på imponerende vis bidrar til økt økologisk vareutvalg for den gjengse forbruker. Merkevaren er både lett tilgjengelig i butikker og har blitt tydelig annonsert på ulike reklameflater. For travle foreldre gir det dem muligheten til å enkelt kjøpe bærekraftig mat til sin familie og mer tid til at barna får danse som engler mellom lønn og alm, som det heter i sangen".
En viktig og fin anerkjennelse!
- Denne nominasjonen er nok en anerkjennelse av Änglamark som den mest kjente og største merkevaren for økologi og miljøvennlige produkter i norsk dagligvarehandel. Ved å velge Änglamark, kan våre våre kunder og medeieere være trygge på at de gjør et mer bærekraftig valg, sier merkevaresjef for egne merkevarer i Coop Norge, Per-Olav Andersen.
- Jeg vil takke alle kolleger i hele Coop som på ulike måter er med å løfte fram Änglamark - som utvilsomt er vår sterkeste og viktigste merkevare når vi snakker om bærekraft i dagligvarebransjen. Denne nominasjonen går til oss alle, avslutter Andersen.
Coop Norge har gjennom Änglamark vært samarbeidspartner til Matprisen siden oppstarten i 2014.
Matprisen deles ut 14. november.
Les mer om Matprisen og øvrige nominerte her https://matprisen.no/
Kontakter
Knut LutnæsSeniorrådgiver kommunikasjon og myndighetskontakt i Coop Norge
Tel:90542323knut.lutnaes@coop.noBilder
Om Coop Norge
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Den norske jordbæra er på vei – nå står Østlandet for tur29.5.2026 11:05:04 CEST | Pressemelding
De første norske jordbærene har allerede vært i salg i utvalgte Coop Mega-butikker i Rogaland i et par uker. Neste uke kommer de også til Østlandet.
Oppdatert: Tilbakekaller Coop Sandwich 12 pk.22.5.2026 18:15:10 CEST | Pressemelding
Coop Norge kaller tilbake Coop Sandwich 12 pk. på grunn av fare for metallbiter i produktet.
Nå går vi melonas! Forventer å selge 700 tonn vannmelon22.5.2026 16:00:00 CEST | Pressemelding
Inn mot pinsehelgen er det ventet en kraftig økning i salget av meloner. I fjor nær doblet salget seg på fredagen før pinse, sammenlignet med helgen før.
Tilbakekaller Coop Sandwich 12 pk.20.5.2026 19:10:26 CEST | Pressemelding
Coop Norge kaller tilbake Coop Sandwich 12 pk. på grunn av fare for metallbiter i produktet.
Coop Mega tar biffen til neste nivå med Limousin-kjøtt20.5.2026 08:51:01 CEST | Pressemelding
Coop Mega blir den eneste dagligvarekjeden i Norge som tilbyr Limousin-kjøtt. Den eksklusive råvaren har frem til nå i hovedsak vært forbeholdt restaurantmarkedet. – Vi skal tilby premium storfekjøtt med restaurantkvalitet til alle som ikke vil gå på kompromiss med kvalitet når de skal nyte en god biff, sier Stian Enbom Lysaker, kjededirektør i Coop Mega.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

