Amedia sender rekordmange vinterkamper

Kampene sendes, sammen med 75 andre toppkamper, på Amedias sportsplattform Direktesport fra slutten av januar og fram mot seriestarten i april. Det betyr minst 125 kamper på øverste nivå på Direktesport før seriefotballen begynner å rulle.
– Alle kamper er tilgjengelige på Direktesport for alle som har et abonnement i en av våre mer enn 100 aviser eller 17 partneraviser. Fra denne sesongen har vi, gjennom et omfattende og langsiktig partnerskap med TV 2, sikret oss rettigheter til både topp- og breddefotball i Norge. Og det er ekstra hyggelig å starte vårt nye fotballtilbud allerede nå på nyåret med toppkamper fra Marbella som omfatter lag som for eksempel Rosenborg, Vålerenga, Brann og Molde, sier direktør for sportsutvikling i Amedia, Helge Birkelund.
Han forteller videre at det nå jobbes på høygir for å være klar til seriestart med den nye Direktesport-plattformen som er basert på TV 2 Play-teknologi.
Kampoppsettet på den spanske solkysten byr på godbiter som Molde mot Häcken, forrige års vinnere av serien i Norge og Sverige, Rosenborg - Stabæk, Vålerenga - Malmö og Brann - Sarpsborg 08, for å nevne noen av kampene. Kampene er en viktig del av oppkjøringen foran en krevende sesong for toppklubbene i Eliteserien, OBOS-ligaen og Toppserien.
Rettighetene for Marbella-kampene har Amedia skaffet seg sammen med fotballpartner TV 2.
Men Direktesport har betydelig mer vinterfotball å by på gjennom Amedia-avisene, med eksklusive rettigheter til 75 kamper med norske toppklubber i tillegg til treningskampene i Marbella. Disse kampene spilles i både Norge og utlandet. Bodø/Glimt, som møter svenske og danske lag, er én av klubbene som du bare kan følge gjennom Direktesport.
– Med vår store satsing på vinterfotballen vil vi vise våre fotballinteresserte avisabonnenter hva de kan forvente av oss når den norske fotballen begynner å rulle for fullt. Da vil alle med et +Alt-abonnement i en av våre aviser kunne se alle kampene til sine favorittlag i OBOS, Postnord-, Norsk Tipping-ligaen (3. divisjon), NM Cup og mange andre kamper. Vi kan også by på 75 direktesendte kamper fra Eliteserien, forteller Birkelund.
Alle kampene vi viser fra Eliteserien og OBOS-ligaen blir produsert med høy kvalitet og med flere kameraer i samarbeid med TV 2.
Kontakter
Hallgeir WestrumKommunikasjonssjefAmedia
Tel:90750764hallgeir.westrum@amedia.noBilder

Om Amedia
Amedia er et ledende skandinavisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold.
Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk.
Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører.
Vårt redaksjonelle nettverk omfatter nesten 200 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap.
Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 107 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1 400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag.
I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor.
I Sverige eier Amedia Bonnier News Local sammen med Bonnier News og lokalavisselskapet Gota Media, og har en eierandel på 20 prosent i selskapet Bonnier News Local, som gir ut 65 aviser i Sverige, inngikk våren 2025 partnerskap og krysseierskap med det lokale aviskonsernet NWT Media.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Alt klart for Danmarks største medieallianse15.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Amedia og Berlingske Media inngår en ny, historisk avtale med JFM og lanserer Danmarks største medieallianse. Dette vil styrke redaktørstyrte medier lokalt og nasjonalt.
Øksnesavisa inngår partneravtale med Amedia13.10.2025 09:12:14 CEST | Pressemelding
Øksnesavisa på Myre i Vesterålen blir partneravis i Amedia, landets største avisutgiver. – Å være på lag med Amedias utprøvde verktøy og en stor kunnskapsbank på feltet, gir trygghet for oss når vi nå endelig skal ta spranget fra papir til nett, sier Gøril Gabrielsen i Øksnesavisa. Gabrielsen var en av grunnleggerne av avisa for 33 år siden.
Sønstelie konstitueres som leder av Lyngdals Avis5.9.2025 14:32:00 CEST | Pressemelding
Erik H. Sønstelie konstitueres som ansvarlig redaktør og daglig leder i Lyngdals Avis.
Magne Storedal konstituert i Lyngdals Avis22.8.2025 11:50:27 CEST | Pressemelding
Magne Storedal er konstituert som ansvarlig redaktør og daglig leder i Lyngdals Avis. Han kommer fra Lofot-Tidende, der han har hatt en tilsvarende rolle.
Eli Grotle konstituerast i Sogn Avis19.8.2025 11:06:06 CEST | Pressemelding
Eli Grotle blir konstituert som ansvarleg redaktør og dagleg leiar i Sogn Avis når Arve Uglum sluttar 10. september. Ho er no nyheitsredaktør i avisa.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom