Akkreditering: Spellemann

30. mars er det igjen klart for den tradisjonsrike prisutdelingen som hyller bredden og mangfoldet i norsk musikk gjennom det siste året. Årets utdeling foregår på Chateau Neuf i Oslo.
Følg lenken til denne siden for å søke akkreditering innen onsdag 27. mars. Vi trenger å vite om du vil dekke rød løper og om du ønsker å jobbe i presserommet. Det er få fotoplasser i salen, og de som får slik plass vil få beskjed. Det vil bli delt en mappe med bilder fra sendingene.
Presserommet har god kapasitet, med arbeidsbord, godt nett og viser naturligvis sendingen på skjerm. Vinnerne av priser vil komme innom presserommet for foto og spørsmål.
Tid og sted 30. mars
- Rød løper er ved en av hovedinngangene til Chateau Neuf. Den åpner kl. 15.
- Presserommet åpner kl. 14.30.
- Del 1 av Spellemann starter kl. 17. Den sendes direkte på NRK.no og på nytt på NRK1 klokken 23.15.
- Del 2 starter kl. 19.50 og sendes direkte på NRK1.
Kontakter
Linda ReistadKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 971 63 360linda.reistad@nrk.noAndreas Blaauw-HvalKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 938 06 942Andreas.Blaauw-Hval@nrk.noBilder
Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Howard er tilbake!2.7.2025 10:13:37 CEST | Pressemelding
90-tallshelten Howard gjør radio-comeback. I sommer blir det poprush på NRK P1.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»27.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Den nye sesongen blir både større og tøffere når 12 deltakere kjemper om den gjeve tittelen.
Her er årets FleRe-stipendiater25.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Seks stipendiater med flerkulturell kompetanse har fått plass i årets FleRe-program.
NRK Leseklubbens sommergave til alle bokelskere23.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
I sommer kan du lytte til alle bøkene fra NRK Leseklubben, helt gratis!
NRK TV-aksjonen i 2026 til Flyktninghjelpen18.6.2025 17:01:00 CEST | Pressemelding
Stiftelsen Flyktninghjelpen er tildelt TV-aksjonen i NRK for 2026
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom