AF Gruppen topper lista over mest attraktive entreprenørselskap
I Universums Professional Survey er AF Gruppen sammen med Veidekke den mest attraktive arbeidsgiveren blant entreprenørselskap.
Totalt kom selskapet på delt 15. plass i hele kategorien for ingeniører, og ble kåret til «årets klatrer», etter å ha steget betydelig de siste årene - fra 40. plass i 2015 og fra 24. plass i fjor.
Trenger de beste folka
«Professional survey» er rettet mot ingeniører som er i arbeid. De spurte har i snitt har vært i jobb i seks-syv år og er i midten av 30-årene. Dette til forskjell fra Universum-kåringen på våren som retter seg mot studenter. I denne kåringen fikk AF Gruppen en sterk 10. plass – og scoret også best blant entreprenørene.
AF Gruppen har store ambisjoner om lønnsom vekst, og det er viktig å tiltrekke seg de største talentene. Selskapet er opptatt av å være en like god arbeidsgiver for kvinner og for menn. Gjennom prosjektet #debestefolka jobber AF Gruppen langsiktig med tiltak som skal øke kvinneandelen og sikre like karrieremuligheter.
– Det er ekstremt gledelig å se at vi scorer så høyt på denne kåringen, og at arbeidet vi gjør gir resultater. AF Gruppen skal være et sted hvor de ansatte blir satset på og hvor man får muligheten til å utvikle seg. Dette er helt nødvendig i en bransje hvor det er hard kamp om de beste hodene, sier HR-direktør i AF Gruppen, Karin Engen.
Bra å skille seg ut
Global Account Manager I Universum Carlo Duraturo er imponert over hvordan AF Gruppen har styrket sin posisjon innenfor målgruppen de siste årene.
– Det er flere som har hørt om selskapet nå enn tidligere, noe som nok blant annet skyldes kampanjene de har gjennomført. Vi ser at selskap som klarer å skille seg ut, er de som trekkes frem når ansatte i bransjen skal oppgi sin drømmearbeidsgiver, sier Duraturo.
Nøkkelord
Kontakter
Kjersti JohannessenKommunikasjonsrådgiver
Tel:(+47) 90557855kjersti.johannessen@afgruppen.noBilder
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et prosjektbasert entreprenør- og industrikonsern, formet av entreprenørånd og gjennomføringskraft. Konsernet omsatte for 30,6 mrd kroner i 2024 og har i dag ca. 6000 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
Vår virksomhet er inndelt i følgende områder: Anlegg, Bygg, Betonmast, Eiendom, Energi og Miljø, Sverige og Offshore.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Oppgraderer settefiskanlegg2.7.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Helgesen Tekniske Bygg AS (HTB), et selskap i AF Gruppen, har signert en totalentreprisekontrakt med et oppdrettsselskap for oppgradering av et settefiskanlegg på Vestlandet. Kontrakten har en verdi på ca. 160 MNOK ekskl. mva.
Bygger produksjonsanlegg i Ølen30.6.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Helgesen Tekniske Bygg AS (HTB), et selskap i AF Gruppen, har signert en totalentreprisekontrakt med Øvrehagen 2 AS for et tilbygg til Fatland Ølen sitt produksjonslokale i Ølen. Kontrakten har en verdi på MNOK 213 ekskl. mva.
Ny leder i AF Eiendom23.6.2025 13:08:44 CEST | Pressemelding
Anders Veidahl tiltrer som ny direktør for AF Eiendom 23. juni. Veidahl startet i AF Gruppen i 2005 og har bred erfaring fra både bygg og eiendom i konsernet. Han har vært en viktig bidragsyter i flere av selskapets største utviklingsprosjekter.
Tildelt oppdrag fra Forsvarsbygg23.6.2025 08:05:00 CEST | Pressemelding
Helgesen Tekniske Bygg AS (HTB), et selskap i AF Gruppen, har mottatt tildelingsmelding fra Forsvarsbygg for oppføring av bygg i totalentreprise. Oppdraget vil ha en verdi på MNOK 158 ekskl. mva.
AF Gruppen kjøper Eviny Solutions20.6.2025 08:35:42 CEST | Pressemelding
AF Gruppen posisjonerer seg innenfor elektrisk infrastruktur og har inngått aksjekjøpsavtale om kjøp av 80 prosent av aksjene i Eviny Solutions.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom